Ploché nožky u dvouletého dítěte. Mám se obrátit na pediatra nebo spíš objednat na fyzio?

Zodpovězené
20. zář 2023

Dobrý den,

poradíte prosím, kam nebo jak mám řešit ploché nohy syna, který bude mít 2,5 roku?

Nohy má poměrně široké, málo (nebo spíš vůbec klenuté) a patičky má z vnitřní strany poměrně dost spadlé. Snad je můj popis trochu srozumitelný. Boty kupujeme, myslím, dost kvalitní a doma běhá jedině bosky.

Mám se obrátit na pediatra nebo spíš objednat na fyzio?

Děkuji za radu.

Hanka

Zdravím,

za mě spíš fyzio. Je dost možné, že nemá plochou nohu, ale valgózní kotníky. Fyzio prohlédne celé tělo, problém může být třeba ve slabším bříšku.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot