Jaký sirup je vhodný na bolení v krku u 10-měsíčního miminka?

cherub
3. kvě 2008

Ahoj holky, nevíte některá, jaký je vhodný sirup nebo kapky na kašel a bolení v krku u 10. měsíčního miminka?

olusat
3. kvě 2008

Ahoj cherub.Kvapky ako také od bolesti hrdla u miminka nie sú,ale ak plače a je nervozne skús dať niečo od bolesti (Paralen,Nurofen).A kvapky od kašlu podla toho aký má kašel ti predajú v lekárni.

cherub
autor
3. kvě 2008

olusat tak ona zatím nepláče, spíše je hrozně "nakřáplá", má úplně jiný hlásek... ptám se, abych měla něco preventivně doma, kdyby ji to třeba v noci chytlo 😒 No snad to nebude potřeba 😅

lendy1
3. kvě 2008

Co Hedelix 😉

cherub
autor
3. kvě 2008

lendy, dle netu není vhodný pro kojence, ale až od 2 let věku 😒

olusat
3. kvě 2008

Ak je zachrípnutá,tak určite Calciový sirup a zvlhčovať prostredie.

lendy1
3. kvě 2008

cherub, já myslím, že jo. Nám to předepsala mudr. v 6.měsících po vyzkoušení všeho možného na kašel

já jsem tam našla toto:
dávkování: kojenci do 1 roku: 1krát denně 1/2 odměrky po 2,5 ml (odpovídá 50 mg léčivé látky/den).
U kojenců a batolat ho lze podat v malém množství čaje nebo ovocné šťávy.

cherub
autor
3. kvě 2008

olusat díky za tip 😉

lendy tak to je mazec, že všude se píše něco jiného 😠 Ale když vám to předepsla doktor, tak to potom jo 🙂 Ještě se potpám v lékárně, tam mi snad taky poradí.

Mě jde hlavně o to, abych ji nějak neuškodila, když ji neco dám bez konzultace s lékařem, ale zase co mi doktro pomůže, když nemá malá naštěstí ani teplotu a je vlastně jen nakřáplá 😅

lendy1
3. kvě 2008

a ještě jsem našla, že i na jitrocelovým sirupu je napsáno, že to mohou i kojenci, ale nic víc tam nepíšou 😒
v lékárně by určitě měli poradit.

androna
3. kvě 2008

cherub hedelix nam tiez radila doktorka ze je pre deti do 1roku a potom od 1roku uz je homeopaticky sirup stodal.

olusat
3. kvě 2008

My sa tiež vždy liečime po svojom pokiaľ nie sú teploty. Pokiaľ sa budeš držať dávkovania z príbalových letáčikov,tak myslím že si neublížite.🙂

susika
3. kvě 2008

ja som malej davala hedelix kvapky. je tam pre takýchto malých 12 kvapiek 3 x denne.ale je to skor na vykašliavanie a dnes mi v lekárni dali ditustat, pre detičky od 6. mesiaca

cherub
autor
3. kvě 2008

Holky díky vám všem za rady 😵

jaduska
3. kvě 2008

hedelix, calcium, halixol... nedávno som kúpila eukalyptus - sirup na nos a hrdlo pre deti od 3 mesiacov. Ten som používala aj ja, keď ma bolelo hrdlo a nemala som poruke nič iné. Úžasne zabral. 😉

ria80
3. kvě 2008

Hedelix se může od narození.Taky Mucosolvan,Fenorin,jitrocelový sirup...Ale ty jsou na odhlenění,ne na bolest v krku.Na boklest v krku pro tak malý dítě je to těžký,ale já bych mu stříkala do krku Vincentku,dá se koupit ve spreji.Aspon to.Jinak mě ted nic nenapadá.
Ale nevím,jestli bych teda vůbec poznala,že mimčo bolí v krku.Myslím,že ne. 😝 Jak jste to poznaly vy?

cherub
autor
3. kvě 2008

rio, no zatím jsem to nepoznala 😀 je nakřáplá, poznám to podle hlásku a podle mých vlastních zkušeností mi to přejde na bolest v krku nebo na rýmu.... takže uvidíme, buď bude prostě plakat, když ji to bude bolet a nebo to bude v pohodě a bude stačit jen vysávat soplíky 😉

bramburka
4. kvě 2008

me řekli na suchý kašel a utlumení (na noc) - Sinecode a na vykašlávání - Mucosolvan junior

jandalinka
5. kvě 2008

Ahoj.A jak poznám,že opravdu je mimi nemocné,bolí ho v krku?!Poněvaž my jsme měli před 14dni rýmu,kdy předtím lehce pokašlávala a mudr.říkala,že to může být zadní rýma a ta se po 2dnech opravdu projevila,ale už jsme z toho veku a teď 2dny malá kucká dost často,ale spíš tak "normálně".Ani suchej kašel,ani sípavý. 😖 Vlhkost máme doma velkou,používáme ceresit,takže se suchého vzduchu to být nemůže.Ale nevím,zda tedy je to normální nebo preventivně něco koupit na krk,jestli tedy něco takového prodávají,jen na "lehký kašel" :-??| .Neví někdo zda existuje jen nějaká mastička,která se potírá miminkou na hruď proti kašli,ať se vykašlají či ustoupí rýma.Vím,že pro dospělé existuje,ale pro mimi...? ☹

cherub
autor
5. kvě 2008

tak lékarníce nám poradila dávat 2x denně Mucosolvan sirup a ještě stříkat do krku Vincentku 😉 S Mcosolvanem trošku bojujeme, protože je to fakt hnusné 😀 Ale Vincentku pomocí pumpičky do krku vyloženě vyžaduje, pořád otvírá pusinku, jen co tu lahvičku uvidí 😵 "Nakřápnutí" už se pomalu zbavujeme a kašel, který včera začal, se během noci zase uiklidnil 😉

Jandalinko, jestli bolí malou v krku musíš asi vydedukovat z okolností... jestli poplakává a třeba si za ten krk chytá, při kašli taky většinou může bolet... O žádných mazadlech jsem nic neslyšela, na bolení v krku prá pro miminka do 2 let nic není. Takže ta vincentka je asi nej řešení, uklidňuje to ten krk a má to obrovské léčivé účinky. Ten mucosolvan a jiné sirupy, co tady holky psaly, jsou spíš na ten kašel a snadnější vykašlávání 😉

retevik
14. zář 2015

Taky tápu co dát malému.Měla jsem teď rýmu a zapálený krk a samozřejmě to chytil i malý, do toho nám rostou zuby takže mazec.Tak přemýšlim jestli se mi vyplatí koupit nějaký ten sirup nebo kapky, jenomže nevím jistě jestli ho bolí v krku, protože kašel ani nic jiného nemá jen je ochraptělý a má rýmičku.Je to někdy boj 😒