Lék na rýmu. Ambrobene nebo mucosolvan?

ewuli
20. bře 2009

ahoj, potřebuju zkušenou radu. Náš chlapeček má virózu (rýma,kašel).při kašlání mi zvrací.nejde mu rýma osávat,ale vždy když se pozvrací tak tam má hleny.Dr. nám dopuručil tyto dva léky.ambrobene nebo mucosolvan.mám si vybrat.Jaké by jste volily a jaké máte zkušenosti Vy?Děkuji

alishia
20. bře 2009

to je divne.... no tak mu namichej par piskotu nebo susenek do presnidavky, lepsi aby jedl tohle nez nic.

lenik_25
20. bře 2009

Zkusila jsem obojí a obojí je dobré, dítě mi pozře jak mucosolvan (teď ho dávám zrovna 2x denně, ne na noc, na to pozor!), když měl zánět průdušek, měl ambobene. Ambrobene kupuji i sobě a v lékárně mi říkali, že patří mezi nejlepší.

lenik_25
20. bře 2009

Jo a u vykašlávání Daneček taky zvracel, hodně zhubnul. Ale vůbec se neděs. Nejedl mi skoro vůbec 10 dní, zhubnul kilo a už má všechno nahoře. Za týden 400 g nahoře. Takže se neboj. Snaž se omezit mlíčko (pokud tedy nekojíš), protože to zvyšuje zahlenění. Léky na vykašlávání dávám ráno a po poledni, na noc dávám 8 kapiček Tussinu, ten tlumí kašel. Někdy dám dalších 8 kapiček v noci. Pomáhal nám vlažný heřmánkový čajík na pití, nazdvedni postýlku u hlavy, třeba ji podlož knihami. A přes pelest dej mokrý ručník. Já v období nemoci v pokojíčku suším prádlo.

ewuli
autor
20. bře 2009

právě že toho hubnutí se taky bojím. před dvěma měsíci jsme pro zvracení zkončili na kapačkách a zhubnul taky skoro kilo,ale pak to rychle do měsíce nabrala teď znova tohle. mě přijde,že se z toho snad nevyhrabem.už takhle je dost drobnej.
taky te´d suším v pokoji prádlo aby tam bylo vlhko.tak já mu nebudu dávat ani to mlíko.stejně ho nechce tak ho nutit nebudu.snad mi to pak zas rychle nabere.

alishia
20. bře 2009

no pockej a co teda bude jist?

ewuli
autor
20. bře 2009

ovoce,zeleninu s masem,rýžovou kaši..prostě jen né mlíko a jogurt

alishia
20. bře 2009

ok, tak to jo. to klidne muze, davej mu to navickrat at to neblinka. musim jit pa

ewuli
autor
20. bře 2009

jj,děkuju za rady

jabluncanka
20. bře 2009

omlouvám se,že Vám sem lezu...Taky jsme v 6ti týdnech strávili týden v nemocnici s bronchitidou.Doma jsem pak dávala sirup na kašel a tišení kašle Prospan.Je to čistě přírodní,žádná chemie,cukr,alkohol ani baviva nebo konzervanty.Může se to od narození. Moc nám to pomohlo. Dioporučuju!! 😉

paola.o1
20. bře 2009

ale to ze papa malo a vracia suvisi s toou virozou. my sme tiez mali virozu. maly je sice zatial len na UM ale ked bol chori vyvracal takmer vsetko.... to sa po chorobe vrati do normalu toho sa neboj

susik77
20. bře 2009

nam pomahalo, ked som dala malej do nosa lybenar kapky-je to na zvlhc. nosnej sliznice a potom som jej rychle odsala sopliky tou odsavackou na vysavac a hned potom som jej kvapla otrivin kapky do nosa.

ludmilka
20. bře 2009

Skuste este homeopaticky sirup Silomat alebo prirodny produkt Hedelix v sirupe alebo v kvapkach. Mucosolvan a Ambrobene je jedna a ta ista lieciva latka, len Mucosolvan je originalny liek, preto je drahsi a Ambrobene je generikum ("taka kopia"). Oba lieky mozu drazdit zaludok a to preto, ze odhlienuju nielen priedusky a nosohltan, ale aj zaludocnu sliznicu a na citlivejsich jedincov mozu takto posobit. Co sa tyka akychkolvek liekov, kludne sa na mna mozete obracat, som farmaceutka. Rada pomozem, ak budem vediet.... 🙂

susik77
20. bře 2009

ludmilka: ahoj, ja som tiez 🙂 inak ten hedelix je fakt super, my ho uzivame vsetci 😉

paola.o1
20. bře 2009

ludmilka teba mi samo nebo zoslalo🙂 moj maly prave berie antibiotika xiclav a zrazu mu naskacu take cervene flaky po tele a za pol hodinu zmiznu a potom sa zas objavia a zmiznu, moze to byt z toho xiclavu? akoze prejav?

ludmilka
20. bře 2009

susik77: poslala som ti ip, aby som tu nemenila temu...

ludmilka
20. bře 2009

si si ista ze je to xiclav? a kto ti to predpisal?

ludmilka
20. bře 2009

nechcem prudit, ale xiclav je veterinarny liek, skus skuknut pribalovy letak 😖

ukana
20. bře 2009

mucosin s medom je to iste 🙂

aj tu je vela rad
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ludmilka
20. bře 2009

mucosin= mucosolvan= ambrobene

mousunek
20. bře 2009

pokud povoli doktor tak bych zkousela sirup ambrobene, rekla bych dle zkusenosti na sobe ze je ucinejsi.

Jinak na kasel je primo pro mimca Sinecod je od 2mesicu

bambusko
20. bře 2009

oboje je to iste, ucinna latka ambroxol, akurat ine firmy. radsej by som dala nieco uplne ine - solmucol, hedelix. nasim dievcatam tieto chemicke sirupy kasel este zhorsia

ludmilka
20. bře 2009

paola.o1: pozerala si na ten pribalovy letak? ako dlho to uz podavas? a ako davas 5mesacnemu miminku tablety?

mousunek
20. bře 2009

bambusko - tak to si potom nasbirej jitrocel a udelej si sirup z toho ten je taky na kasel

ludmilka
20. bře 2009

paolao1: pozeram teraz, ze byvas v zahranici, tak je mozne, ze tam to robia aj ako humanny liek 😒

bambusko
20. bře 2009

mousunek, si trapna 😖 obe dievcata mavaju casto bronchitidy a su astmaticky, si myslis, ze si robim srandu? ambroxol nam vyslovene neodporucala ani pneumologicka

solmucol je antioxidant acetylcystein, ma siroke spektrum pouzitia

mousunek
20. bře 2009

bambusko - nevim co je na tom trapneho z jitrocele se opravdu sirup proti kasli dela a je ciste prirodni, jsem takly astmatik a mamka mi ho davala taky... Tak se laskave uklidni s keci ze je nekdo trapny!!!!!

paola.o1
20. bře 2009

ahoj ludmilka no je to taky sirup, fakt xiclav, uz ho berieme tri dni ale az dnes ma maly tie cervene skvrny... ty snad sa mi nepremeni na nejake zvieratko 🙂 mame to na zapal mocovych ciest....

paola.o1
20. bře 2009

kedze ewuline dietatko zrejme nema astmu a lekar odporucil ambrobene alebo mucosolvan, nechapem preco by si mala naordinovat solmucol alebo hedelix....

susik77
20. bře 2009

aj mne to vyhadzuje len veterinarne pripravky, divne...

ludmilka
20. bře 2009

paola.o1: po tomto antibiotiku moze vyskocit scervenanie koze, je to reakcia na liek. myslis, ze ho to aj svrbi?