Koľko sa lieči múčnivka? Máte o tom bližšie info?

hruska22
24. kvě 2007

nemáte niekto nejakú babsku radu čo sa týka múčnivky kolko sa to tak lieči?a ide vobec niečim vyprat genciána?a neviete či ju ide nejak dostat z rúk?díky za odpovede

jabjunka
24. kvě 2007

Hruska22 s moučnivkou zkušenost nemám,ale s genciánou ano.Z rukou ji dostaneš lihem i když ne dokonale.A z prádla jsem ji zatím pokaždé vyprala.

sisstin
24. kvě 2007

co to je moučnivka a gencián? 😕 😝

jabjunka
24. kvě 2007

Siss,moučnivka je nepříjemný bílý povlak v pusince miminka,dost je to obtěžuje,nechtějí třeba jíst.Genciána je fialová tinktura kterou se těm mimi vymazává papulka.

gedren
24. kvě 2007

my s moucnivkou bojujeme od narozeni, zhorsuje se to po sladkym (nedavam ji samozrejme zadny sladky jidlo nebo piti, ale treba kapicky, co uzivala). V podstate se toho asi moc nelze zbavit, zmizi pry sama po zavedeni prikrmu (protoze ty jsou kysely, sejne jako gencianka, a zneutralizujou to zasadity prostredi, co v nem ta plisen buji). Taky fialovime, tim vzdycky na chvili ustoupi, ale pak se zase rozleze. Neprijemny je, ze pak mimi hrozne slinta (a jeste fialovou 🙂).

S vypranim se neboj, kdyz nezmizi napoprvy, vypere se casem, proste ty fleky blednou az zmizi. No a z rukou se taky casem osoupe 🙂, ja jsem to nikdy moc neresila, no tak mam fialovy ruce, a co 🙂

hruska22
autor
24. kvě 2007

díky za rady dufam že nám to brzo samo zmizí nechceme byt dlho celý fialový 😀 😀 😀

morusa
12. čer 2007

Ahojte holky, taky bojujem už dva dny s moučnivkou,kamarádka ,která má staršího chlapečka, mi poradila, abych si před každým kojením umyla prso a namazala též genciálkou, tak snad to zabere, její malej se toho zbavil prý po třech dnech..

cermonca
27. únor 2008

Mala ma asi take nejspis moucnivku,teda napred jsem si myslela ze to jsou afty a ted mi napadla i ta moucnivka.Nevite jaky je v tom rozdil?Ma v pusine takove bile puchyrky a nektere uz jsou i krvave protoze to porad kouse ☹ Nechce ani moc jist no a ted nam vylezla i horecka 😕 muze to s tim take souviset a nebo je to jen schoda nahod 😕 Mate s tim nekdo skusenosti.
A tou gencianou se vytira pusinka?

vavka33
27. únor 2008

Mucnivka je len biely povlak,da sa zotriet a afty su take biele plosky,ktore ked utries,tak je pod nimi krvicka.
Ano gencianou jej vyutieraj ustocka,teda tie miesta,kde to ma.

vavka33
27. únor 2008

a este nieco,afty su bolestive,mucnivka nie.A vacsinou sa pri mucnivke objavia aj nejake vyrazky alebo zacervenanie na ritke a genitaliach,ono to suvisi s travenim,tak preto.afty su z necistoty a nedostatku vitaminu B

kaluha
27. únor 2008

ahojte baby,a umývali ste detičkám aspon pri kúpaní podnebie v pusinke? my sme umývali pravidelne a žiadny problém sme nemali.

veva1
28. únor 2008

aj my s tym bojujeme skoro od narodenia a nie sa toho zbavit.
moze mat vplyv na to ze jem strasne vela sladkosti?

lenka_k
16. čer 2008

Ahoj, my jsme si dnes ze 4 měs. prohlídky odnesli genciánku na moučnivku. Mám jí kápnout na dudlík, o potírání bradavek ani slovo. Trochu se hrozím té fialové barvy, ale jak píšete, snad se to vypere:o)

ini
26. čer 2008

ahojte, aj my mame asi mucnivku, lekar nam nic nepovedal, ale maly ma biely povlak uz dlhsie, natierame sa, sme cely fialovy, pomalicky mizne a nebojte sa, z pradla ide dole hned na prve ^pranie 😉

junovka
26. čer 2008

hruska, skus pozriet temy Biely povlak na jazyku, alebo pod nazvom" zaba "....je tu na MK dost o tom popisane 😉

junovka
26. čer 2008

....a preco si dala tuto temu do Tehotenstva??Myslela som si, ze sa pytas na mucnivku pocas tehu??? 😒 😕

krista
26. čer 2008

Tohle téma sice bylo založeno dřív, ale je tady lépe rozjeté téma 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

annag
26. čer 2008

Múčnivka je soor, žaba a je prejavom mykotickej (plesňovej) infekcie, ako rozoberáme v inej téme.

denisocka
26. čer 2008

hej? to je to čo máme asi my,teda čo rozoberáme u nás v teme v babatkach?

annag
26. čer 2008

presne tak, ta ista diagnoza

denisocka
26. čer 2008

😲

zabka1316
26. črc 2013

no mi mame zabku uz asi tyzden je to biely povlak ale uz nam to zacina zeleniet a nepomaha ani biela ani fialova vodicka teraz nam dali v lekarni nejaku zltu tak uvidime ci nam to zabere pred tym to zabralo hned ztaial stym bojujeme