Může to být 5. nemoc? Teplota, bez vyrážky

cv
28. kvě 2015

Ahoj, jdu pro radu (informace), znáte pátou nemoc? Starší dcerka ji dle dr prodělala, minulý týden byla pár dnů unavenější a měla rýmu a trochu pokašlávala hlavně po ránu. Normálně chodila do školy, protože neměla teploty ani ji nachlazení nijak zvlášť neomezovalo. V sobotu večer jsme jí daly nové náušničky a v neděli odpoledne měla ouška načervenalá a zapálená. V pondělí jela se třídou na výlet. Vrátila se s červenými tvářemi (mysleli jsme od sluníčka, protože byly celý den venku a bylo krásně). Jinak si na nic nestěžovala – byla celou dobu akční s chutí k jídlu… No včera jsme byly u dr kvůli nějakým papírům, tváře měla lepší, dr na ni koukla a že prý prodělala pátou nemoc. Dobrá kvůli nějakým informacím jsem teda zagůglila protože název mi nic neřekl. A teď k jádru pudla, večer si začala z ničeho nic stěžovat mladší dcerka, že ji bolí hlavička, pak zase dobrý, normálně řádila. Pak že ji maličko bolí v krčku (mandle bledé, krk taky), večeři snědla v pohodě. Večer pak v posteli, že ji zase zabolela hlavička – usnula v pohodě. Kolem půlnoci teplota cca 37,8. Po hodině usnula, spala až do rána. Dr se to na tu pátou nemoc nezdá – udělala ji výtěr, tak čekáme. Myslíte, že to může být ta pátá a vyrážka dorazí nebo to bude něco zcela jiného…V současnosti má zase teplotu asi 37,8, tváře trochu červené, ale na nic si nestěžuje, nic ji nebolí

kvetinka84
28. kvě 2015

Ahoj, to těžko říct, syn ji prodělal před půl rokem, měli jsme ve městě úplnou epidemii, on teda neměl ani teplotu, ani kašel, ani rýmu, jen byl unavenější a v obličeji hroznou vyrážku. Začalo to přesně jak píšeš zarudlýma tvářema, pořád to zarudnutí tmavlo, pak to měl temně rudé až do fialova a jakoby tvar motýla. No a pak se mu to slilo po celém obličeji, byl i trochu oteklý, vypadal jak kdyby strčil hlavu do včelího úhlu. Pak vyrážka zmizela asi po 2 týdnech, ale dlouho se ho drželo (asi měsíc) to, že když se třeba zapotil, tak mu ty tváře znovu zčervenaly.

cv
autor
28. kvě 2015

@kvetinka84 Terezka ty tváře měla taky trochu oteklé, my jsme teda původně myslely, že ty ouška má z těch nových náušniček (že je alergická na nikl po mně), ale ony asi ty náušničky neměly žádný vliv. No teď mi volal manžel, že náušničky v prodejně bez problémů vyměnily, takže OK. Mě teď jde spíš o tu mladší, faktem je, že na wikipedii se píše, že horečka, bolest hlavy může být a vyrážka teprve přijde, takže stejně nezbývá než čekat. Spíš mám trochu obavu, aby to nebyl spálovej bacil - to je náš věčný nepřítel 😒

kvetinka84
28. kvě 2015

@cv tak se spálou nemám vůbec žádné zkušenosti a ani neznám příznaky nic

cv
autor
28. kvě 2015

@kvetinka84 my bohužel se spálovou angínou máme zkušenosti bohaté 😒, ale snad to tentokrát nebude