Jak pomoci dítku, aby se vykakalo?

gedren
16. únor 2007

Ahoj holky,

rada bych se dozvedela nejake rady ci osvedcene postupy, jak pomoci ditku, ktere ma problemy s vykakanim.

Nase holcicka uz od narozeni chodi po nekolika dnech, maximum byva tak 8, no a vzdycky tak dva dny predtim se dost trapi, je videt, jak se snazi a nejde ji to, boli ji brisko, place kvuli tomu a tak.

Ja bych ji moc chtela pomoct, ale nevim jak. Kaka nam vetsinou do nocnicku, takze je bez plinky, tudiz ma prostor, drzim ji v klubicku, nozicky k brisku, aby ji to slo nejlepe, takze kdyz uz zacne, vyprazdni se dokonale 🙂, ale nez se to podari, tak vzdycky nekolikrat marne funi, tlaci a nic.

Snazim se ji balit do toho klubicka, delat masaze briska, cvicit pritom nozickama, ruzne s ni hybat, ona se vetsinou aspon vyprdi, ale k vykakani to nepomuze. Jednou ji teda pomohla i autosedacka 🙂, ale jindy zase ne.

Nerada bych pouzivala nejaky cipky nebo rektalni trubicky, spis jestli nemate dalsi nejakou prirozenou fyzickou metodu, co by ji mohla pomoct...

Diky

katynaa
4. únor 2008

elinka - a to uz muze???

janka07
4. únor 2008

elinka, ako si preboha odstavovala mrkvu? a ako to drobcovi davas? do mliecka alebo na lyzicku? my sme na UM a chcem to vyskusat....dik

deina
14. únor 2008

Ako ste pouzivali ten kamilkovy caj? Dam mu ho vypit (nekojim ho teraz, kedze som na antibiotikach, ma Nutrilon HA) - ale kolko? - alebo ho mam dat do mlieka?

janka07
14. únor 2008

deina, ja som svoju malemu (od narodenia je na UM) davala pit kamilkovy caj, ale jemu to nepomahalo....vypil asi tak 30-50ml denne....drzim palce, aby vam to pomohlo....

deina
14. únor 2008

Podla mna to jeho trapenie nie je az take zle, lebo kaka niekolkokrat za den, ale obcas mu to nejde a sili sa a morduje, tak dufam, ze toto zaberie. Samotny caj si mu davala, bez mlieka?

megee
14. únor 2008

já dávám jak heřmánkový čaj tak fenyklový ten je taky dobrý na prdíky, jinak je od 1 týdne na UM takže mu ho dávámtak hodinu po jídle... jinka nám taky pomohl teploměr do zadečku když se nemůže vykakat 😀

denik
15. únor 2008

moja malá začala mať problém s kakaním po zavedení príkrmov.. asi tri týždne od prvého príkrmu(cca mala 7mesiacov) .. ale zároveň vtedy brala ATB (zápal horných dýchacích ciest).. dlho sme sa trápili, skúšala som nestlé kašu slivkovú, marhuľovú aj slivkovú výživy, tiež slivkový a hroznový džús, nepomáhalo nič.. strašne kričala, plakala, nevládala vytlačiť.. ten začiatok bol vždy veľmi trvdý.. no a keď nekakala desať dní, lekárka nás poslala na gastro.. odporúčala nám probiotiká,že tie jej upravia flóru, pravdepodobne zničenú ATB.. trošku sa to zlepšilo, ale keď sme ich dobrali, situácia sa opakovala.. dávala som jej aj vývar z ľanových semien, ovsené vločky, proste všetko možné a nezaberalo nič.. až som ju posadila na nočník a to jej pomohlo.. dnes má 11mesiacov (prešlo 4mesiace trápenia) a kaká zhruba každý tretí deň, ale vždy do nočníka.. a ešte ma napadlo, pomohla aj teplá voda.. keďže termofor stále zhadzovala,kúpali sme ju o čosi dlhšie ako inokedy a vykakala sa do vody.. samozrejme, že sme ju potom osprchovali.. toľko moje skúsenosti.. možno niekomu pomôžu 😉

elinka27
18. únor 2008

janka no mas dve moznosti bud mrkvu postruhas a potom to pretlacis cez cistu latkovu vreckovku,da to zabrat ale pokial mas stavnatu mrkvu tak z jednej mas takych 20ml stavy, to ti uplne 1x denne staci.Nasmu to davam kazdy druhy den a kaka kazdy den.Ale fakt pokial mrkva nema stavu neda sa to.Len musis skusat.

A este sa da kupit v obchode 100% mrkvova stava bez konzervacnych latok,cukru a umelych sladidiel.Ale po otvoreni ju treba spotrebovat do 2 dni, co nestihas pri takom malom davkovani 😉

elinka27
18. únor 2008

a este jedna rada, ta mrkova stava farbi,takze si vyhrad zvlast flasku z ktorej mu to budes davat,a aj ten kapesnik uz nevyperies, ja som vyhradila aj zvlast podbradnik len na tu mrkvu 😉

danielala
19. únor 2008

Denik, preco nepapkate probiotika nadalej?

denik
19. únor 2008

brali sme Nutrolin-B, kym sme ho brali, bolo to ok, asi po mesiaci sme prestali.. neviem, to sa moze brat tak dlhodobo? zase som nechcela, aby si az tak navykla, aby potom nebol zas problem.. no ale ked sme boli na gastro, lekarka nam odporucala Biopron a ten bol dobry.. len je dost drahy.. brali sme ho tiez mesiac, potom som znizovala davku a myslim, ze je to lepsie.. vo stvrtok ideme na kontrolu gastro, tak uvidime, co povie pani doktorka 😵

veverica
19. únor 2008

elinka27 a ta mrkvova stava sa moze davat od kolkych mesiacov? Aj ju treba nejak riedit s vodou?

elinka27
20. únor 2008

ja mu to riedim vodou,aby to nemal take huste,co sa tyka stiav tak myslim,ze az od nejakeho ukonceneho 4 mesiaca,ale ja som to zacala davat asi pred dvoma tyzdnami,pretoze mu dam radsej stavu ako do nho stale davat nejake kvapky ci lieky aby kakal, pretoze doktory to inak bohuzial riesit nevedia.

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristynaw
21. únor 2008

😲

lada82
21. únor 2008

😠

denik
21. únor 2008

tak maminky, boli sme na gastro kontrole a myslela som, že to už bude ok.. že kakanie každý druhý, či tretí deň nie je problém.. ale je.. ideme na odbery, či nemáme alergiu na lepok,mlieko apod.. tak nám držte prsty, aby nám nič nenašli ☹

oeskla
22. únor 2008

tak nevím proč ste to jako smazali,to nebylo nadávání. dejte teploměr do PRDELE DO PRDELE 😀

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mixka
22. únor 2008

oeskla, ty si na seba asi hrda, ze 😉 ???

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mixka
22. únor 2008

oeskla, si registrovana od vcera a asi ti nedochadza, ze si na verejnom fore a platia tu nejake zasady slusneho spravania, tak sa krot, prosim 😔

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
22. únor 2008

ježiš holky..že vás to baví mu odpovídat..jsou jarní prázdniny..to je prostě nějakej puberták, co se nudí... 😅

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
seymi
22. únor 2008

sis, mozna si zveda ego....mozna 😒

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
22. únor 2008

seymi: nejde o ego..to jsou prostě 10-12letý děti.. 😉 znám to z xhatu 😉

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz