Jak dostat léky do dvouletého dítěte?

floowy
29. dub 2008

Holky,
potřebuju poradit...Určitě jste to některá zažila. Mám doma dvouletou dceru, která se mi nachladila. Má zahleněný krk, kašle a má plný nos. Ještě se mi neumí vysmrkat a abych použila odsávačku, tak to mi vůbec nedovolí. Nejhorší je, že už do ní nedokážu dostat ani sirupek na kašel, případně Nurofen sirup na teplotku (a to ten je dobrý a slaďoučký). Malá mi už od včera nevěří v tom, co jí dávám...Zkoušela jsem jí to i zamíchat do čajíku a nechce mi ani moc pít - dívá se na mě nedůvěřivě...Už vůbec nevím, jak to zamaskavat a násilím to taky nešlo, to jsme měli jen sirupek všude... 😒

petule.h
29. dub 2008

já to jeden čas dávala do jogurtu po lžičkách-sirup, dodnes, ale nurofen dávám z trubičky, prosě to tam fouknu do pusy, rýma je boj taky, já saju luxem, musím na něm skoro klečet a je to hrůza neboj.dávám stříkací kapky od 2 let, občas si stříknout pod nátlakrm dá říct 🙂

mikca
29. dub 2008

floowy to je problém u těchto prcků a někdy i boj ☹ ...já odsávám Martu tím že ho prostě zalehnu dám mu jeho ruce podél těla a přiklepnu je svýma nohama...no a léky..kapky do nosu podovně jako odsávání a sirupy mu dávám do stříkačky a tu strčím do pusiny do koutku a stříknu to tam...ale už je docela v totmo v pohodě a sirupy mu chutnají tak mu je dávám na lžíci...a když nebude chtít otevřít pusinku tak jí pusinku našpul a dej jí to tam stříkačkou nebo lžící a co vyplivne sbírej..je to trochu náročny, ale oni poleví nebopj 🙂

petule.h
29. dub 2008

no jak píše mikča, stejné, nám tedy chutná hlavně nurofen, ten mi pozře u zbytku je to horší, ale jedině trubičkou.Prostě budeš muset použít násilí 🙂 , kapky, ale jedině stříkací, protože jinak už se mi stalo, že se tak mlel, až jsem ho rýpla do nosu.myslím, že je nasivin od 2 let

petule.h
29. dub 2008

nebo olynth, hlavně stríkací 🙂

rozarka65
4. srp 2010

Ahojky!🙂 Dřív žádný problém,ale teď jsou malé skoro dva roky a ani ten sirup na teplotku nechce...takže když má už velikánskou horečku, tak jí šoupnu čípek...je to hned a zabírá rychle....🙂

meleri
5. srp 2010

tak u nás je to taky peklo. co je sladké přijme, ale jakmile je to trochu hořké tak prostě ne..:(