Myslíte, že je to už na pohotovost?

Holky syn 10m je od včera nesvuj, večer zvracel a měl zvýšenou teplotu , uplakany a já bezmocna protože od narození jsme žádné problém neměli s Dominickem, a před chvili jde naměřila ze zadecku 39,4. Utrela ubrouskem vlhcenym a udělala zabaly kotniku i zápěstí ráno jdu stopro k dr.ale nevím jestli by nebylo lepší ted na pohotovost?? Chce se mu spát tak zkousime usnout v kočárku..uvidime jak to bude dal. Je mi moc líto broucka když nevím jak mu mam pomoci kéž bych mohla trpst za něho ☹

soyevita
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova vůbec se něděs,ve svém okolí neznám nikoho.Není to zase až tak častý jev.Četla jsem,že se to dost často zaměňuje s epileptickým záchvatem.Tak nevím,co je na tom pravdy.Moje mamka nic takového nezná a neslyšela.

bartovka83
18. dub 2016

Neprocitala jsem celou diskusi, ale co se týká febrilnich křečí...nechci vyvolávat paniku, ale rozhodně bych byla na pozoru. Kamarádky syn je prvně dostal asi v roce, když byli na návštěvě v Čr (žijí v Uk) předem tomu nic nenasvedcovalo, teplota mu vylétla z ničeho nic a během chvilky dostal křeče až nakonec přestal dýchat. Než přijela záchranka, tak ho kamarádka sama ozivovala. Naštěstí v Uk pracuje jako profesionální chuva, takže má nespočet kurzů vc. zdravotnického, což ji v této chvíli možná zachránilo syna. Od té doby dostal febrilky ještě několikrát, ale kamarádka už se naučila rozpoznat předcházející příznaky, takže naštěstí tato strašná situace se už neopakovala. Málo se o tom ví, není to časté, ale bohužel se to stát může.

odula
18. dub 2016

@shine2015 ja davam nurofen okolo 39 pred jídlem - spanim. Někdy vymeknu kdyz se decko cítí hůř. Jenže jak píše tulikiss - treba holka ma taky normálně teplotu ptes 39. A nurofen snáší po dvou dnech blbě (paralen ještě hur). Takže ona je to taková "z nouze ctnost". 😉 ale cim je větší tim jsou horečky kratší a nižší tak aspon tak. 🙂 nekdy je to fakt zahul.

shine2015
18. dub 2016

@odula jo ja vam holky rozumim...nekdy to vylitne....proto ja necekam a hned davam...kazde dite je ale jine...a narovinu holky kdyz ctujak deckam davaji zabaly bez paralenu nebo hlavne vse prirodni...tak si tukam na celo

musilovasimonamuchova
autor
18. dub 2016

Tak holky malý po večerním měření mel s odectem 37 tak snad už to bude jen lepší 🙂 davam antibiotika a k tomu i cipek. Pokud v noci bude nejhůře dáme zabal preji hezky vecer

lajla
18. dub 2016

@shine2015 šetříme játra svých dětí
Dávat léky při zvýšené teplotě kolem 38 taky není úplně správné, zbytečně podkopavate imunitu svých dětí a nedate šanci jim zabojovat...je to ok?
Febr křeče jsou opravdu velmi velmi zřídka, se projeví když horečka vylitne nahoru vysoko velmi rychle tak že se s tím tělo neumí vypořádat, prášky jim budete dávat donekonečna? To není zrovna happy rozhodnutí, samozřejmě Vaše... Jen reagují na to ťukání na čelo...nás přírodní medicína vyléčila že zápalu plic, kdy dr jen léky atb dychatka pořad dokola...a nic víc a také díky ní jsme se vyhnuli trhání mandlí...
Také mám vyzkoušen nurofen a musím říct že ať už s nurofenen nebo bez...horečka vždy trvá stejně... Jen ty děti co to zvládnou bez mají lepší start do života
Doporučila bych si o febr křečích opravdu něco přečíst, vím že dr děsí ale z 99% se není ničeho obávat...

terezapetrova
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova cipek si myslim, ze je mozna za této situace uz zbytecnej? Ale jinak mam radost, ze jste na tom uz takto 🙂

shine2015
18. dub 2016

@lajla myslim si,ze me chovani je vporadku.....a nemyslim ze by priroda bez antibiotik vylecila zapal plic....ale nebudu se prit. Kazda delame co myslime ze je nejlepsi....manzel je lekar navic zadany ve svete. Ja mam tez VS ve zdravotnickem oboru,takze studovat febrilni krece nemusime,mame nastudovano.....a riskovat byt to neni velke procento proste nechci a nebudu. Ono se to zvrtne dost lehce....a ty nasledky.....pak mi je celkem k nicemu ze statisticky je to male procento 😉
Je to cele vec nazoru i postoje a verim ze My i Vy delame co nejlepsi podle sveho svedomi a vedomi.
Tak hlavne at jsme vsichni zdravi a v pohode 😉

lajla
18. dub 2016

@shine2015 představte si že ano, od té doby co si malou vzala do parády jedna známá neurolozka co se zabývá stravou, homeo a čínskou medicínou... Výlety do nemocnic, atb a kortikoidy nebyly potřeba...už rok a půl...takže někde chyba bude...
Já vám to neberu...jen mi přišlo to ťukání na...docela povrchní, doktor může být buhvijak známý...a přesto svému oboru nemusí až tak rozumět, což není na vás

shine2015
18. dub 2016

@lajla je zadany v cr i zahranici dost,ale o tom tato diskuze neni....a ani jsem se neprisla vytahovat ci presvedcovat Vas....a nevidim problem v tom jak deti vedeme a ani si nemyslim ze jim to tak strasne zatezuje jatra....zase tak casto nemocne nejsou a ockovani maji pouze hruby zaklad - povinne a co slo tak posunute.
A mozna jsem se nevyjadrila presne nebo mozna se mnou nemusite souhlasit,ale dost by jste se divila,co nektere matky delaji a nedelaji....kdy zamerne nedavaji diteti antibiotika kdxz je opravdu potrebuje,nebo nedaji nic na snizeni teploty (paralen ci nurofen) a prijedou s deckem kteremu nezabraly zabaly na pohotovost ze ma pres 39 ale veskere leky odmitaji.....takze podle me dat nurofen ci paralen neni na skodu. A sama za sebe bych necekala pouze se zabaly az se to jakoze zlepsi 😉

lajla
18. dub 2016

@shine2015 nic není černo bílé... Každý extrém je špatný, jen je potřeba více přemýšlet... Mějte krásný večer

lajla
18. dub 2016

@shine2015 ještě jedna věc... Lékaři jedou podle svého rituálu který znají nic víc nic míň a co jim proplácí pojišťovna, nás to stalo kolem 30 tisic? Dát jí do kupy, co doktoři podelali.. Neubiram jim vůbec jejich důležitost v oblasti operaci, výzkumu...ale zbytek stojí za houby
Od určité doby patřím mezi ty, co raději vyčkávají...a zatim se to vždy vyplatilo
A o očkování... To radši nemluvim, jsem ráda že přežila

shine2015
18. dub 2016

@lajla problem je ze je doktor a doktor....k nekterym bych nesla ani kdyby me mucili.....a to maji titulu....nekterym proste chybi trosku nadhled a otevrenost i k jinym pristupum nebo cestam....ja nemam nic proti cinske medicine ani bylinkam....ale jak jste psala zadny extrem....u nas je to tak ze proste vime na koho se obratit kdyz je treba a i zubni i gynda i pediatr vse jsem hledala/hledali tak,aby s nimi byla domluva,aby byli odbornici,ale zaroven nebyli blazni a netlacili nas nekam kam nechceme....viz ockovani....my si radi vyslechneme argumenty i nazory ale dame i na sebe ...a co nemam rada tlaceni do cehokoliv .....
Ja pokud to jde si myslim ze kazdy ma pravo na lekare a ma pravo si vybrat nekoho s kym si sedne - presne jak jste udelali vy,nasli jste nekoho kdo vam rozumel i pomohl a to je nejdulezitejsi.
Ja to tak mam nastavene se vsema lekarema.....

lajla
18. dub 2016

Teď to vůbec Neberte špatně ale dle mě je dobrý doktor ten co vyléčí ne ten co léčí... Léčit chemii , paraleny, nurofeny a dalšími bkbustkami můžete donekonečna ale je to kolotoč...nikdy to nic nevyléčí, samozřejmě někdy jsou situace kdy to bez opravdu nejde.. Ale je jich poskrovnu... To že je jich 'potřeba' si děláme sami... Lidské tělo má obrovskou schopnost se vyléčit, jen mu dát tu šanci..

lajla
18. dub 2016

@shine2015 ano a tak to má být...

shine2015
18. dub 2016

@lajla on ne kazdy je takovy ze jede podle pojistovny ....ale musite hledat no....je to tezke. Ja si servitky neberu,slusne ale reknu svoje....odchazeli jsme od jednoho pediatra ktery prevzal ambulanci po nasi lekarce.....nerozumeli jsme si....a tak jsme se navzajem nezdrzovali.....to se stava...

shine2015
18. dub 2016

@lajla a myslite si,ze k ockovani je potreba aby dite nelo horecky??? A nechat ho nit tezky prubeh??? Ja treba si to nemyslim....
A souhlasim ze lecba paralen nurofen na vse porad dokola je blbost....

shine2015
18. dub 2016

@lajla a ani neuznavam slepe psat atb dokola apod......ono to do par radku tezko vysvetlovat....
Ale z kreci mam respekt....ono se to zhoupne dost snadno....

lajla
19. dub 2016

@shine2015 mírná teplota je dobrá, ta k ocku patří...těžký průběh, stačil nám jeden a už neockuji

lajla
19. dub 2016

@shine2015 já jen dle své ZK...nám atb v nemocnici pořad dokola dávali, nic jiného, ani auto vakcína nepomohla...až přírodní léčba, kterou pojišťovna neproplaci...
Hledám hledám ...ale vidím že lidé kolem mě doporučí kohokoliv a jen slepě poslouchají doktory
My na ně bohužel máme pech...mohla bych psát co všechno zvorali, a pak ruce pryč☹ ani prosvitit oči pořádně neumí aby zjistili...no nic, každopádně to je na jiné... A koncim, hezký den

andulik__
20. dub 2016

Neni nic jednodussiho,.nez zvednout telefon a za tu dobu co si tady vypisujete s anonymnima maminkama na internetu zavolat primo na pohotovost nebo do nemocnice na detske oddeleni a zeptat se primo odbornika. Neni to cennejsi informace nez od laika? Tohle jednani fakt nechapu

odula
20. dub 2016

@andulik__ no tak naštěstí nemusíte chápat všechno, ze jo... 😝

andulik__
20. dub 2016

@odula a pro vas neni prednejsi informace od lekare i kdyz sdelena po telefonu cennejsi nez spousty prispevku od cizych lidi?

odula
20. dub 2016

@andulik__ podívejte, autorka psala za pet minut pulnoc. Vubec netušim jestli tam kde bydli funguje nonstop telefonní sluzba na pohotovosti,jestli vubec podavaji info po telefonu atd. Zkrátka si nebyla jistá co dělat - zda táhnout do nemocne decko uprostřed noci na pohotovost a x hodin cekat, nebo zda vyčkat do rána. Takže nejrychlejší a provizorní - zeptani se mamin na jejich názor a zkušenost na fóru - mi nepřijde zas tak dramaticky nepochopitelné.

andulik__
20. dub 2016

Ja uz jsem se prave setkala i s rozrazenou hlavou o stolek u dvoulete holcicky na diskuznim foru, kde se maminka taky ptala co ma delat. Informace a rady poskytuji si myslim v kazde nemocnici. Takze i kdybych byla z maly vesnicky, tak vim, ktera nemocnice je nejbliz a muzu tam zavolat a zeptat se. A urcite me neodpalkuji s tim ze mi nic nereknou.

kika_21
20. dub 2016

Já chápu, že se někomu nechce volat k doktorovi.

odula
20. dub 2016

@andulik__ no tak zrovna na tomhle vlakne nekdo psal ze ho odpalkovali. Každopádně vzhledem k okolnostem mi přijde pochopitelný se zeptat. Je to rychlejší nez Google a navic nešlo o dotaz na diagnózu a postup léčby - autorka mela umysl jít ihned ráno k lékaři.

alcar
20. dub 2016

Presne tak...kdyby takhle volal kvuli teplote kazdy, tak se na te pohotovosti z toho osypou. Navic nic jineho, nez zcela obecne informace se tam nedozvi. Byt lekar, nedovolim si posuzovat stav po telefonu a je zcela namiste, ze nektere pohotovosti uz tohle nechteji delat. Podle me to, ze se tu maminka zeptala na nazor jinych maminek neni nic spatneho. A neni receno, ze bude odpovidat jen laik. Je tady spoustu zdr.sester i lekarek.

andulik__
20. dub 2016

Vsak at si kazdy dela co chce. Ja mam treba zkusenost dobrou, volala jsem, poradily a ja mohla byt v klidu. Ja jen napsala ze to nechapu. A ze bych volala na pohotovost radsi nez se radila na netu. Tot vse.

odula
20. dub 2016

@andulik__ jasně . To respektuju. Ale nevidím v tom "nepochopitelné jednání".