Kdy vymizi potravinova alergie?

poah
4. zář 2018

Vymizela vam nebo vasim detem potrav.alergie? Nemyslim lepek,ale hodne silna alergie na jine jidlo. Podle toho,co jsem cetla muze vekem zmizet nebo prejit v alergii na jine jidlo,tak by me zajimaly skutecne situace. Vim,ze je to individualni,ale hledam aspon nejakou nadeji,ze se toho zbavi.

ah1234
4. zář 2018

Nie a ani nepoznam nikoho, komu by vylozene potvrdili alergiu a zbavil sa jej. ☹ rozne intolerancie a zle travenie, to ano, ale vylozene z krvi potvrdena alergia... to mi pride, ze je navzdy. Ja aj mamka mame alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka od nepamati a mam pocit, ze sa casom skor zhorsuje, akoze by to bolo lepsie. Nevlastna mama ma na oriesky a bazalku a tiez sa jej rokmi len zhorsuju priznaky.

poah
autor
4. zář 2018

@ah1234 dekuji,ale vubec jste me nepotesila.Ano ma to potvrzene z krve. 😢

ah1234
4. zář 2018

@poah A na co presne ma alergiu?

poah
autor
4. zář 2018

Na lusteniny,zeleny hrasek, orechy, ted nastoupil do skolky,tak je s tim spousta starosti,lusteniny tam vari detem skoro porad.

rubika
4. zář 2018

Vcera zrovna jsem se bavila s primarem detskeho oddeleni. A detska alergie na potraviny pri diete obvykle vymizi do dvou let. Syn mel z krve potvrzenou alergii na kravskou bilkovinu a vajecnou bilkovinu - kasein a po diete kterou jsme dodrzovali 2r byl jako ctyrlety uz bez obtizi.

kittyy17
4. zář 2018

Dvě kamarádky mají kluky s alergii na kravské mléko a vajíčko. Kolem třetího roku začali snášet nejdřív vajíčko, ze začátku ve formě sušených vajec v kupovanem koláči, potom v domácí buchte, nakonec i vařené. S mlékem je to horší, jeden snese trošku mléka v tepelně upraveném jídle, nebo i kousek čokolády, ale nesmí to moc přehánět, druhý ve 4,5 letech stále mléko nemůže...
Je to hrozně individuální

vendelinka08
4. zář 2018

@poah na lusteniny...hrasek a orechy bude asi reagovat vzdy....manzel je alergik o malicka na arasidy a cocku a kdyby si zo dsl v malem mnozstvi tak se udusi....ba naopak se to muze zhorsovat. Myslim ze je to jine nez alegie na mleko..nebo spise intolerance...to je rozdil. Syn je na cerstvy hrach a radeji mu ho nedavam....mam obavu aby pak nemel tezsi reakci...na orechy je take...ale ne v takove mire. Tam je to celkem v pohode.

vendelinka08
4. zář 2018

@poah na to si davej opravdu pozor...ve skolce alergii nahlas..nebudou mu ta jidla davat. Jo..a vloni mi zareagoval i na mak...takze ted to kontroluji a pozoruji. Jak rikam...manzela by to zabilo...

vendelinka08
4. zář 2018

@poah strasne mu otecou sliznice a zacne se dusit...cocka a arasidy obsahuji stejne latky...ono i ty orechy...vse se to jsksi kombinuje...a pokud je alergik...myslim ze uz jim zustane...jak rikam..neco jineho je intolerance..kde se to muze srovnat.

ah1234
4. zář 2018

@vendelinka08 medzi alergiami nie je rozdiel ako takymi teda - je jedno, ci je to na skrukoviny alebo BKM. Intolerancia laktozy je nieco ine.

Este chcem podotknut, že podla "vyliecenych" deti z alergia na mlieko sa riadit neda - rocne ci rok a pol stare dieta nie je scopne BKM poriadne spracovat a lekari proste tvrdia, ze je to alergia, ktora sama vymizne, ale tak sa to brat neda. Ludsky organizmus v tak malom veku nie je schopny kravske mlieko stravit. Alergie su nieco ine a podla mna su skutocne navzdy.

vendelinka08
4. zář 2018

@ah1234 ano..tak jsem to myslela...alergie na mleko je take naporad...znam pana ktery proste mleko nesnese v nicem. Myslela jsem tu intoleranci...jina za me..na potraviny to zustava.

normalnimatka
4. zář 2018

známý, jejíž dítě je alergický na roztoče, pediatra taky tvrdila, že tyhle "dětský alergie" často vymizej....osobně si spíš myslim, že je to alergie způsobená, enbo hodně podpořená očkováním, a tělo se s tím někdy po pár letech třeba vypořádá. a někdy taky ne.
alergie není nevyléčitelná, ale rozhodně ji neumí "léčit" západní medicína. i u nezápadní medicíny stejně dost záleží na stavu a schopnosti organismu. alergie každopádně poukazuje na to, že imunitní systém je prostě v háji. tak se dá minimálně pracovat na imunitě jako takový a tím to aspoň mírnit, když ne úplně vyléčit.

ah1234
4. zář 2018

Pardon, ze pisem na etapy, ale inak ma teda napadlo dodat, ze s alergiami sa skutocne da zit, len sa tomu clovek nesmie poddat. 🙂

V skolkach aj tak varia pomerne nevyzivnu stravu, vela sacharidov a malo prospesnych latok, tak to ber tak, ze aspon mu mozes sama varit a malemu zaistit zdravy start do zivota 🙂 moja mamka má kombinaciu mlieko a lepok a da sa aj to, len clovek na to nemoze vkuse mysliet, ze ake je to strasne, ale proste sa s tym zmierit a zit podla toho 🙂 ja dam len taky priklad od nas - sama som vegetarian s alergiou na BKM, nemozem ani nic vyprazane, kvasok ci banany. Mamka ma alergiu na BKM a lepok. Brat nie je alergicky na nic a rad si da mlieko aj maso. Kym sme byvali s mamkou, varenie jej dlhsie ako polhodinu denne nezabralo a musim povedat, ze skutocne dbala na to, aby sme vsetci traja mali vyvazenu stravu. Teraz ja sama varim pre brata a partnera, ktory ma tiez svoje obmedzenia (napriklad nemoze huby, repu.. prave jedla ktora ja ako de facto vegan musim) a tiez mi to az tak vela casu nezerie ani s tym nie je az taky problem. Jedine co, tak sa nenajem skoro v ziadnej restauracii. Myslim ale, ze s alergiou na sktrukoviny a orechy sa toho da vymysliet vela a obmedzenia nie su az take strasne - napriklad my mame radi hrachove pyre ale da sa namiesto toho vymysliet z dyne, ak tu moze alebo urobit inu omacku. To, ze v skolke je problem s jedlom by som brala len ako plus - proste do neho necpu to nekvalitne, nevyzivne skolske jedlo 🙂 Netreba si alergiami kazit zivot 🙂 🙂

normalnimatka
4. zář 2018

@ah1234 akorát teda luštěniny zrovna patřej mezi tu výživnější potravinu:D

ah1234
4. zář 2018

@normalnimatka no a ked ju chlapec nemoze, tak co ma robit ? Ved sa da nahradit uplne v pohode. To, ze v skolke do polievky pacnu trochu hrasku, to z tej polievky este bohuzial nerobi vyzivnu stravu ☹ ja by som to brala ako vyzvu, proste mozem dietatu sama zaistit vyzivnu stravu a dalej to neriesila. V statnych skolkach je strava skutocne neuveritelne mizerna ci uz so strukovinami alebo bez... bohuzial ☹☹

normalnimatka
4. zář 2018

@ah1234 ale jo, tak nedá se nic dělat, nežř to nejíst a nahradit, ale tak píšeš, že má bejt paní ráda, že stejně ve školce vařej nevýživně, a já říkám, ale zrovna ty luštěniny jsou z toho nejlepšího,co ve školce může dítě sníst. a kdekoliv. tak je to trochu na hovno.
jinak též bych z takový situace nebyla nadšená. jsem přesvědčená, že dneska není výživnýho téměř nic. jelikož půda je totálně vyprahlá a ovoce a zelenina, kterou si koupíš pravděpodobně ani nepotkala slunce, ve všem jsou pesticidy, hormony, atb a nevim co všecko, který stejně všecky dobrý látky přebijou...:D tak bych taky nebyla nadšená z toho, že můžu dítěti sama tvořit výživný jídlo, oproti školce. stejně to neexistuje.

dmiska
4. zář 2018

@poah ano, malá měla alergii na bílkovinu kravského mléka, kolem 8m se to zlepsilo a do roka byla úplně pryč... Ale zrovna u tohohle je to typické, že ve většině případů zmizí.

ah1234
4. zář 2018

@normalnimatka ja nepisem, ze ma byt rada, iba ze to nema brat tragicky a snazim sa ju povzbudit a najst v tom nieco "pozitivne", kedze je z toho ocividne nestastna. 😉 Naco jej tu pisat, ze je to nanic, ked ju to ocividne trapi aj tak uz dost?

dmiska
4. zář 2018

@poah teda je fakt, že v našem pripade to byla spíš asi jen intolerance, než silná alergie. Než jsem přišla na to, co by to mohlo byt, začalo se to pak pomaloucku zlepšovat, takže na krevních testech jsme ani nebyli

barulina
4. zář 2018

Me zmizela po puberte cca

barchen
4. zář 2018

@poah Od dětství jsem byla alergická na ořechy, mám to potvrzené i lékařsky. Po pubertě mi zmizela a víc se neobjevila. Zjistila jsem to náhodou, když jsem snědla jídlo s rozemletými ořechy. Je mi 35+. Ořechy jím a bez problémů.

poah
autor
4. zář 2018

@vendelinka08 tak to mame neco podobneho,po pul kavove lzicce lustenin mu zrudne a otece oblicej! Takze kdyby toho snedl vic,tak se bojim,ze by to bylo hodne spatne,nastesti ta reakce je tak silene rychla(cca 1min),ze vic toho nesni. Mak mu v krevnich testech vysel uplne nejhur,ale uz ho jedl a nic mu z toho kupodivu nebylo. Ve skolce to mam samozrejme nahlasene,kdyz je "spatny" obed, budu nosit vlastni. Spis se bojim lidske chyby,vcera to neuhlidaly a snedl 1 lzici cizrnove polivky a otekl jim. Tak snad uz to budou hlidat poradne.

kittyy17
4. zář 2018

@poah nebylo by lepší nosit mu tam vlastní jídlo?

poah
autor
4. zář 2018

@ah1234 urcite varit bez mlika, vajec je mnohem slozitejsi. Vyradit doma lusteniny,hrasek neni problem,proste varim nine veci. Spis je to slozite ve skolce,v te nasi se snazi varit strasne zdrave,takze to cpou i tam,kde by to clovek necekal.

poah
autor
4. zář 2018

@kittyy17 budu nosit,kdyz bude "spatny "obed,jinak jsem chtela,aby ochutnal i jine veci nez to co varime doma furt dokola.

priefi
4. zář 2018

@poah ahoj, syn v roce mel dg.alergii na brambory, banan, bilek, zloutek a bilkovinu. Banan se delal dodatecne, nemam srovnani, zda alergie klesla ci nikoli (dr.zapimnela v roce zkontrolovat, konteolovalo se tedy az pozdeji pei druhem odberu, ale v 10m mel velice silnou alergickou reakci na banan), pri druhem odberu brambory klesly a byly jiz slabym alergenem, banan tedy nevime, ale byl ted zarazen mezi stredne silne, bilek a zloutek klesl, kde bilek je stale velmi silny alergen, zloutek stredne silny a alergie na mleko je prozatim silny alergen, ale trochu se zhorsil, ne drasticky, ale v desetinnym mistech. Alergie na lusteniny se jeste nezjistovala. Mam trochu strach, manzel ma alergii na ryby a arasidy, ted jsme vysledovali, ze nejspis i soju. Tyto aletgie ma od detstvi. Ja mam alergii na cesnek, ale az od puberty.

baris
4. zář 2018

Podle našeho Dr. jsou "zlomové období", kdy alergie / intolernace / snížená imunita ... se může zlepšit či naopak zhoršit a je to:
- okolo 3 let
- okolo 8 let
- puberta
- okolo 30 let

Mám dcerám okolo 3 let zjistili, že mají histaminovou intoleranci a okolo 8-9let, že musí dodržovat i bezlepkovou dietu. A uvařit jim něco je zcela šíleného, protože nejen, že toho 80% nesmí, tak navíc jsou strašné frfně (po mě 🙄). Děsím se puberty. 😨

Bohužel - co se týká luštěnin - školka i škola je zbožňuje a strká je všude. Domluvila bych se i ze školkou, aby na svačinky měl jen pečivo s máslem, šunkou ... bez pomazánek - tam se taky dává ve velkém luštěniny.

poah
autor
4. zář 2018

@baris ano,doufali jsme,ze to prejde ve 3 letech,no nevyslo to,tak snad pozdeji. Se skolkou mam poresene i svaciny, lusteninova pomazanka bude tento tyden 2x.

priefi
4. zář 2018

@poah kde Ti vlastne delali testy na alego nebo na gastru? A lusteniny zkoumali automaticky, anebo jsi prvne musela zavest a az pak po reakci to testli?

poah
autor
4. zář 2018

@priefi na alergologii,ale to uz je 3 roky zpet,ted nevidim duvod tam chodit,vidim,ze je to furt spatny, poslali nas tam az pote,co mel reakci na prikrm-mrkev s hraskem a cervenou cocku,takze to delali cilene jeste se spoustou jinych skupin potravin.