Používáme cookies. Více informací zde. OK

Jak dostat léky do dvouletého dítěte?

floowy
29. dub 2008

Holky,
potřebuju poradit...Určitě jste to některá zažila. Mám doma dvouletou dceru, která se mi nachladila. Má zahleněný krk, kašle a má plný nos. Ještě se mi neumí vysmrkat a abych použila odsávačku, tak to mi vůbec nedovolí. Nejhorší je, že už do ní nedokážu dostat ani sirupek na kašel, případně Nurofen sirup na teplotku (a to ten je dobrý a slaďoučký). Malá mi už od včera nevěří v tom, co jí dávám...Zkoušela jsem jí to i zamíchat do čajíku a nechce mi ani moc pít - dívá se na mě nedůvěřivě...Už vůbec nevím, jak to zamaskavat a násilím to taky nešlo, to jsme měli jen sirupek všude... 😒

petule.h
29. dub 2008

já to jeden čas dávala do jogurtu po lžičkách-sirup, dodnes, ale nurofen dávám z trubičky, prosě to tam fouknu do pusy, rýma je boj taky, já saju luxem, musím na něm skoro klečet a je to hrůza neboj.dávám stříkací kapky od 2 let, občas si stříknout pod nátlakrm dá říct 🙂

mikca
29. dub 2008

floowy to je problém u těchto prcků a někdy i boj ☹ ...já odsávám Martu tím že ho prostě zalehnu dám mu jeho ruce podél těla a přiklepnu je svýma nohama...no a léky..kapky do nosu podovně jako odsávání a sirupy mu dávám do stříkačky a tu strčím do pusiny do koutku a stříknu to tam...ale už je docela v totmo v pohodě a sirupy mu chutnají tak mu je dávám na lžíci...a když nebude chtít otevřít pusinku tak jí pusinku našpul a dej jí to tam stříkačkou nebo lžící a co vyplivne sbírej..je to trochu náročny, ale oni poleví nebopj 🙂

petule.h
29. dub 2008

no jak píše mikča, stejné, nám tedy chutná hlavně nurofen, ten mi pozře u zbytku je to horší, ale jedině trubičkou.Prostě budeš muset použít násilí 🙂 , kapky, ale jedině stříkací, protože jinak už se mi stalo, že se tak mlel, až jsem ho rýpla do nosu.myslím, že je nasivin od 2 let

petule.h
29. dub 2008

nebo olynth, hlavně stríkací 🙂

rozarka65
4. srp 2010

Ahojky!🙂 Dřív žádný problém,ale teď jsou malé skoro dva roky a ani ten sirup na teplotku nechce...takže když má už velikánskou horečku, tak jí šoupnu čípek...je to hned a zabírá rychle....🙂

meleri
5. srp 2010

tak u nás je to taky peklo. co je sladké přijme, ale jakmile je to trochu hořké tak prostě ne..:(

Sem začni psát odpověď...

Odešli