Měsíční miminko stále tlačí a nic, můžu mu dát Espumisan?

ajurka
9. dub 2014

mám měsíčního syna aten je to poslední dobou nějaký neklidný ne že by celý den ale prostě není to to co dřív pravidelně každý ráno kolem šesté hodiny tlačí a tlačí ale nic nevytlAči pokavad mu nepomohl nožičkami tak se nevy kaka on nekakal třeba i 4 dny doktorka mi předepsala hylak forte ten se mu dávala 4 dny teď kakal 2 dny po soběale pokavaď mu nepomohlo nožičkami tak se vykakat přijde mi že má nafouklé bříško nemůže to být z toho že věčně u prsu jenže on když není prsu tak brečí. nebo mě ještě napadlo že má zuzený konečník. si mohu koupit kapičky espumisan mohu mu je dát bez porady s lékařem? budu ráda za každou odpověď a každou zkušenost

ajurka
autor
9. dub 2014

omlouvám se za chyby ale jsem na mobilu děkuji

ajurka
autor
9. dub 2014

😨

lv
9. dub 2014

Pokud je kojeno nemusí mit stolici i 10-14dni..jinak zkus ta probiotika nasadit sobě..

ajurka
autor
9. dub 2014

@lv to vim jenomze on ma nafoukle brisko on se nevykaka kdyzmu nepomuze drive prdel ted iz si bez me pomoci ani neprdne

romantika
9. dub 2014

zkuste babycalm. davala jsem od tydne veku. nektere deti nekadi tyden, mne kadili obe 6 krat denne i víckrát. je to hodne individualni, ale sama poznate jestli je v pohode nebo ne.

ajurka
autor
9. dub 2014

@romantika me tady nejde o to kakani.. jde mi o to z
e je neklidny ze porad tlaci a tlaci napina brisko.. a pokavad mu nepomuzu s nozockami tak si ani neprdn

romantika
9. dub 2014

@ajurka no ten baby calm ale na to také pomaha. třeba jsme zkouseli i espumisan, ale po tom jsme měli zelenou stolici. co fenyklovy caj? Pijete ve velkem? to pak miminko prdi jak najate. u kluku se říká je to obecne horsi protože diky tomu ze mají pohlavni organy venku mají streva vic volne a proste je to pro ne narocnejsi. jinak to tlaceni není nenormalni, deti to delaj. teprve se uci reflexy kdy potrebuji kakat ci prdet. zkuste pit fenykl ve velkem, urco se to zlepsi.

ajurka
autor
9. dub 2014

@romantika no me i prijde ze ma nafoukle brisko a s tim kakanim tto mu take nejde bez me pomoci
.
. Muze mit uzky konecnik? Nebo to je j
en tim ze ho boli brisko

ajurka
autor
9. dub 2014

@romantika fenyklovy caj nepiji ale koupim si ho....

romantika
9. dub 2014

@ajurka jojo ja byla u prvního taky ze vseho vedle. a vzhledem k tomu ze mi nemel kdo radit tak jsem se v tom taky topila. na druhé uz jsem byla pripravena a vse bylo mnohem hladsi. dejte také na intuici, to u mamin funguje nejlíp. kluci jsou na to kadeni a prdeni experti a hlavne se mnohem vic vztekaj, tlacej a delaji ze vseho vedu - jak se říká mnejhorsi nemoc u chlapa je rymicka. proto když pujde tak mu pomozte, lepsi nez aby se stresoval vic nez potřeba. mesicni je ještě prdolka. ja to zvladla s tim baby calmem a fenyklovym a i tak občas chytl paradniho nerva. taky můžete ještě zkusit masaz pupiku fenyklovym olejíčkem, nebo olejíčkem. maly se tomu tlemil a poprdel si paradne 🙂))))Jinak s téma nožičkama to delate dobře, to zase fungovala na moji první holcicku, idelane pritlacit prave koleno k levému lokti a naopak.

curdibilka
9. dub 2014

A jak často přikládáš k prsu? Neměla bys častěji než co 2-3hodiny, hlavně z toho důvodu, že mlíčko se nestihne v bříšku tak rychle strávit a už se k němu přidává další čerstvé... Zkuste častěji cvičit nožičky, dávat na bříško, ať si trošku pokopká a nebála bych se babycalmu apod. kapiček. 🙂 Fenyklový čaj je taky fajn nápad.

kachnanek
9. dub 2014

@curdibilka No mně teda doktor řekl že tohle už je zažitý názor, dítě se má přikládat tak jak chce. Taky sem to na začátku praktikovala po 3 hodinách na radu babiček a tetiček atd. a divila se že malý v jednom kuse plače. Pak jsem ho začala krmit jak on chtěl a byl klid.

Nicméně Espumisan jsme taky dávali, v lékarně říkali že není třeba se ho bát že ho tělo neabsorbuje, jenom prostě "projde" 🙂 A mylý mi taky kolikrát nekakal třeba čtyři pět dní, to je ale při kojení normální. Nebo ještě vyzkoušej masáž bříška.

ajurka
autor
9. dub 2014

@romantika
@curdibilka myslíte že to sou jen prdíky? proč má tedy problém s kakáním pokavaď mu pomáhám i s nozickamitak kaka cco když ma i zuženy konečník

curdibilka
9. dub 2014

@ajurka Já už mám dceru odrostlou, ale pokud máš tyhle pochybnosti o zúženém konečníku, pak není nic jednoduššího, než vzít malého a zajít za dr. 🙂

@kachnanek Já se toho držím, že se nemá tak často kojit, nevím, proč by to mělo být přežité - vy taky jíte pořád v jednom kuse? A taky je rozdíl, jestli to dítě vyloženě saje a hltá, že má hlad, nebo si jen tak cucá a nejí...

ajurka
autor
9. dub 2014

@curdibilka když měla tedy tvoje dcera takové problémy kdy to skončilo

curdibilka
9. dub 2014

@ajurka To už si nepamatuji, vím, že jsme cvičili nohy, dávali hodně na to bříško a snažili se, ať se trošku hýbe, pak dost prděla, ale pokud se ti nic nezdá a chceš být klidnější, klidně běž k dr. 🙂

ajurka
autor
9. dub 2014

@curdibilka chtěla si mi dneska je neměl kdo se mnou jítpůjdu v pátek zítra tam nejsou jenže tohle se mi říkala doktorce a dala mi pouze hylak forte dávala se mu to asi 4 dny ale byl to boj je to hodně kyseletak sem se rozhodla že to budu brát já doufám že to aspoň tak bude stačit

ajurka
autor
9. dub 2014

@curdibilka jak ste to měli s kakáním

curdibilka
9. dub 2014

@ajurka Kakala mi každý den, ale já jsem měla málo mlíka, takže jsem dokrmovala večer. Jestli pouze kojíš, tak fakt nemusí dlouho kakat a možná ho prostě jen bolí bříško a chce vytlačit prdíky. 🙂

lv
9. dub 2014

S čím častým prikladanim - tím to není, pit mateřské mléko múzu i po hodině..to ze se micha natravene a nové mlicko v bříšku platí o umělém mlicku.

ajurka
autor
9. dub 2014

@curdibilka to vím.. asi se nechápeme.. já vím, že kakat nemusí.. jde mi o to že mi příjde, že mu ani kakat nejde.. že když mu nepomohu nožičkami, tak to nejde ven

curdibilka
9. dub 2014

@ajurka Ano, to už jsi psala 3x, nemám pro tebe jinou radu než tu dr. a říct jí to, co nám tady. 🙂

kachnanek
9. dub 2014

@curdibilka Nevím říkal to doktor když jsem se ho na to tehdy ptala jak často kojit, že na základě nových studií toto už neplatí. Nejím nepřetržitě, ale zase na druhou stranu když dostanu hlad tak rozhodně nečekám tři hodiny než se jdu najíst. Ale nechci tady vyvolávat nějaké hádky, každé dítě je jiné a "vyžaduje" jiný přístup.

ajurka
autor
9. dub 2014

@kachnanek
@curdibilka no já kojím jak on chce... on totiž u toho i usíná,,, no jinak on když se narodil vážil 3 kg a v měsíci má necelých 5 kg.. takže jestli i to není příčinou bolestí bříška nevím 🤐

curdibilka
9. dub 2014

@ajurka Pokud jen kojíš, pak může nabírat, jak chce - prý. 🙂

ajurka
autor
9. dub 2014

@kachnanek
@curdibilka
@lv připravila jsem mu kmínový čajít... půl lžičky do hrknu zalila vařící vodou... je to správně??, kolik lžiček denně mu mohu dát...

lv
9. dub 2014

Trošku, tak 20-30ml..a sobě taky, a i ty probiotika.

romantika
9. dub 2014

@ajurka ale to se neboj o nic nejde, bud to vyres ze se zeptáš dr at to zkontroluje, ale zrovna jsem se vratila od brachy a taky licil jak mu malej rano 3/4 hodiny peje odu na tlaceni a nic nevypadne. a všichni kdo tam mely kluky rikali ze to same. smali jsme se ze chlapi to delaj hold aby to vypadalo dulezite 🙂))))).je to ještě miminko, všechno se uci, tak hold i to kadeni a prdenicko se musí poradne naucit. obecne s tim kluci i v pozdejsim veku delaj vetsi obstrukce.