Jak propašovat léky do jídla? Co je nejvhodnější?

martinapro
6. led 2011

Zdravím všechny maminky, můžete mi některá poradit: dostali jsme od doktorky prášky, které mám dávat do jídla našemu téměř 8měsíčnímu Adámkovi. Ale bohužel to jídlo do něj nemůžu dostat, léky jsou moc hořké. Nemáte některá nějakou zaručenou fintu jak propašovat dítěti léky do jídla? Malý toho ještě moc nejí, protože jsem ho kojila až do ukončeného 6 měsíce. Zatím dávám masozeleninové polévky - namixované a nebo přesnídávky. Teď s těma teplotkama mi malý ani nic moc nechce sníst. Už jsem z něho trošku na nervy, protože ty léky mu mají pomoct i od teploty, jsou prý protizánětlivé. Poraďte mi prosím.

zuzanaa2
11. dub 2013

tak jestli jsou od teploty tak ja detem davam Nurofen jelikoz jim chutna. Jednou mel syn antibiotika a ty byly priserne horke, tak to byl boj, musela jsem mu drzet ruce, nohy, jinak to neslo.

karbi
20. dub 2013

Na teplotu taky dávám nurofen sirup. Malej chutná a s podáním nemáme sebemenší problém. Jednou jsme měli ospen antibiotika a to bylo peklo☹Je to hořký sirup☹Výrobci antibiotik by se mohli u nurofenu trošku inspirovat 🙂