Má sešmajdané nožičky. Co s tím?

knobloska
27. črc 2009

Ahoj maminky, včera naše malá běhala bosa po zahradě a všimla jsem si, že má takové povolené kotníčky a noha se jí stáčí dovnitř. Asi s ní půjdu k dr, ale teď má naše dovolenou, tak se chci zeptat na nějaké rady od vás. Odmala jí kupujeme kvalitní kotníčkové boty, ale doma běhá naboso. Mám jí dávat boty i na doma? Nebo co s tím? Prosím poraďte. Děkuji

knobloska
autor
2. srp 2009

Díky moc.

petra.vavra
20. zář 2009

tak jsme byly na vyšetření a nemám žádné Nebudu se tu moc rozepisovat, abych nebyla ukamenována. Terezka začala chodit v 16 měsících sama, nikdy jsme ji nevodili, nepoužívali choditko a vždy měla na sobě velice kvalitní a drahé boty. Byli jsme na neuro klinice, protože jsem zjistila, že tento problém bývá většinou na neuro kontrolu. Pokud někdo bude chtít vědět, kde jsem byla do IP. Doktor nám zjistil, že máme hypotonii v určitých částech těla a sešmajdané kotníčky jsou kvůli tomu. Jak mi řekl, je to o tom, že mozek a svaly spolu nekomunijkují, takže děláme jisté cvičení, které toto změní. Údajně jsem přišli ještě v čas a to jen (žádná samolibost) kvůli mé důslednosti. Takže teď říkám všem maminkám, které mají pochybnosti s určitýma vadama, které vidí u svých dětí, aby šli k lékaři raději zbytečně a chvilku se možná cíitily trapně než čekaly příliš dlouho. Budeme se z toho dostávat minimálně rok. Za dva měsíce jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá, zda mě čeká alespon o něco lepší zpráva než minule. Ještě ohledně těch bot. Doktor řekl, že není záruka, ŽIRAFA= KVALITA. Máme doporučeno nosit hlavně sportovní boty, které se přizpůsobí hlavně váze na patách.