Spazmus branky při porodu jako následek konizace čípku

mika251
5. kvě 2016

Zdravím!
Pomaly sa chystám na svoj prvý porod a zbieram informácie z každej strany.
Včera som bola na predporodnom kurze s mojou dulou a pýtala sa jej na spazmus branky pri porodu, ktorý može nastať, keď je čípek narušený po konizácii.
Tak mi popravde odpovedala, že to skutočne može byť problém a že z jej skúsenosti tak v 80% prípadov sú nutné spazmolytika a i ona ako zástankyňa prirodzeného porodu bez zásahov odporúča epidurál, aby som sa zbytočne nevyčerpávala.

Priznám sa, že ma to vobec nepotešilo 🙂 Zákrok som absolvovala v srpnu minulého roku (takže rodiť budem 11 mesiacov po zákroku) a bol to lokálny zákrok elektronožom, moja doktorka tvrdí, že je to zahojené úplne bez následkov a ani v tehotenstve ma nijak extra nesleduje, proste to berie ako normálny zdravý čipek.

Prosím, Vy ktoré ste rodili s čípkem po konizácii, aké máte skúsenosti? Ako ste sa otvárali, bol nejaký problém?

Ďakujem krásne za názory a skúsenosti.

kika_21
5. kvě 2016

@mika251 Zkušenosti nemám, ale věřila bych doktorce. Kdybys měla řešit všechno, co by bylo a může být, kdyby...,tak by ses zbláznila. Nemaluj čerta na zeď, řeš věci, jak přicházejí. Věř svým schopnostem, dule i doktorům.Můžeš mít nějaký plán, když bude nezbytné ho změnit, nic se nestane. To je život.Držím palce, určitě to dobře dopadne. 😉

mika251
autor
5. kvě 2016

@kika_21

určite mám v pláne čipek i branku pozitívnym myslením a autosugesciou presvedčiť, že sa otvoria ako majú i bez epidurálu 🙂
Tak verím, že to dobre dopadne, díky za názor 🙂

verka4d
5. kvě 2016

@mika251 Rodila jsem dva roky po konizaci. V porodnici mi řekli,že můžou nastat dva problémy: Zaprvé,že to čípek prostě nevydrží do konce těhotenství a budu rodit předčasně,což se nestalo,rodila jsem 40+4tt a zadruhé,že se v určité fázi porodu čípek přestane otvírat,půjde to ztuha,ale že to není žádný problém,stačí prý jeden hmat prstem,trošku se tomu pomůže a je to. No nic z toho se mi nestalo,porod naprosto bezproblémový,rychlý,bez komplikací po konizaci,vše o.k. malá byla na světě za 4 a půl hodiny od prvních bolestí 🙂 Můj gynekolog mi taky říkal,ať se nebojím,že pravděpodobnost komplikací u porodu kvůli konizaci je minimální a měl pravdu . Přeji ti,ať máš taky všechno v pohodě a hlavně rychle a zdravé a šťastné miminko! 😉
P.s. epidurál jsem neměla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru