Používáme cookies. Více informací zde. OK

Miminko s kýlou. Co dělat, aby zmizela?

kyia
22. led 2015
Náš syn má ve třech měsících když brečí uprostřed bříška velký hrbolek - prý se jedná o začínající kýlu. Co dělat aby mu to zmizelo a neměl problémy? V poslední době je prý dětská kýla velice rozšířená.
carrie_b
22. led 2015
Dceri pri breku vylezal pupicek, ackoliv se to pry uz nepraktikuje, doporucila nam detska lekarka prelepovani. A pomohlo to. Sledovat se to musi ale nadale.
berenika39
22. led 2015
Nedopustit, aby plakal. Chovat, mazlit, šátek, maximální pozornost. Pokud máš jen jednoho prcka, můžeš to ovlivnit. Dítě nemusí brečet - nemyslím, že by si občas na něco nepostěžovalo 🙂, ale aby nebrečelo déle, intentzivně, nekontrolovaně.
tamarila
22. led 2015
@kyia Zeptej se v poradně lékaře, ten posoudí jak moc je kýla velká. Lehký rozestup břišních svalů a "hrbolek" je celkem častý, a časem se zatáhne. Ani lehká kýla se neřeší, většinou sama zmizí jak se svaly posílí. Také existují kýlní pásy pro kojence, které kýlu udrží aby se nezhoršovala než se zatáhne sama. U těžších kýl je někdy potřeba operační zákrok, ale to podle toho co píšeš nevypadá. Každopádně po netu stav kýly (je-li to vůbec kýla) neposoudíme. Doktorka ano, a jistě ti dá i doporučení aby se spravila. Tak držím palce ať je to OK. Neměj starosti, první dceři zmizela kýla asi kolem dvou let, teď tříměsíční chlapeček má diastázu (rozestup břišních svalů), ale zlepšuje se to a kýla z toho asi už nebude.
romantika
23. led 2015
kylni pas, tejpovani, nenechat rvat(to je asi nejhorsi a nejtezsi a nevyhnes se tomu)
frufrunka
23. led 2015
Za nás rozhodně kýlní pás! Cvičili jsme vojtovku, lepili jsme jen chvíli - už po dni nalepené náplasti měl malý kůži prakticky rozleptanou... Byli jsme u dvou odborníků, kteří říkali, že nás operace nemine (kýla byla asi jako půl ping-pongového míčku, hodně velká). Já chtěla ještě počkat, intuitivně jsem dala na kýlní pás a za tři týdny bylo po problému! 🙂 Co jsem četla reference, zdaleka ne všem takhle hezky pomohl, ale za zkoušku určitě stojí - nebolí (na rozdíl od strhávání náplastí nebo tejpů) a kdyby nic jiného, zabrání uskřinutí střev.

Sem začni psát odpověď...

Odešli