Jedná se o reflux?

lusbar
4. bře 2017

Dobrý den, mám dotaz máte některá zkušenost s refluxem u kojenců? Máme syna 7 týdnů a poslední týden mi v noci začal pokašlávat a trošku jakoby chrchlat jakoby měl něco mezi krčkem a nosíkem. Pak se to začalo objevovat i ve dne sem tam. Byla jsem s tím i u doktorky ta nás poslal na krevní obraz který byl mimochodem v pořádku - kvůli tomu že malý není ještě očkovaný a aby to případně prý nebyl náznak černého kašle :(. Dala nám kapky na vykašlávání Prospan - první den to bylo v pohodě i v noci ale pak zase. Je fakt že i docela ublinkává skoro po každém kojení a dvakrát co to bylo fakt dost. Ale jinak je v pořádku nemá teplotu a je klidný (teda krom toho když zlobí sem tam). Děkuji moc za odpověď ;)

sarrrinka1989
4. bře 2017

Můj syn také ublinkává,začalo to někdy kolem 6-7 týdnů,dnes mu jsou 4 měsíce a ublinkává stále.Někdy je toho také dost,když jsem se na to ptala doktorky,tak mi řekla,že pokud přibírá na váze,je vše v pořádku,jsou miminka,které jsou prostě ublinkávací a to mé je zrovna jedno z nich. 🙂 Hlavně se mi přepíjí,mlíčko mu chutná,tak holt pak něco vyhodí...

lusbar
autor
5. bře 2017

To ublinkavani mě tak nesedí spíše jako to chrchlani a sem tam kaslani vůbec nevím zda je to fakt nemoc nebo to muže mít z toho jak moc hltám prvních pět minut a docela často se zachrstne.nechce se mi věřit ze je to nachlazení když nemá teplotu neteče mu z nosika a ten kašel není pořad jen spíše po tom odblinknuti a i to chrceni je jen sem tam.mame prý být tyden doma ale zase venku je teď tak moc hezky a teplo a hlavně mi venku krasne usne😉 jinak Dekuji za odpověď 🙂

lucieandrlova
6. bře 2017

@lusbar Dobrý den, popíšu jak to bylo u nás, jestli to máte podobně. Dcera se cca do 10 minut po vypití mléka začala dusit. Jako by chroptěla, vykulila oči, lapala po dechu. Musela jsem ji vyndat z postýlky, otočit, klepnout do zad, vyletělo z ní mléko a většinou byl pokoj do dalšího krmení. Taky spala neklidně, protože u refluxových dětí se jim to vrací zpět a dráždí je to.Měli jsme tedy podezření na reflux. Udělali jsme opatření: např. Vyvýšení pod hlavou v postýlce, vícekrát odříhnout, protirefluxový sirup... a postupně to zabíralo.
(Tak nevím, jestli se v tom poznáváte...)

lusbar
autor
7. bře 2017

Tak naštěstí až tak moc ze by se dusil to není ale ublinkne si pokaždé a někdy i během kojeni jak moc hltá..jinak po kapkach se nám uvolnily hleny a tak se spíše dusíme z toho bohužel ani nevím jak dlouho to trvá než se takové nachlazení dá do poradku🙁@lucieandrlova