Mimčo má plíseň. Co by pomohlo?

ocicka
2. črc 2009

Ahoj holky rada bych se zeptalajestli neumite nektera poradit.Jednou jsem uz psala ze maprcek cervene skvrny po tele ktere se zvetsuji..Jedna doktorka rekla ze je to alergie, druha pak ze je to plisen..Tak jsme dostali mast imacort.No vypadalo to ze pomuze,ale ted jsem koukala, ze je zase cely flekaty..Nevite neco co by pomohlo?Zkousela jsem i holtovu mast ale take nic..Diky

scharfinka
2. črc 2009

Ahoj Oci, ono to můžou být i pigmentové skvrny- má je tak i bratránek. Do té doby než se začal opalovat byly červené malé fličky, chodil s tím ke kožní, mazal kremy a vždycky se to na nějakou dobu ztratilo a pak zase objevilo, nejprve je měl jen na rukách, pak se to rozšířilo na hrudník a záda. Od té doby co se začal opalovat má kůži kolem skvrn hnědou a skvrny z červených vypledly na bílé. Kromě toho, že je flekatý jak dalmatin nic jiného mu není. Možná bych skočila ještě za jinou kožní....

ocicka
autor
2. črc 2009

Diky, asi se tomu nevyhneme 😠

martinka81
2. črc 2009

My měli plíseň na zádech, pozná se podle ohraničených okrajů - takové červenější a vystouplejší hrany. Léčili jsme Myfungarem a Batrafenem, obojí předepsáno na kožním. Doporučila nám promazávat kůži něčím mastným, např. Linola Fett, koupat jen 2x až 3x týdně v čisté vodě bez přípravků na koupání.

ocicka
autor
2. črc 2009

Tak to je presne ono. Uprostred je pokozka normalne zbarvena, jen je to ohraniceni cervene a lehce vzstouple..A muzu se jeste zeptat jestli ty masticky jak jsi napsala neobsahuji kortikoidy? Mam mamku doktorku tak by mi je mohla predepsat i ona, ale pokud maji kortikoidy tak to bych jeste radeji jednou vyrazilake kozni, s tim si nechci zahravat..Diky mc

martinka81
2. črc 2009

Ne ne nejsou to kortikoidy, to mi kožní řekla, že ty až v nejkrajnějším případě. Ale obě ty masti mají v příbalovém letáku, že jsou pro děti do 5 let nevhodné, ale to se asi nedá nic dělat. Já byla ráda, že nejsou kortikoidní a že zabraly. Mazali jsme jeden den jednou a druhý druhou 2x denně asi dva měsíce. Musí se to mazat i když už je ta pokožka pěkná, protože ta plíseň je hluboko pod pokožkou.

ocicka
autor
2. črc 2009

Dekuji moc za tipy snad to pomuze 🙂

ninka115
13. kvě 2019