Každodenní pokakávání téměř 3leté dcery

petradova
4. dub 2016

Ahoj holky, moc prosím o radu. V létě budou mé dceři 3 roky. Od dvou let je přes den bez plen, chodí na záchod (nočník už půl roku nepoužíváme), s čůráním problém není, na záchod si buď dojde sama nebo se jí zeptám, zda nepotřebuje čůrat a buď si dojde a vyčůrá se, nebo to aspoň zkusí. Problém je však s kakáním-už asi tři týdny se každodenně pokakává do kalhotek. Když si hraje, čte si, nebo je prostě něčím zabavená, tak pak přiběhne s pláčem , že se pokakala. S čůráním ale problém není-to běží na záchod s tím,že potřebuje čůrat, i když je do něčeho zabraná..Proč necítí že potřebuje na velkou?Stolici přitom řídkou nemá, je normální..už nevím, jak na ní, poradíte? Nejde to ani po dobrém, ani po "zlém"..nic nepomáhá. Je to prostě každodenní problém. Děkuji

madulinka
4. dub 2016

Zaručenou radu nemám, já bych vyčíhala, v kolik hodin asi tak chodí (myslím, že je to pravidelné, jestli třeba ráno, po obědě, po odpolední svačince, apod.)... a v tu dobu bych jí byla za patama... Sledovala bych jí, jestli si toho vůbec nevšímá, že musí, nebo o tom ví (mě vždycky pobaví, když děti ztuhnou, vykulí oči nebo běží se schovat do rohu, atd., prostě ví, že dělají něco, co nemají). Pokud opravdu ví, že musí a dělá to do kalhotek, v tu dobu bych se jí pořád ptala, jestli musí (nebo prostě vzala a posadila na záchod).. Ve 3 letech si myslím, že je dost velká, aby to pochopila.. Ale člověk nikdy neví, co se jim honí v hlavě 🙂

petradova
autor
4. dub 2016

Kéž bych věděla kdy za ní mám běhat či číhat🙂. Právě že to je někdy ráno, odpolko, v noci, v pět ráno...prostě jak se jí zlíbí...Já nevím co se změnilo, chodila normálně čůrat i kakat na wc, a ze dne na den to takhle podělá...a to doslova 😀 . Zvažovala jsem i psychiku, ale v rodině se nic nezměnilo, vše je stejné.

kocvarovas
4. dub 2016

Třeba se jí na záchodě špatně kaká.. My máme dceru 3a1/2 a ikdyž je to opruz, stále preferuje nočník.. Opruz proto čištění atd. Ale podle mě se jí na něm prostě líp sedí. Má pěkně skrčený bříško a zapře se nohama, na tom záchodě je to přecejen něco jinýho. Čurání je hned, ale u kakání přecejen musí zatlačit a chvilku posedět..

petradova
autor
5. dub 2016

Ona má na wc i sedátko s opěrátkem a pod nožkama stoličku, aby si tam opravdu pohodlně trůnila...ach jo, zpět na nočník se vracet nechci, ona sama ho odmítá. Holt se jí budu 150x denně ptát, zda nepotřebuje na wc...
😨

mrskato
5. dub 2016

Já myslím, že to chce trochu více času, moje dcera také neměla potíže s čůráním, ale jít na velkou jí dělalo problém, kolikrát se schovala za gauč a tam vyčkávala, až se pos**** 😀 každé děcko to má nastavené jinak, každopádně "po zlém" tohle určitě nevyřešíš. Ona se to prostě musí naučit, čůrání jí nedělá problém, jít na velkou bude za chvíli určitě také ok, chce to trpělivost a furt opakovat dokolečka. Mmj. dětem se to často stává, že se prostě zapomenou při hře a počůrají se, případně do kalhotek přihodí něco "víc" 😀

pmarcela
5. dub 2016

Ahoj, měla jsem s dcerou něco podobého. U nás to bylo tak, že jsme v jejích 2,5 letech sundali plenu, cca 14 dnít jí to trvalo, ale pak ok. Kadění taky dobrý, ale cca měsíc poté to začalo. Kalhotky jsem prala i několikrát za den. Nakonec jsme zjistili, že to má spojené se zácpou. Nemá malá podobné potíže? Naše hrozně blbě jedla a kadila právě třeba i 7x za den, ale vždy jen po malých kouscích a často to končilo v kalhotkách.

petradova
autor
5. dub 2016

pmarcela: malá právě jí dobře , není v jídle vybíravá. Jí i docela pravidelně. Teď před chvílí přiběhla s pláčem z pokoje, že to zas neudržela...nemůže mít něco se svěračem? 😖

pmarcela
6. dub 2016

A ty kalhotky má jen máznutý nebo všechno vykadí do nich?A hodně nebo málo?Na dětské klinice jsme dostali takové čtení o zácpě a tam to kadění nebo spíš umazávání popisují jako příznak zácpy... Ten půlrok byl děsnej, dávali jsme vše možný, klystýr jsem jí musela dělat.... děs. ☹ Doufám, že u vás to bude lepší. Jinak svěrač mě kdysi napadl také, ale to by ti nejlépe řekli v gastroporadně. Pokud to trvá déle, řešila bych to s dětskou, ta vás může odeslat, resp. doporučit do gastroporadny. Otázka je, jak dlouhá čekací doba bude. Tady u nás je to třeba i 3 měsíce ☹

petradova
autor
6. dub 2016

@pmarcela no vykaká do kalhotek uplně vše. Dnes nebyla nehoda, no..nebylo vlastně nic. Tisíckrát denně se jí ptm, jestli nepotřebuje na záchod, vždy mi řekne že ne a za minutu to udělá☹. Budu to trpělivě zkoušet a učit znova dál, ale když to nepůjde, zajdu k pediatričce.

lajla
6. dub 2016

@petradova nechte to být...to přejde samo...neměla třeba stresovou situaci, zácpu... I jedna malá zácpa, bolistka dokáže způsobit šílené věci...
Moje bude mít 4 a cca před půl rokem dělala to samé... A to je od roku a půl přes den bez plinek, nekomentoval, převléknout, mluvit potichu, hezky, zkusit se pomalu vyprat na příčinu... Ale nebojte přejde to jak rychle to začlo, rychle skončilo.. Po cca měsíci a půl
A neptejte se jí...spíš ji to stresuje, nechte ji...umělá to, bude umět znovu... Pediatr poradi velké prd, buď nic nebo chemii
Max bych to později řešila s homeopatem

lajla
6. dub 2016

@petradova a co ji? Dobře neznamená že opravdu dobře papá...

pmarcela
7. dub 2016

@petradova Tak to nevypadá.... Tak nevím... Zkuste ještě vydržet a pak to kdyžtak řešte. Asi bych se jí taky tolikrát neptala, zkuste se na to neupínat. Když se jí stane nehoda, zkuste vydržet a říct, že se to může stát, ať si příště zkusí sama říct... možná je fakt jen pod tlakem, což nemyslím zle!Třeba když se to všechno přestane točit kolem "h....", pochopí 🙂 Držím palce 😉