Může být dcera alergická na psa? Má dlouho rýmu

petasa
4. led 2011

Ahoj holky,mate nektera zkusenost s miminkem v domacnosti spolecne se psama???Mam trimesicni dceru a maleho pince a kokrspanela.Zpocatku vubec nic,ale ted docela psika a uz podruhe od narozeni ma rymicke,ted uz tri tydny a nic nam nezabira,jeden pes zije s nami v pokoji,je to postelak a druhej se pohybuje volne po byte.Mala ma posledni dobou v noci kasel,zacala jsem zvhcovat vzduch ale nejak vyrazne to zatim nepomohlo.Desi me nejvic to ze ma po chvili po probuzeni cervena ocicka jakoby podlita..neco jako kdyby dlouho nespinkala a porad si tre rozevrenejma rucickama obliceji,hlavne oci a nosik.Zitra jdu k mudře tak jsem zvedava na jeji ortel.

k.jolanka
4. led 2011

Ahoj, tak já sama mám silnou alergii-údajně i na psí srst, zatím se mi to teda neprojevilo 😅 , jsem astmatik a jako malá i atopik, takže syn má celkem velké dispozice něco z toho zdědit...máme tříletého psa, který poslední rok začal neskutečně línat - nebo alespon mi to asi tak přijde, protože co se narodil malý tak víc uklízím 🙂 ale chlupy jsou všude, opravdu všude, zametu, vyluxuju či vytřu, stejně to za 5 minut můžu udělat znova, máme je v jídle, ve skříni, když jdu na záchod, najdu ho i v kalhotkách 😅 malý má občas chlupy i v puse, no asi to znáš...zatím musim zaklepat, že je vpohodě, doktorka mi říkala, že pokud byl pes i v mém těhotenství, tak by mělo být všechno vpohodě...navíc my bydlíme ve starším bytě kde se neustále práší, jsem z toho občas hotová a také jsem se zamýšlela nad tím, zda totoo prostředí je pro malého spíše škodlivé co se týká vzniku alergie nebo naopk jestli si tím imunitu posílí.. 😕 docela by mne zajímalo, jak jsi dopadla, škoda, že jsi to nezaložila jako diskuzi 😉 no mě Mudra říkala, že i u takto malých dětí se alergie a astma může projevit, ale alergie u takto malých dětí je prý ojedinělá..tvá doktorka by to měla poznat...dále je taky důležité, jaký kašel tvá holčička v noci má, může být třeba jen nějak nastydlá s tím by mohli souviset i červený očíčka z rýmy a tak..držím palce aby to bylo "jen" to nachlazení 🙂