Jak se pozná alergie u 6ti měsíčního mimča?

jankax
20. črc 2008

Ahojky, zajimalo by me, jak se pozna u 6ti mesicniho mimca alergie?

Syn si uz asi mesic neustale protira oci, a to tak dlouho, ze je ma pak cele cervene a i kuze kolem oci je flekata a zarudla...a k tomu se v poslednich par tydnech pridalo to, ze mu fleky naskacou po celem obliceji a je cely jakoby napuchly...stava se to hlavne po 'jidle' (jednou denne mu zkousim davat prikrm) ale nedari se mi vypozorovat z ceho presne - z jake potraviny - se to dela...obcas se to objevi i po rannim kojeni. Mate nekdo podobnou zkusenost a jestli ano, zjistili jste nejakou alergii?

Budu moc rada za vsechny odpovedi, vim ze nejjednodussi by bylo zajit k doktorovi jenze to je tady dost na dlouhe lokte... 😠 tak bych rada predem znala nazory ostatnich mamin nez se tam vydam... 😉 Diky

svoma
20. črc 2008

Ahoj,to vypadá,že mu vadí něco v příkrmech.Dáváš jeden druh nebo už kombinuješ?

jankax
autor
20. črc 2008

Davam mu vetsinou veci s mrkvi, takze treba mrkev brambor, mrkev kukurice a tak ale po tom to vetsinou nema. dneska treba mel kasicku, co uz mel milionkrat predtim a byl po ni cerveny jak rak....tak jsem bezradna ☹
A jindy to mel treba kdyz jsem mu utrela pusinu tim vlhcenym ubrouskem....ale zase tak reagoval jen jednou...

elly
20. črc 2008

Jankax....je pravda, ze nektere alegie se poznaji pupinkama okolo oci na tvari ci na celicku...je dobre zkouset jednu potravinu treba 3 dni a pak poznas, zda je to dobre ci ne...pak postune pridavat..jak presne delas..nejdriv mrkvicku 3 dni...pak mrkvicku brambor 3 dni....pak treba brambor s nejakou jinou zeleninou 3 dni...... 😉

jankax
autor
20. črc 2008

No to presne ma, pupinky kolem oci a porad si je protira jako by ho svedily....a pak vzdycky zmizi za par hodin.
Po te mrkvi s kukurici se mu neudelaly, tak zkusim zase pridat neco dalsiho 😉

gabca1
20. črc 2008

Ahojky, to jsme měli taky, pupínky kolem očí a pořád si je třela. Po zavedení příkrmu. Hned po první lžičce - mrkev. Dr. nám dala optaho-septonex. Ale nepomáhal. Postupně se to ztrácelo samo a teď už tam nemá vůbec nic a jíme skoro všechnu zeleninu, ale doržujeme do 1. roku jídelníček dítěte ohroženého alergii. Dobrou brožurku na to vydala Beba. Dala nám jí dr. Některé dětičky jsou asi citlivější na to co papají. Ale teď to úplně OK 🙂

jankax
autor
20. črc 2008

Ahoj Gabco, kdyz ted nad tim tak premyslim, tak to s tema ocima zacal delat nekdy v dobe prvnich prikrmu 😕 Tak snad na tom budeme jako vy a postupne to zmizi. Nekolikrat se mu to udelalo i po UM, ktere dostal asi 3x, jinak kojim, tak je asi citlivejsi na zmenu jidelnicku jak pises? Ted uz UM uplne odmita takze nevim jak by reagoval ted.

Kazdopadne rada slysim, ze u vas to uz preslo 🙂
Bohuzel tady v UK Beba neexistuje tak se budu muset poohlidnout po nejakych jinych brozurach, ale dekuju za radu 😉
Jeste by me zajimalo, cemu vsemu se musite vyhybat co se jidla tyka?

binki
21. črc 2008

jankax: my se vyhýbáme jídlům s lepkem (pečivo, kaše), příkrmům s rajčaty a z kosmetiky používáme minimum produktů (hlavně máme kosmetiku s pantenolem)... syn už nějaké problémy měl, byl na inhalacích Ventolinu (rozšíření průdušek) a kyslíku, má předpoklady pro astma, alergie a ekzémy...už jsme byli u alergologa, později mu udělají krevní testy.

gabca1
21. črc 2008

jankax - já nevím, snad je to možná jen první reakce na ty příkrmy. My jsme pak měli exzem i okolo pusinky, ale všechno se ztratilo. Tak jsem ráda.

Tak v té Bebě píšou, že nemá do 1. roku života papat: mléko, mléčné výrobky, sojové mléko - jogurt, tvaroh, sýry. Vajíčka. Ryby. Uzeniny. Ze zeleniny - chřest, kapusta, žampiony, cibule, rajčata, hrášek, paprika, ředkvička, křen, zelené luštěniny, sušené luštěniny. Ovoce - citrusové plody, exotické ovoce, jahody. Sladkosti - čokoláda, kakao, med. Ořechy.
Jinak co může - od ukonč. 4. měsíce - rýžě, kukuřice (ve formě kaše).
Od ukončeného 6. měsíce - brambory, mrkev, cuketa, špenát, pastiňák, fenykl, dýně, slad, oves, ječmen, banány, vařeé ovoce (ablka, hrušky, broskve, meruňky), maso kuřecí, telecí, hovězí, jehněnčí.
Od ukonč. 8. měsíce - baklažán, brokolice, růžičk. kapusta, květák, kedluben, okurka, patizon, meloun, vodní meloun, vařené ovoce (třešně, víno, švestky)

Abych se přizala koupila jsm skleničku a bylo v ní i trochu rajsk. protlaku a já to malé dala a vládla to skvěle. Ale jinak si dávám celkem pozor co v těch sklenkách je. Mléčný výrobky nedávám vůbec. A krmím normálním Sunarem ne H.A.

Takže asi takhle to je u nás. Jestli chceš tak mi dej nějakou mejlovku a já to nějak nafotím z té brožurky a pošlu 🙂 I v brožurkách Sunaru se lecos dočtu poslala bych i to 😉

jankax
autor
22. črc 2008

Ahoj gabi, moc dekuju 🙂 , myslim ze to mi zatim staci, ja mu davam jenom takove ty 'neskodne' zeleninky zatim, a davam si pozor abych nedavala mliko, protoze to tady do nekterych prikrmu normalne pridavaji. Ovoce zatim taky neji.....
Asi pujdem stejne k Dr. protoze se porad i skrabe na hlavicce a svedi ho ouska tak jestli to ma taky z toho?
Moc doufam ze ho to casem taky prejde 😢