Miminko se kroutí, avšak bez pláče

kocitanka
11. bře 2016

Ahoj rodičové,
přicházím zase s jedním "plašanským" dotazem. Moje tříměsíční miminko se velmi často kroutí - stočí se k jedné straně, hlavičku na této straně přitáhne k hrudníčku, nožičky někdy taky, někdy jednu z nich propne. Nijak u toho nekřičí, jen občas naříká. Často to udělá, když mu třeba jen natáhnu pokrčenou ručičku k tělíčku. Myslím, že prdíky to nebudu - dělá to, i když je čerstvě vykakaný, prdí docela dost (teda myslím, nemám srovnání 🙂) A u prdíků miminka řvou, ne? Dětskou doktorku nic jiného než prdíky nenapadlo, neuroložka můj dotaz přešla slovy: "Ještě neví, co se svým tělíčkem". To se samozřejmě zrovna nekroutil a byl ukázkově hodnej. 🙂 A já se trápím, protože někdy se takhle kroutí celou dobu, když nespinká. Jsme na UM, třeba je to tím - už vážně nevím...

irennn
11. bře 2016

Jednoznačně Prdíky , maly mi neplakal ale kroutil se a při kojení všemožně vyhazoval chudák nozicky az nahoru a kroutil jimi , ale vubec neplakal. Ono neznamená ze i kdyz prdi a je vykakany , neni nafouknuty. Ja dávala i rourku a to ficelo ven bublin . Jinak nosit na tygřika a dávat probiotika, treba biogaiu

tripisek
12. bře 2016

My to mame stejne jako
@irennn moje mala se takhle krouti skoro porad i ve spanku. Urcite prdici

kocitanka
autor
12. bře 2016

Moc děkuji za obě odpovědi, jsem už z toho na prášky. Drobeček je přecitlivělý (oficiální diagnóza o neuroložky), takže když se ho snažím chovat v klubíčku, dostává hysterické záchvaty řevu. A když zrovna neřve, tak se kroutí jako žížala na háčku. Marně přemýšlím, kdy ho třeba pokládat na bříško nebo si s ním hrát, nic jako "spokojené miminko" zkrátka neznám a připadám si jako ta nejhorší matka na světě... ☹

lucienn5
1. dub 2016

Může to být i nedovyvinuté trávení, podobný problém totiž měla kamarádka a já pak u druhého prcka. Obě jsme to vyřešily kapkami ColiPrev a byl klid. 🙂