Koliky, vysazení mléčných výrobků

paampeliska
10. kvě 2018

Maminky chtela bych poradit. Mam 7 tydenni holcicku, kterou strasne trapi brisko. Do toho zacala mit stolici s hlenem a casto i 5-6 denne. Vysadila jsem veskere mlecne vyrobky. Mate nekdo zkusenost za jak dlouho by se projevila zmena, kdyby to bylo mlekem.

ladyhacek
10. kvě 2018

změna většinou 2-3 týdny aby jsi vypozorovala že je to skuteně tím, ovšem z mléka by to mělo "zmizet" snad už 48-36h

priefi
10. kvě 2018

@paampeliska mirne zlepseni do tydne, znatelne do 2 tydnu. Problem casto dela i bilek a zloutek. Ma na lickach podrazdeni (naznak ekzemu)?

paampeliska
autor
10. kvě 2018

@priefi no prave ze ekzem nema vubec

paampeliska
autor
10. kvě 2018

@ladyhacek vsak prave z z mleku uz to neni tak bych ocekavala zlepseni drive

gemini255
10. kvě 2018

zmena za 2dny, ale opravdu nejite nic kde je mleko? mleko je snad vsude :-/... ja mam bezmlecnou dietu paty mesic..

ladyhacek
10. kvě 2018

jak píše @priefi zkus ještě vajíčko - synovi tkaé nedělalo dobře - nadýmá (ale teď už ho normálně dlabe) abychom pozali případný problém vjídleníčku museli bychom znát co jíte. Ono každému dítěti sedně něco jiného a i když vyřadíte vše nemusí to být 100% střeva se ještě utvářejí.
Krom mléka býva častou příčinou vajíčko či lepek. Pozor také na kojící čaje - za mě spíše čistě fenkyový či kmínový odvar (1-2 šálky).
Mě syn nejvíce brečel po houbách až později jsem zjistila že jsou těžké na zažívání .
Dále může být alergen celer, mě nadýmá i jablko takže při kojení jsem tkaé vynechala.
kouknete na stránku kojícímaminky (paní tam má recepty i popsané suroviny. Také tay na MK je má skupunu recepty pro kojící maminky.
Jezte pro biotika - můžete dávat i miminku laktobacílky či hylak.

Pokud je to mléko a "težká" alergie tka čtěte složení - i některé rohlíky se dělají z mléka

priefi
10. kvě 2018

@paampeliska ekzem nemaji vsichni alergici, jen nekteri. Pokud je u Vas alergie, drzim pesti, at ae nenastoupi. Muze to byt ale i tim, ze snis neco nadymaveho, nebo ze se spatne prisaje, zustane v zaludku hodne vzduchu a je na problem zadelano, pokud vzduch neodbrkne.

jednaholkaa
10. kvě 2018

Ja bych si zasla na test potravin a vynechala ty co vadi nejvic. Me na testu vysel lepek, mlecne vyrobky, cukry, brambory takze uz to nejim..

priefi
11. kvě 2018

@jednaholkaa a kde jsi testy delala na gastru nebo alergologii? A dr.Ti dala bez problemu zadanku? Chapu spravne, ze Ty ses nechala testovat a ne ditko?

jednaholkaa
11. kvě 2018

@priefi Jojo ja jsem se nechala testovat. V institutu celostni mediciny.

priefi
11. kvě 2018

@jednaholkaa aha, to ani nevim, ze neco takoveho je. A bylo to nejake oddeleni alergo, ne o gastro? Anebo to tam je proste plosne?

jednaholkaa
11. kvě 2018

@priefi Plosne. Pak me jeste prakticka doktorka poslala na krevni testy a tam me vysla trochu ta laktoza. Jenze on ten lepek se na zadnych testech ukazovat nemusi a stejne s nim clovek muze mit problem. Ja jsem byla hrozne nafoukla porad a zazivani nic moc a po vysazeni se me to srovnalo. Takze nejlepsi je zkouset a postupne vysazovat. Ty testy beru jenom orientacne. A samozrejme dobry vyloucit primo tu celiakii krevnim testem..

paampeliska
autor
27. kvě 2018

@gemini255 muzu se zeptat na vas jidelnicek? Hlavne co snidate a vecerite?

gemini255
28. kvě 2018

najcastejsie prazenicu (vajicka), chlebik, pomazanku tuniakovu, pouzivam zelenu ramu, dzem, zeleninu, uhorka, paradajka, redkvicka. zapekane toasty so sunkou, to iste co na obed, maso s ryzou, sojove jogurty. Je to narocne. Uz je to 5mesiacov, krizy som mala, aj teraz mam, o mesiac ideme na kontrolu, budu robit kontrolne kozne testy, tak som zvedava. uz by som si dala biely jogurt a syr teda

priefi
28. kvě 2018

@gemini255 a nemuzou vadit vajicka, to je hrozne silny alergen u deti a ryba jak by smet. Sojove jogurty pri abkm se taky nedoporucuji, maji podobnou bilkovinu jako ta kravska a delaji u deti neplechu (vse, co jsem psala vadi i pres mm)

gemini255
30. kvě 2018

@priefi asi ako komu, u nas testovali syna aj na vajicka, atd. on ma este alergiu na liskovy orech.. inak vsetko ok. keby mal aj na vajicka nesmie byt ockovany MMR, tak aj preto sa to riesilo.

gemini255
30. kvě 2018

@priefi stravu riesim aj s pediatrickou aj imunologickou. nie je vhodne vsetkemu sa vyhybat.

priefi
30. kvě 2018

@gemini255 pokud mate overene, ze na to nema alergii, tak super 😉