Má horečky už 3 týdny. Je to kvůli prořezávání stoliček?

pufina
26. kvě 2009

Omlouvám se jestli tu něco podobného je, ale nic jsem bohužel nenašla. Náš 16 měsíční syn má už přes tři týdny kolísavě horečky. Někdy 38°C to už je norma a zrovna teď měl 41°C. Je víceméně na Panadolu, Nurofenu a čipkach + zábaly a octové ponožky. U lékařky jsme byli už 3x. Nic mu nenašla. Dělala test CRP. Nevím zda opravdu je normální takový průběh prořezávání stoliček. Jednu už má venku, další se klubou. Prosím někoho jestli má podobné zkušenosti, nebo nějaké rady jak srážet teplotu, napište prosím. Pořád mám strach aby to nebylo něco horšího než zuby. Díky za rady

venuss
9. led 2013

Chtěla bych obnovit tuhle diskuzi a byla bych ráda, kdyby mi nějaká maminka poradila.... Syn 35 mesicu má od soboty horecky, nejvíc měl 39,5 , jinak většinou kolem 38, dnes jen jednou 38,2 a po podání panadolu sirupu je bez teploty. v pondělí jsem byla u doktorky, ta ho poslechla, prohmatala usi, podivala do krku a zkonstatovala, že má anginu a napsala antibiotika,který užíváme. Včera měl dost průjem, tak jsem si myslela, že z těch antibiotik, ale večer jsem mu našla na pul prořezanou pětku a dneska rano druhou pětku malinko prořezanou. Na polykání si nestěžoval, ale teď 2 dny vubec nejí a když má něco kousat, tak naříká, že ho bolí právě ty stoličky vzadu... Je to 5ty den, kdy má vysoký teploty, tak nevím, jestli je to angina nebo zuby.☹ ja anginu osobne nepoznam...a CPR nam doktorka nedelala...

aneta0707
9. led 2013

@venuss tady na MK mi poradily maminky octovy ponozky ( miska vody, primerene octa - aby to nesmrdelo) a vymenovat po 15min, ale ja resila 40, ktery nesly srazit. ale 38 se resi snad jenom u miminek, u vetsich je to znamka, ze dite bojuje s nemoci a dokonce tu teplotu potrebuje. tak nevim, urcite ti poradi nekdo lip 🙂 ja bych to neresila

venuss
9. led 2013

@aneta0707 děkuji za rady, ale já neřeším, jak srazit teplotu, s tím problémy nemáma srážím až když je to k těm 39ti... Spíš mě zajímalo, jestli může mít 5 dní horečky ze zubu. Doktorka říkala, že třetí den od braní antibiotik už by teplotu mít neměl (pokud by to bylo z angini), dnes je 3ti den a zase jsem mu namerila 38,2 a to po poledním spinkání... No, je asi taky pravděpodobné, že má anginu a do toho mu rostou zuby...☹ je mi ho líto a hlavně mě trápí, že už druhý den nic nejí a tak tak do něj soukám pití... ☹

jitulka
2. srp 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, malá má horečky už třetí den. Včera jsem byla u dr. koukal jí do krku a do uší a prý má trochu zarudlé oušku a trochu něco v krku. Tak nám dala Otipax do ouška a homeopatika na ten krk. A samozřejmě nurofen na horečky. Včera večer, ale měla zase malá teplotu a v noci měla zase 39,5:o( Tak nevím jestli to mám ještě řešit nebo počkat jestli ty homeopatika zaberou. Není tu někdo s podobnou zkušeností? Taky malé ožná rostou zoubky, ale to si do pusy moc podívat nenechá. A když se srazí teplota, tak je úplně v pohodě.

silvapokorna
24. bře 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj, my teď měly taky bojovku. Obě holky přes 14 dní nemocné. A mladší měla střídavě teplotu a horečky 8 dní. Hruza. Ale dr. nic nenašla, jen rýma a mírně zarudlý krk a zvětšené mandle. Tak jsem dostali sirupy, kapky a srážely jsme tu teplotu. Týden klid a zase 4 dny horečky. Naštěstí už je klid. Ale byla to hruza, chvílemi jem byla dost zoufalá a bylo mi jich hrozně líto. Naštěstí jsem se už naučila pracovat s novým teploměrem infra Thermoval duo scan, tak jsem obě pravidelně hlídala a měřila jsem teplotu snad každou hodinu i v noci. Sláva za takový teploměr.