Kratší podjazyková uzdička. I tak jste nedali střihnout?

29. únor 2024

hojte, máte prosím vás niekto skúsenosť s tým, že podjazykova uzdicka je krátka a nedali ste ju strihnut ?
Kojenie je úplne bezproblémové už 5 mesiacov, myslite že ak je kojenie ok, tak môže byt nejaký problém s rečou?

Dokáže sa to napr s logopediu vycvičiť a natiahnuť ? Alebo ak je to raz krátke rec nebude mozna ?
Prvé bľabotania idu krásne 🙂
Dakujem za vašu skúsenosť

petrasipkova1
29. únor 2024

Záleží, kdyžtak mi pošli foto do sz, dcera se kojila ukázkove, na rozvolneni uzdicky byla v 5 letech.

autor
29. únor 2024

@petrasipkova1 vy ste lekar ?

veruuu_kubesovic
29. únor 2024

Syn to půjde strihnout během března, přišla na to až logopedka, bude mu 6let

pampeliska1313
29. únor 2024

Manzeluv mladší bratr má krátkou uzdicku. Kojení šlo (podle tchyně) ale nevyplazne doteď jazyk, chodil na logopedii. Ale teď bych to nepoznala, pokud nejde o vyplaznuti jazyku.)

autor
29. únor 2024

@veruuu_kubesovic a v celkovej narkoze ?

veruuu_kubesovic
29. únor 2024

Ne v lokálním omrtveni, co vím...
Ono se to právě zjistilo na logo, že mu nejde dát jazyk za horní zuby, vyplaznuti trénujeme...já si pořád myslím, že bude stačit "domácí trenink", ale logopedka s tím pořád "prudi", ale mám obavu aby to pomohlo...

cilkat
29. únor 2024

Syn měl srdíčkovej jazyk. Kojení... je hodně žravej, takže i kojení zvládnul. První asi týden jsme bojovali s kloboučkama, pak je postupně odstranili. Kojenej přes tři roky. Od Dvou a půl roku řešíme logoedii - syn měl velmi omezený repertoár zvuků. Teprve logoedka poukázala právě na srdíčkový jazyk a neschopnost ho vypláznout. Ostatním s euzdička zdála v pořádku, takže konstatovala, že možná není anatomicky krátká, ale spíš prostě tuhá. Střižení jsme zvažovali, ale říkala, že se to stejně pak musí natrénovat a rozcvičit... tak to nakonec rozcvičujeme. Je mu skoro pět. Některé hlásky furt mizerie (spíš kombinace hlásek, než hlásky samotné), ale já mu většinou rozumím (žvaní furt) a když nerozumím, umí to popsat oklikou.

terkezz
1. bře 2024

U nás měl syn krátkou a nešlo nám skrz to ani kojení. Doktorka nám o tom neřekla a dozvěděli jsme se to až v roce a musel to jít stříhat:( měl to hodně krátké
Ale pokud se kojí dobře, tak si myslím “dle mého názoru” že by to mohlo být v pohodě a roztáhne se mluvou. Nám to taky tak říkali ale nevyplázl ani jazyk.

zekrt
1. bře 2024

Já si ji dala střihnout až jako dospělá. V mluvě nevidím rozdíl.

autor
1. bře 2024

@terkezz a uspavali ho?

autor
1. bře 2024

@zekrt vďaka lokálna anesteza ?

zekrt
1. bře 2024

Jojo lokální.

terkezz
4. bře 2024

Bez uspání, sedl mi na klín, pevně jsme drželi a sestra chytla jazyk a šmik. Během 10 vteřin hotovo.