Jak ulevit dceři? Je to jen nachlazení? 😔

21. led 2022

Dobré ráno maminky, dcera mi od včera je nějaká divná.. Ze středy na čtvrtek, moc v noci nespala, ale docela to šlo, jinak nic. Včera od rána rýma tekoucí, občas protivná, ale jinak byla zlatíčko a furt to šlo, ale k večeru už dýchá pusou, odsávám jak mohu (i před hysterický záchvat😔) teče jí, když dýchá slyším to, jak kdyby měla úplně plný nos i minutu po odsání😔 dávám ji i kapičky… dnes jsme každou hodinu možná půl hodinu vzhůru, vůbec nemohla spát, do toho jsem ji teď měřila, protože má červené tváře a hoří úplně (ale teplota 38) tak dostala čípek a snad bude spinkat… já vim, že o “nic” nejde.. ale jsem prvorodička a mám proste strach, však víte… asi se jedná jen o nachlazení, ale strašně ráda bych ji nějak ulevila😔😔
Dcerce je 15 měsíců..
Poradíte mi jak prosím nebo co mám dělat?
Děkuji A.

michaelarousova
21. led 2022

Morska voda,pak odsat a nakonec dat treba nasivin…pokud bude teolota, snizovat ji cipkama ..nic jineho se asi neda delat☺️ Jeste hodne pit☺️

autor
21. led 2022

@michaelarousova Děkuji moc… takže to co ve směs zatím dělám… ❤️ Uf..tak snad to odezní, je mi ji hrozně líto, se vším bych hned lítala k doktorce, protože se člověk bojí, aby něco nezamedbal🙄

michaelarousova
21. led 2022

Tak k doktorce jedine ze by se to rozjelo v nejaky blby kasel nebo horecka nesla srazet☺️

tynka9
21. led 2022

Trochu bych možná omezila odsávání "co mohu" - ono i ta odsavačka trochu nosní sliznici podráždí a může zvýšit sekreci..
Jinak většinou čekám 3 dny,pokud se nějak razantně nehorší, pak podle stavu přemýšlím, jestli k dr nebo ne.

marcicek84
21. led 2022

K dr.bych sla vzdy,kdyz teploty trvaji 2 dny a ten 3.pokracuji,jinak kup ten nasivin a treba i libenar je to fyziologicky roztok,ktery odstrany hleny,pokud na rymu dozluta radeji bych sla k dr pro pamycon,ten je i prevenci proti zanetum stredniho ucha...

mamikry
21. led 2022

Jenom s tim Nasivinem bych byla opatrna, nasim klukum po nem tekla krev z nosu. Jinak morska voda a zvlhcovat vzduch, idealne, pokud mate zvlhcovat, nebo vlhka plenka na topeni. Nam pomaha detsky inhalator, ale na ten je asi jeste malinka. Jinak u odsavani hlavne nejdriv zvlhcit nosik morskou vodou, pak odsat a idealne zase navlhcit, aby se nedrazdila a nepresusovala sliznice.

me_druhe_ja
21. led 2022

Pokud rýma teče ven, tak bych naopak neodsavala. Nechat to vytéct. Odsávání není úplně top pro sliznici. A na noc rozkrojenou cibuli k posteli. 🙂

autor
21. led 2022

Děkuji holky 🙏🏻 Počkám co víkend, jinak mě ještě napadly fenistil kapky? Co myslíte?

lucifux
21. led 2022

Na horečku dávám Panadol, musí ale být vyšší jak 38°C. Co se týče nosu, tak převážně jen stříkám mořskou vodu a 3 krát denně kapu nasivin, raději moc neodsávám, pokud sama teče ven, tak není potřeba. Fenistil kapky dávám pouze při dráždivému kašli. Mám syna 15m a taky inhalujeme, když je jakýkoliv problém, zvládá to skvěle. Převážně na doporučení lékařů z nemocnice, když byl malý hospitalizovaný před Vánoci s těžkým zánětem průdušek.

tynka9
21. led 2022

fenistil někteří lékaři na kašel doporučují, ale je to primárně antihistaminikum (proti alergii), jeho nežádoucí účinek je zklidnění, únava, spavost.. takže spíš dítě utlumí a ono pak tolik neřádí a míň kašle.
Jinak u malých dětí s nasivinem opatrně - max 3-4 dny, může na něj vzniknout návyk.