Malej od rána brečí, co mu je?

lucaaaaaaqa
14. lis 2017

Ahoj potrebuju radu Malej od rána brečí od 9 ti nespi max pět minut a zase vzhůru a řve já už opravdu nevím co sním mám dělat prdi kaka ji ale nepomáhá na uťišeni vůbec nic!!! Řve i u jídla vůbec nevím co sním teplotu má 37,8 takže moc ne :/ pomoc

meesha
14. lis 2017

Jak moc malej?

luciapaja
14. lis 2017

Zkuste tygrika.Mala jak byla prespala a bolelo ji brisko tak to byl jedine co zabralo.Drzim palecky.

dominikaromanova
14. lis 2017

Kolik let nebo měsíců je malému? Jestli to třebas nejsou zoubky.

looolaaa
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa pevně zavinout a hopsat na míči. ječí protože nezaspí na dýl - je přetaženej. musíš se naučit ho uspat a udržet ho spát - já vím zní to blbě ale třeba prví byl schopen hnípat venku v kočáru - no tak se jezdilo. nebo doma na míči - takže šup na zavinovačku aby jsme se o sebe nepotili a už sem se vlnila. musíš zjistit co na něj platí. Musí spát, když to neumí sám , musíš najít způsob jak ho uspíš, jinak bude řev. když ti usne na rukou - tak ho drž, oblož se polštářem a odpočívejte spolu, takhle rozrvkočenýho když ho odložíš tak se hned probere.. Je to prostě dráždivý mimino

lucaaaaaaqa
autor
14. lis 2017

Je to šílený sou mu 3 týdny :/

hofida
14. lis 2017

Hopsani na míči mi taky u prvního hodně pomohlo... uspavali jsme tak asi do roka

karlajasmine
14. lis 2017

Bude přetazenej, je potřeba ho uspat a udržet spát. Procházka s kočárkem?

meesha
14. lis 2017

Jasne, a z toho dratdeni ma teplotu. :/ nevim nevim, pokud mas pocit, ze si teplotu nevyrval, dala bych mudr, takovemu prckovi nemuzes sama dat ani cipek, jestli je to nekolikahodinovy s teplotou, tak bych jela. Ale ja jsem megaopatrna. Muze to byt megakolika, ale muze ho bolet v krku, proste cokoliv....

andrejka_je
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa co mu je? Je na tomhle obrovskym svete, kde nic nezna a potrebuje klidnou maminku..deti jsou opravdu strasne citlivy a velice rychle se naladi na mamu..vim, o cem mluvim, mela jsem to samy, nez jsem to pochopila, hodila se do klidu a bylo. Takze chovat, chovat, chovat, unsmivat se, konejsit, tulit se .. Jinak doporucim hojdavak nebo neco podobnyho, syn to miloval a krasne v nem spal.. Neves hlavu a opravdu zkus byt v klidu, strasne to pomaha 🙂

andrejka_je
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa a souhlas se zavinovanim, to u nas taky frcelo 🙂

absintka19
14. lis 2017

To jsou rady....u nas to bylo to same, hold plecem vyjadruje zemu je teplo, zima, chce mamu, papat, kakat, curat, moc svetla, moc tmy ...atd my jsme nijak neuspavali, napapat, odbrknout ukozit a spinkalo se. Na co dite naucis to bude vyzadovat a pak "zesilis" kdyz ti bude spat jen v jezdicim kocarku, jen na mici, jen nosenim....
Mozna chce jen odbrknout, prdnout, pritulit...nebo cokoliv uvedene vyse 🙂

zmrzlinka
14. lis 2017

Jestli opravu breci a nejde nijak utisit skuste detskou pohotovost.....jestli se nejedna o invaginaci střev.....jestli jo tak ho houpanim fakt neutisite

dominika1986
14. lis 2017

@meesha mně už teda taky teplota 37,8 přijde docela vysoká na to, aby dítěti vůbec nic nebylo a bylo v pohodě. Raději bych se také poradila s lékařem, přece jenom je to hodně malé dítě. Možná jsem taky přehnaně opatrná, ale raději mít potvrzeno, že se nic závažného neděje a pak být v klidu.

andrejka_je
14. lis 2017

@absintka19 a to vam to dite po ulozeni nikdy nebrecelo? Ukazkove usnulo, jakmile bylo v posteli?

absintka19
14. lis 2017

@andrejka_je bohuzel/bohudik ano 🙂 male knourani to bylo chvilku ale usnulo. Hlavne neuspavame, mame to stesti ze usne sama kdyz je unavdna, napr zde si hrala az usnula

looolaaa
14. lis 2017

@zmrzlinka píše že prdí a kadí - a sem tam jí na 5 minut usne - tak to asi invaginace střev nebude 🙄

andrejka_je
14. lis 2017

@absintka19 no tak to mate kliku 😉 Kdybyste ale mela mimino, co furt rve, tak byste taky hopsala, nosila, kouzlila...verte 🙂 ono u tech miminek je to s tema 'zlozvykama' trochu jinak...synovi nezustal jedinej (krome prsou, ty si asi budu muset uriznout 😂) a to jsem nosila, houpala, placala (jakoze po zadku jemne na usnuti...aby na me nekdo neposlal socialku) zavinovala... ted je mu skoro 16 mesicu.

looolaaa
14. lis 2017

@absintka19 no tak to máte bezesporu bezva, zakladatelka je jistě ráda že to ví, že je to jinde v klidu ale k čemu jsou vaše rady na dítě které je prostě dráždivě a Váš přístup by zde prostě neuspěl..
ono to totiž není kousek jako kousek ;)

penelope87
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa Ta teplota je před odečtem nebo po odečtu? Jinak souhlasím s
@karlajasmine , ať už je prvotním důvodem cokoli, teď je přetažený a je nutné ho hlavně uspat, aby se pořádně vyspal. Pak zjišťovat další.

slimacikmia
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa možno je to jeho povaha, mám takého doma ;) čo nám pomáhalo: zavinivačka, hopsať na míči, pustiť biely šum, kojiť, to bolo v tých 3 týždňoch najžiadanejšie... Biely šum by ho mal uspať, možno je preťažený.

lucaaaaaaqa
autor
14. lis 2017

@karlajasmine zkoušeli sme jak přestanu houpat je zle byly sme hodinu venku odpoledne sice spal ale Prej je zima je malinkej tak mi doktor řekl max hodku pak sem ho musela vzít domu a to byl zase konec

lucaaaaaaqa
autor
14. lis 2017

@andrejka_je moc dekuju byla jsem v klidu pravé celou dobu asi až do 3 odpoledne když už sem byla fakt ns prášky protože od 9ti od rána už sem toho mnela fakt dost :/ ale nepomohla ani moje Mamka která proste vždycky ale vždycky ho uspala :/

eva1987
14. lis 2017

To je jeste drobecek, maly taky furt plakal, houpat, kojit, silne zavinout, satek ten byl pro nas zachrana!! A hlavne se hodit do pohody, detatko citi stres z maminky a pak je jeste vice plactive a spatne usina. Hlavne klid prejde to, taky jsem to zazila!

lucaaaaaaqa
autor
14. lis 2017

@penelope87 pravé před odečtem doktor pravé říkal ze teplotu vůbec nemá ze se odečítá snad stupeň což sem vůbec nevedela :o Jo tedkon konečně usnul jako po celém dnů je to zahul nečekala sem ze takhle malý dokáže být cely den vzhůru kromě par výjimek už mi 4x kakal což se nestává většinou nekaka vůbec a hlavně mu hrozné žblunka v brisku jestli to muže být tím nevím nepomáhá vůbec nic ani šum opravdu vůbec nic ani jídlo (což pomaha vždycky) pomohlo to na pět minut a jak mile dojel zase zacel kroutí se jak blázen ale prdi a kaka tak já nevím

lucaaaaaaqa
autor
14. lis 2017

@eva1987 to doufám musí dneska už toho mám opravdu dost doufám ze to bude lepší zejtta aspoň trosku ráno všechno dobrý a od 9ti šílený a to sme byly v osm u doktora a byl úplně v pohodě

eva1987
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa Neboj se, hlavne se snaz byt v klidu a doporučuji si koupit zavinovacku, pro deti je to pocit bezpeci jsou malicke a boji se i vlastnich rucicek jak s nimi machaji. A mrkni po satku, maly je hodne mazlici typ, tak treba to mas stejny. Nase prvorozena prospala 20hodin a jak se narodil syn, tak jsem myslela ze se zblaznim ten nespal vubec a kazdy den pretazeny, zachvíli prijdes na to co tvoje miminko potrebuje!

luckylee
14. lis 2017

Porid si satek...muzete i ven a uspavani bude lepsi.I na brisko to hodne pomaha.Je malinkaty...mel by byt jen u maminky.

duetka01
14. lis 2017

a není to například tím, že malý není dojezený? Máte málo mléka? Nebo, že byste se nesnažila jíst nenadýmavé věci, aby se to nedostalo přes vás do mateřského mléka? Já když dávala nutrilon, tak malý bolením netrpěl, jen, když jsem si nedávala fakt pozor a něco špatného snědla, pak jsem už samozřejmě neriskovala, za ten pláč a bezmoc to nestálo! Pokud dáváte vigantol, tak ho vysadte v příbalovém letáku je NU bolení bříška. Dávejte přírodní náhradu např. swanson, hodně maminek vysadilo, protože mělo podobný problém..a potom hlavně budte v klidu, mějte miminko v náruči, chovejte ho, mazlete se s ním, usíenjte spolu at vás cítí, nebo v kočáře nejlíp miminko spí na čerstvém vzdoušku !!!!

duetka01
14. lis 2017

jinak co si pamatuji tak dítě mi taky plakávalo, když bylo nemocné, ale na druhou stranu bylo zas spavé, brzy se s toho dostalo..spánkem se srazí teplota. Zkus octové ponožky tím to srazíš přírodně.

biedronka10
14. lis 2017

@lucaaaaaaqa ja jsem toto mela prvnich 14 dni po porodu nonstop. Hned v porodnici jsme byli tyden a nespaly jsme ani jedna ani na chvilku. Hlavne noci byly krusne. Uz ze me spolubydlici byla na nervy. A ja jen smajdala s kricicim ditetem po pokoji a koukala jak se rozedniva a brecela a brecela, brecely jsme obe. Je fakt ze jsem se pak uz sesypala, proto se mi take bojkotovala tvorba laktace. V podstate jsem tam stresem nechala nejen vsechna kila sle jeste zhubla. Ale po 14 dnech to zaclo byt pomalinku lepsi a lepsi. Ony ty deti maji ruzne faze, nebude to furt. Nam v podstate moc pomohl pak az dudlik, kdyz jsem s malou skoncila kvuli blinkani a upadani do lehkeho bezvedomi a spatnemu pribirani v nemocnici. Do te doby jsem se mu branila a nepomahalo nic. Drzim palce, hlavne neupadej do beznadeje. Trapit ho muze x veci. Brisko, prdiky, popripade muze byt lehce nachlazeny atd.