Mohu kombinovat léky Omeprazol a Aerius?

pavlinka65
23. čer 2018

Ahoj, můžu kombinovat tyto dva léky? Omeprazol bere dcera cca 14 dnu, teď se ji opět rozjel kašel, zřejmě alergický, chci na noc přidat aerius, má ho předepsaný z alergologie.. Děkuji

lajla
23. čer 2018

Proc by nemohla? prectete pribalovy letak..kdyz tak brnknete na pohot
kazdop bych poresila stravovaci navyky a psychiku dcery..brat omepr jako.dite neni zadna vyhra..a zaludecni problemy se od toho odviji

keksikova1
23. čer 2018

Nehodnotím indikaci(neuvádís důvod uzivani) ale nijak se nevylučují 🙂 Jen poznamka: aerius je lepší brát ráno a omeprazol tak nějak přes den, nejlépe na lačno, lze-li to. Moje dcera omeprazol užívá dlouhodobě a aerius do toho občas taky.

pavlinka65
autor
23. čer 2018

Řešíme dlouhodobý kašel, dr má podezření na reflux, proto nasadil omeprazol. Taky z toho nejsem nadšená. Dceři jsou 4, jako miminko s refluxem problém neměla. Děkuji 🙂

lajla
1. črc 2018

@pavlinka65 jako jen kvuli podezreni???? ty blaho..to bych utikala pryc...

pavlinka65
autor
4. črc 2018

@lajla Co jsem tak pročítala různé diskuze, tak při podezření na reflux se takto postupuje. Dětem se nasadí na zkoušku na měsíc omeprazol, aby nemuseli být vystaveni nepříjemnému vyšetření. Náš dr je starostlivy, několikrát jsem se ho ptala, jestli to nemuze ublížit, krátkodobě prý ne..

pavlinka65
autor
4. črc 2018

@keksikova1 Mohla bych se zeptat, proč dcerka užívá omeprazol? Je to taky kvůli refluxu?

keksikova1
4. črc 2018

@pavlinka65 ano, má reflux. Než jsem nasadila omeprazol, neustále nemocná, bakteriální rýmy a komplikace kolem ni. Omeprazol uživa od ledna, od té doby jen 3x nemocná (do té doby nemocná prakticky neustále). Úplně dobrý to není, spalenou sliznici v hrdle má pořád, ale o dost méně. Viditelný potíže s refluxem taky nikdy nebyly, ublinkavala i méně, než jiná miminka. Omeprazol není žádný dramo..a s tím postupem máš pravdu, někdy se to tak dělá.

lajla
5. črc 2018

@pavlinka65 jasan to je na Vas.Vase dite Vase volba.ja jen vim ze bych omeprazol na zk opravdu nenasadila..reflux je bran jako jedna z poslednich variant naustaleho kasle..pokud uz se prosly vsechny ostatni varianty...tak radeji vysetreni nez nasazeni leku jen tak aby se zkusilo..kazdop omep je treba brat dlouhodobe...pokud je organicka pricina..pokud neni je reflux vyvolan spatnou stravou a postoji
tak at je lip..

keksikova1
5. črc 2018

@lajla není pravda, že je to jedna z posledních variant, právě naopak.

lajla
5. črc 2018

@keksikova1 aha..tak to byste si o tom neco mela precist a dovzdelat se..juknete treba na pediatrie pro praxi..kazdopadne moje dite to neni..je mi fuk co si kdo komu dava..jen mi prislo fajn upozornit na to..ze omeprazol neni zadny bonbonek..ktery by se mel nasazovat jen tak z pleziru

keksikova1
5. črc 2018

@lajla díky za radu!