Kožní fleky. Setkaly jste se?

martanc2
18. pro 2019

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli jste se náhodou nesetkaly s nějakými takovými fleky na kůži - má je 3,5letá dcera i 1,5letý synek. Dceři se objevily cca v 8 měsíccíh synkovi v roce. Na kožní nám na to dali kortikoidy (v těch 8 měsících) a hotovo - nikdo ale nepátral po příčině. Ty kortikoidy jsem ani nevyzvedla, mažeme střídavě Bepanthenem, Framykoinem a Infadolanem. Jsou dny, kdy to mají takové škaredé a dny, kdy úplně klidné - ale nikdy to úplně nezmizí. Postupně se ty kola jakoby rozrůstají a zevnitř začínají blednout. Na alergologii jsou na takové ty základní vpichové testy negativní.

martanc2
autor
18. pro 2019

Tady je ta klidnější fáze. Moc děkuju!

lida9
18. pro 2019

vymenila bych kozni, zasla na alergologii, mozna imunologii... zda se to jako alergie treba na potraviny, atd... me se toto dela taky obcas po kyselem a kdyz je venku zima, takova hruba mista na kuzi na dotek, ale nejsem dite.... takze kozni co napise kortikoidy a nazdar bych fakt nebrala jako reseni☹ drzim palce at objevite pricinu...

cuuza
18. pro 2019

Vzorový atopicky exem, je tu i skupinka na toto téma. Důležité je pravidelně promašťovat kůži, případně vysušovat zinkovou mastí. Často dráždí citrusy, rajčata atd, chce to vysledovat. A zhoršuje se to s růstem zoubků a nemocemi.

neomenia
18. pro 2019

Jak pise
@cuuza úplně to vystihla.

martanc2
autor
18. pro 2019

@cuuza mohla byste mi prosím poslat odkaz na tu skupinku? Děkuji!

cuuza
18. pro 2019

@martanc2 Poslala jsem pozvánku, snad dojde. Je to Poradna pro atopicky exem.

kattka009
18. pro 2019

@martanc2 Já u dítěte používala toto:Excipial u lipolotio

adel2507
18. pro 2019

@martanc2 Atopický ekzém, synovi se začal objevovat v létě. Je to boj, ale chce to vysledovat které potraviny to zhoršují (u nás citrusy, celkově kyselé věci, koření), prát v šetrném pracím prášku, nepoužívat aviváž..a hlavně pořád promašťovat (i preventivně, když je ekzém v klidu. Já mažu každý den Biodermou Atoderm a stejnou řadu dávám i do koupele.

astyna88
19. pro 2019

Me to spis pripada jako loziska kvasinkove infekce. Syn to mival jako kojeny,kdyz jsem si dala neco sladkeho. Kdyz se to ukaze nyni, omezim mu mleko a namazu biodermou atoderm. Promastim a dobry.

Zamerit se na priciny je dobre reseni,mazat bez rozmyslu ne. Nechapu dnesni trend kortikoidu na vse....

sim244
25. pro 2019

Mě to taky připadá jako atopick´ ekzem. Mám ho cely život, na dlaních a prstech. Mě to vyvolávají citrusy.

ewusssa
27. pro 2019

Dcera mela neco podobneho, na puse na zadech rukach, na kotniku si to skrabala dokrve furt dokola 🙄 detska, kozni alergologie vsichni tlacili kortikoidy ty jsou sice super rychle vyrazka zmizi ale to je tak vse....potlaci to na chvili a vyrazka vyleze jinde....dceri to zmizlo az jsem prestala kojit ale vyskakovalo ji to urcite i z nejakych potravin ( nevypozorovala jsem co ale tipuju sladke) mazala jsem zinkovou a koupala 1krat tydne, dupu pusu takovou rychlou sprchu kazdy den samozdrejme....a do koupele a na promazani pouzivam kosmetiku Mixa nebo bioderma

ivule95
30. pro 2019

Máme to samé. Vydupala jsem si zadanku na alergologii. 10.1 mají být výsledky. Jinak jsme dostávali taky kortikoidy,nic víc. Měli jsme takové ložiska,ale v říjnu se to malé rozlezlo všude 😥 místy si to rozskrsbala až do krve 😥 prý je to atopický ekzém, jsem zvědavá na ty výsledky