Lék na soor (moučnivku)

lucinkis
8. čer 2016

Ahooj maminky,náš malinký syn má 6měsíců a dostal soor zřejmě z cucání hraček atd.Chci se zeptat dr nám dala recept na takový roztok,který nám namíchali v lékarně,jenže vůbec to nevypadá jako roztok spíš taková mast,nejde mi do hlavy,že mám mazat mastí jeho pusinku, mažeme druhý den teda.Prosím o vaše zkušenosti.Jak dlouho jste lečili a čím? Děkuju mooc 😉 😉 😉

pabka
8. čer 2016

Léčila jsem 5 týdnů vším možným i nemoznym a nepomohlo nic ☹ pak najednou moucnivka ustoupila sama....

cell
8. čer 2016

@lucinkis : obden patrně nestačí, měli jsme taky a mazali několikrát denně - ale stejně nepomohlo. Nakonec jsem si nechala z Německa dovézt Infectosoor Mundgel (volně prodejný) a ten potíže definitivně vyřešil 🙂

sarriku
8. čer 2016

náš malej jeden čas používal fialovou genciánku a jednou používal "ratanku" nevím co to je, ale byla to oranžová vodička. Vždycky jsme namočily vatičku na špejli a tím jsme mu tam dvakrát za den zajezdili a dobrý.

vercik83
11. čer 2016

Lekar můze napsat magistraliter recept s Nystatinem, nejlepší

lucinkis
autor
12. čer 2016

@vercik83 a to je coo? kapky nějaké?

cell
12. čer 2016

@vercik83 : měli jsme, dokonce 2x a nepomohlo ☹ resp. opakovaně se vracelo ☹

@lucinkis : je to roztok vyráběný v lékárně, nanáší se štětičkou do pusinky, já tím potírala i dudlíky a savičky, možno potřít i prsa před kojením

vercik83
12. čer 2016

@cell přesně tak...no ono u mimi je to samozřejmě obtížnější, dlouho to na těch sliznicích nevydrží. Zkuste tohle nebo genciánku