Mám kašel, zimnici, antibiotika nezabírají

lmartinkova85
7. bře 2018

Ahoj maminky moc se omlouvám nenasla jsem žádnou skupinu pro dospelaky.....problém je takový.
Syn 5let přinesl ze školky bacila....rýma kašel zvýšena teplota....za par dni jsem to od nej chytla ale daleko horší průběh. Rýma žlutá sedla v hlavě týden jsem užívala pamycon. Po tydnu žádné zlepšení navštívila jsem orl, nasadili mi antibiotika cefzyl na 10dny je to na celkové cesty dýchací...do toho se přidal suchý kašel užívala jsem stoptusin ten vůbec nezabral, po asi 5dnech jsem ho vysadila a začala jsem si dělat cibuli s cukrem, ulevilo se mi kašel skoro přestal...pred třemi dny jsem cely den smrkala zlutooranzove Hleny takze se konečně uvolnili dutiny..ale hned druhy den štípání v nose vodova rýma...takze zase...dneska kontrola na orl takze podle dr zlepšení ale na to ze beru 7den antibiotika mam porad zimnici a dneska me zase začalo bolet na pruduskach, kašel drazdivy ale sem tam hlen. Myslela jsem ze mi ty antb pomůžou i od kašle...zitra nejspíš půjdu k obvodní co mam teda dělat kdyz se stav nelepší..v praci uz na me tlačí ze musím přijít maly do toho onemocněl znova nejsi s to chytil ode me, jsem zoufalá, nevíte co by to mohlo byt kdyz antb nezabrali? ☹️☹️☹️

priefi
7. bře 2018

@lmartinkova85 a udelali Ti ster?

lmartinkova85
autor
7. bře 2018

Ne, orl se mnou byla hotova ráz dva :( rekla mi ze se jeste budu ohlenovat naschledanou...chjoo...nejspíše budu muset na krev k obvodacce..

lmartinkova85
autor
7. bře 2018

Nejvíce me štve ze projdu venkem a mam zimnici a bolesti svalu, a to dělám v terénu, pracuji jako pecovatelka tak jsem v kontaktu s nemocnyma taky porad :( to si nedokážu představit ze půjdu do práce za par dni se složil úplně.. mame hodně nemocenských je krize 🙈

oveckaluky
7. bře 2018

@lmartinkova85 nech si nabrat u obvodní doktorky krev na CRP a podle toho ať ti napíše jiná ATB. Mně ho zjistila během několika minut, nasadila Betaklav a už druhý den mi bylo lépe, jsou na týden a za ten týden fakt naprosto v pohodě.

lmartinkova85
autor
7. bře 2018

@oveckaluky
Určitě půjdu to není normální mít zimnice a svalovou bolest po takové době..a to jsem jela autem jen jsem přešla k dr z auta a naopak a úplně hotovka

zmrzlinka
7. bře 2018

Podle mne si někde v čekárně chytla chřipku. To před tím byl nejaky bacil a k tomu si chytila něco jineho. Ja taky marodim uz třetí tyden. Ted uz je to lepší ale minuly tyden jsem lezla po styrech 😁Drz se at je brzy lip 👍

lmartinkova85
autor
7. bře 2018

@zmrzlinka
To je dost možné...s malým taky beham po doktorech 🙈 Všude plno nemocnych

j.a.n.i
7. bře 2018

@lmartinkova85 Jo, taky bych to viděla na chřipku a ta letošní co řádí je dost hnusná... ale než hejno prášků funguje spíše to ji vyležet.

@oveckaluky A jak podle CRP nasadí jiná ATB?

oveckaluky
7. bře 2018

@j.a.n.i Podle CRP pozná, jestli je to vůbec na ATB, a pokud ano, tak na jak silná...

zazrakysedeji
7. bře 2018

Mela jsem podobny prubeh....v nose se mi pry usadila podle steru bakterie,ktera ty zanety vyvolava...ted se lecim uz mesic(tehotna)zasla bych alergologie,orl a ti se spolu domluvi...ja byla v bohunicih,jde i rodim a super pristup...mela jsem pamycon...ten ulevil,zbavil zelene rymy,ale jeste to bude chtit doresit ,rtg dutin.za me alergologie a orl

zazrakysedeji
7. bře 2018

rymu mam stale....probehl i zanet prudusek...letosni bacily masakr🙂u nas lehli vsichni ja a manzel zanet prudusek.dcerka viroza s horeckama...drzim palce at je lip

simkrk
7. bře 2018

Na praci se vyprdnete... Hold to tam budou muset zvkadnout bez vas.. Lepsi byt doma 14dni nez pak lezet nekde v nemocnici... Sileny jak v dnesni dibe se clovek doma v klidu nemuze vylecit protoze nas honej, my se honime za penezma s uz nemyslime na zdravi.... :/ zkusit jeste k jinemu dr... Kdyz vas na orl odpalkovali :/

lmartinkova85
autor
7. bře 2018

Na tom orl přístup nic moc...na alergo chodím byla jsem tam zrovna pred touto virozou, nevezme me zase chodí tam milion lidi 🙈 Objedná me tak za tři měsíce...loni jsem měla taky problémy a proste me dříve nevzala..ze si mam zvýšit davkovani..beru cezeru vecer. Ted mam brat ráno a vecer, jeste me napadlo orl mi změnila na týden léky místo cezery něco jiného i to me mohlo takhle položit u me totiž alergie neprobíhá normalne ale mam příznaky nachlazení...bolení průdušek na které normální léky nezabírají..přesně jako ted akorát mam i tu zimnici kdyz jdu ven nebo při námaze.....vezmu Paralen nebo brufen a hrozne se potim :/ jinak ono trvá než se hladina těch léku na alergo da zase do normálu... za obvodackou zajdu ať vezme krev jestli nemam zánět v těle a poslechne jestli mam čisté průdušky nebo ne...a uvidíme...

Je mi to trapné minuly týden jsem volala do práce ze na vikend přijdu nepřišla jsem pak jsem rekla ve ČT (zitra) ale ted zas ten maly..jsem domluvena na pátek jeste mi měnila směnu abych měla hlidani a zase to odreknu...asi me zabijou

zazrakysedeji
8. bře 2018

@lmartinkova85 no ono je taky potreba to vylezet aspon 3dny.o vikendu by mel cely fungovat manzel a vy se starat o to se vykuryrovat.nechodit ven,nechovat se jako zdrava,chapu,ze v tydnu to nejde,ale kdyz jsem ja anase triletacka nemocna,mame klidovy rezim.dam matrace do obyvaku,hrajem si hry u kterych se nelita.jidlo nosi manzel od babicky nebo globus...ja jen nejnutnejsi,cajujem a 3dny se takhle urcite vydrzet da.vecer malou komplet obstara manzel a ja lezela.kdyz je spatne jemu,taky lezi a staram se o oba.je to o ochote i toho druheho pomoct Vas uzdravit.na alergo jsem sla akutne pred porodem...mam inhalatory na prudusky a snad po porodu bude lip a uz tam nebudu muset.pokud se lecite a fungujete naplno,pak se nedolecite.ja bezne alergik nejsem jen se nakupilo na konci teh.vic problemu.

priefi
8. bře 2018

@lmartinkova85 at Ti obvodni vezme i ster z krku. Pokud tam neco je a atb.nezabrala, dalsi atd.pokud se netrefi Ti jen pohorsi.

priefi
8. bře 2018

@lmartinkova85 v praci Te nezabijou. Vylez to, jak uz nekdo psal, lepsi 14 dni vylezet, nez pak skoncit v nemocnici nebo hure. Ale vis kdo by Ti mohl udelat peklo ze zivota? Rodinni prislusnici, kterym bys nakazila blizke. Pokud to je chripka, tak u starsich lidi to muze byt smrtelne a uprimne, kdybych zjistila, ze u meho blizkeho byla pecovatelka s chripkou a slo by mu pak o zivot, nebo hure a zemrel, absolutne bych si nebrala servitky. Takze zustan doma.

snahnah
8. bře 2018

Nemocní jsou teďka všude, nám třeba učitelka na třídní schůzce řekla, ať druhý den, pokud možno, neposíláme děti do školy, že se aspoň zkusí 1 den vyležet. Jinak už nemá kdo suplovat. Mamčina třída je jak čekárna na plicním 😟 Co mi malý donesl ze školky za bacil, on byl fit za 3 dny (trochu rýma, trochu kašel) a já 2 týdny nepoužitelná. Mi jednou Dr. Léčila zánět průdušek už druhými atb, než udělala crp a bylo to nakonec virové. Na práci se vyprdni, jednou jsem návrat uspěchala a za 4 dny byla na nemocenské zas a tentokrát na celý měsíc.

jaanicce
8. bře 2018

@lmartinkova85 Atb ti nemusi nutne zabrat, kdyz jde o virozu nebo ti napisou spatna. Proto by ti na ORL meli udelat CRP a stery na kultivaci, aby zjistili o jaky druh bakterie se jedna a na to nasadili prislusna ATB. Co jeste jineho Ti na to dali? Chce to hodne pit a odhlenovat, odhlenovat, odhlenovat. Mam chronickou rymu a zanet dutin jsem mela snad rok v kuse. Byt Tebou zmenim ORL, obvodacka na tohle nema takove vybaveni. Jestli jsi tam byla chvili, tak je to dost divny.

lmartinkova85
autor
8. bře 2018

Manžel mě objednal přímo k plicnimu, nejaky známy...hned udělá snímek odebere krev stery...zitra ráno. Dneska musím jeste vydrzet, je mi trosku lip než včera ale dobre to není.

j.a.n.i
8. bře 2018

@oveckaluky No, jestli je to na ATB ano, ale na jaká rozhodně ne...

oveckaluky
8. bře 2018

@j.a.n.i když myslíte...hádat se s Vámi nebudu. Ale asi nejsou jedna ATB na všechno stejná, že? 😉

jaanicce
8. bře 2018

@oveckaluky to sice ano, ale CRP poukazuje bilkovinou reakci na pritomnost bakterii. Typ bakterie se urci az po kultivaci steru a na to konto se davaji prislusna ATB. Nejde o silu bakterie, ale o kmen..

lmartinkova85
autor
8. bře 2018

Holky, nehádejte se, necháme to na doktorech 😉
Stoprocentně dostanu další antb tím jsem si jistá...cítím ze je něco spatne...budu mít spatne výsledky z krve nebo snad zápal plic 🙈 Doufám ze ne....ta bolest na pruduskach je taková jiná divná nikdy jsem to tak neměla.....připadá mi jako bych něco vdechla nevím jak to popsat..zitra budu chytrejsi

jaanicce
8. bře 2018

@lmartinkova85 drzim palce!

j.a.n.i
8. bře 2018

@oveckaluky Ne, jedna nejsou, ale CRP rozhodně nerozliší, která jsou ta vhodná, přesně z toho důvodu, který už uvedla @jaanicce