Jak srazit teplotu 7letému dítěti?

ahojcau
11. únor 2019

Ahoj potrebuju akutne radu..dcera 14m. A syn 7 let jsou nemocni..klasika kasel..ryma horecky jedeme od sirupu k sirupu co 4h. Dceri sirupy zaberou cca za pul hodky ( stridam nurofen a paralen) ale na syna to vubec nefunguje nebo az treba po hodine a pul a k tomu srazim oblladama v trislech a v zapesti a tak 2h. Trva nez mu to klesne na prijatelnou teplotu..dceri to po pul hodine- max hodine klesne ze ma normalni teplotu cela ale syn stale hori..jak jinak srazit teplotutakovemu 7 letemu 20kg klukovi ? ://

lucie01
11. únor 2019

@ahojcau u nás při vysokých teplotách zabralo, vzít syna do vany a sprchovat teplou vodou a pomalu přidávat studenejsi. Nebo se mi i osvědčily octove ponožky, jen u toho jecel, že ho to studí, ta vana nebyla takový šok a celkem tam vydržel.

tymothy
12. únor 2019

@ahojcau Nepoddavkovavas ho? Zkus si přepočítat množství léků na kg.

ahojcau
autor
12. únor 2019

@tymothy ma 7 let nejakych cca 21kg...paralenu dostane 13ml a nurofenu 5ml..jedu podle krabicky

tymothy
12. únor 2019

@ahojcau zkusila jsem to přepočítat a dávkování je ok. Ta zmíněná vana s vlažnou vodou je dobry nápad, pak už snad v nouzi nejvyšší jediné zabal. Pokud by se Ti to nezdálo, zkusila bych zavolat na dětskou pohotovost, většinou dokážou poradit i po telefonu.

ahojcau
autor
12. únor 2019

@tymothy tedka mo teplomer ukazuje pres 39 ale nohy porad nema horky takze do vany ho supnout nemuzu..:/ nikdy takovy horecky nemel..nevim.

tymothy
12. únor 2019

@ahojcau Nohy má studený a nebo je jen nemá horký? Případně můžeš zkusit obklad na kotníky a zapesti.

ahojcau
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ahojcau
autor
12. únor 2019

@tymothy chodidla vlazny prsty studeny

zmrzlinka
12. únor 2019

7 letému půlku paralenu a 200 mg Ibalgin.5 ml Nurofenu mu nepomůže.

majajaa
12. únor 2019

5ml Nurofenu se dávají do 10kg hmotnosti. Vyprdla bych se u syna na sirupy a dala mu půlku klasického paralenu nebo půlku Brufenu. Popř. Rozdrtit s cukrem na lžičku.

balet
12. únor 2019

@ahojcau Dceri kdyz nezabiraji sirupy, vzdy pomuze rychle cipek. Nemate doma Nurofen cipky nejlepe 125 mg? To by mu stačil jeden. Asi uz by se na to moc netvaril, ale nam to vzdy zabere, když uz nic nepomaha...

ahojcau
autor
12. únor 2019

Diky..opravdu prdim na sirupy..po cele noci ve skoro 40 teplotach zabalech sirupech sprchovani jsem mu rano dala pulku prasku ibuprofenu 400 a uz by mi tu chtel behat 😃 budu stridat s pulkou paralenu 500..ale mockrat vam dekuji za rady 🙂

ahojcau
autor
12. únor 2019

@balet to si neumim predstavit..cipky mam ale hnusi se mi to i u rocni dcery kdyz uz to musi bejt..a syn kterej ma bych nekdy rekla uz pubertu v 7 by asi hodne koukal co ze mu to chci delat 😃 😃 ma kecy i na zabaly atd. 😃

balet
12. únor 2019

@ahojcau Chapu, to uz vylozene kdyby sam videl, ze je to spatne a svolil k cemukoliv. 😂

zmrzlinka
12. únor 2019

@ahojcau když sni prášek tak se na sirupy a čípky vykašli 😁 Je už velkej.Preji brzké uzdravení

kittyy17
12. únor 2019

@ahojcau ten nurofen má na krabičce výpočet na kg tělesné hmotnosti s minimální dávkou ibuprofenu, tj. 20 mg / kg hmotnosti/ den. Maximum je 30 mg na kg za den. 5 ml nurofenu je málo, potřebuje 10 ml.
Můj čtyřletý kluk má 19,5 kg a po poradě s doktorkou dostává na horečku 1/2 nurofen active, protože že sirupu blije. Je to pro děti od 20 kg a šesti let.

kittyy17
12. únor 2019

@ahojcau 20 kg kluk má maximální dávku ibuprofenu 30 ml na den, tj. 10 ml po 8 hodinách

kittyy17
12. únor 2019

@ahojcau nebo 7,5 ml nurofenu po šesti hodinách.

ahojcau
autor
12. únor 2019

Tak ranni ibuprofen 400 pulka zabral krasne na 5h. tak jsem ted na zkousku dala paralen 500 celej a uplne k hovnu s prominutim..paracetamol na nej absolutne vubec nefunguje :/

pabka
12. únor 2019

@ahojcau máme to stejně, dceri taky paraleny od narození nezabiraji a Nurofen jo.. hodně jsem tu četla, ze to dávkování na krabičce je nízké, dceri 22kg 5ml Nurofenu ale zabere.

kittyy17
13. únor 2019

@pabka každé dítě je jiné, a jinak reaguje na léky. Na horečku přes 39 bych dala maximum, obzvlášť v noci, na bolení zubů stačí to minimum z krabičky...