Nadměrné pocení u dětí. Máte někdo takové problémy?

moba
2. črc 2008

ahoj chtěla bych poradit, mám klučinu 2 roky a 4 měsíce a dost se potí, v noci ho musím i převlékat a to spí jen v tričku a ponožkách a lehounce přikrytý povlečením na postel a i tak má mokré tričko, máte někdo také takové problémy? A jakl to řešíte? Když někam jedem musim ho také převlíkat, v autosedačce je durch během chvilky, a to auto nejdřív větráme aby tam nebyl pařák klimošku nemáme ☹

sisiska
29. čer 2011

a ked sa vase deticky nadmerne potia, maju ten pot aj slany? nasa mala sa tiez velmi poti na hlavicke, ramienkach a najma na nosteku ma ten pot dost slany...neviem, ci je to ok alebo sa obavat cystickej fibrozy....dakujem

miskakyska
6. srp 2012

Čaute kočky...oprášim trocha túto tému :o) je to pravda,že deti narodené v zimnych mesiacoch sa neuveritelne potia??...môj syn je decembrovy..v lete to je dovidopo..a keď pobehá tak jak keby ho niekto oblial

andykras
6. srp 2012

moj je narodeny v maji a tiez sa dost poti az tak sa mu brcky v tedy tocia

evala777
6. srp 2012

@miskakyska mám syna narodeného v januári a dcéru v apríli a musím povedať, že dcéra sa potí viac, tak neviem či to závisí od obdobia narodenia 😉

miskakyska
6. srp 2012

@evala777 to som len počula :o) mudr mi povedala,že to je normálne,ale on je taký akčný futbal,basketbal,tenis :o) a to cícerky potu lejú dole ním..

2hanah
6. srp 2012

@miskakyska Taky jsme na tom podobně, dřív to tak nebylo, ale co syn trochu odrostl a začal se víc hýbat, dost se potí jak při sportu a hrách, tak hlavně v noci, musím ho každou noc jednou převléknout, má vždy úplně propocené pyžamko a taky hlavně polštář... Lékařka mi řekla, že to může být buď chudokrevností nebo zvětšenou nosní mandlí, že dětem se špatně dýchá a zřejmě se nestačí okysličovat, syn je ale zdravý a žádné tyto potíže nemá, takže prostě věc dědičnosti, máme ho otužovat a podle mě to chce hlavně trénovat trochu fyzickou kondici v našem případě.

trudka4
30. říj 2012

Ahojte, moje dcerka má 11 let a příšerně se potí, ať je to v létě nebo v zimě, prostě pořád. Už si s tím nevím rady. Ráno si bere do školy čisté oblečení a přijde ze školy e všechno jí příšerně páchne potem, ale fakt silně. Nevím co by to mohlo být. Poraďte.

avolzar
10. dub 2013

Holky moje Amálka se taky hodně moc potí- celá se probouzí propocená. Pyžámko komplet,vlásky,chodila a ruce. Jak v zimě tak v létě se potí hlavně když chrupe. Tak nevím co mám dělat. Poradíte mi???

mija_ja
11. dub 2013

@krista
Ahoj, moj maly to mal presne tak isto. Aj ked bolo v miestnosti 18 stupnov a on len v dupkach a maleho som mala aj 10cm od seba, aj tak bol cely spoteny a po kazdom kojeni som ho musela prezliekat. Rovnako sa vzdy spoti aj ked tvrdo spi, ked ho vecer po zaspati pozriem dje uplne mokry ale rano je uz suchy,. Zozaciatku som ho aj prezliekala, ale len som ho zobudila a on potom plakal a spotil sa este viac. Ale ako tu aj radili, skus sa spytat pediatra. Ja som to doteraz neriesila, citala som na nete ze to mavaju babatka zvlast pri kojeni.. Ale tiez sa na to pojdem informovat, lebo teraz stvornozkuje a to je uplne mokry, prezliekam ho stale, pritom tu nemame teplo.

mija_ja
11. dub 2013

@trudka4
U pediatra si nebola? Viem ze kazdy ma iny pot, ale vo vseobecnosti ked nieco co telo vylucuje privelmi smrdi, moze byt niekde problem.

mija_ja
11. dub 2013

@evala777
to asi nie, ja mam maleho tiez januaroveho a poti sa teda riadne :O}

mija_ja
11. dub 2013

@sisiska
ja neviem ale nie je kazdy pot slany?

janismus
14. zář 2013

No holčiny, krapet jste mě uklidnily, můj malý má 3 ročky a potí se jak dveř od chléva...a je docela možné, že by to mohlo být spojeno s alergií na mléko ml.produkty. Zkusíme si dát pauzu a uvidíme 🙂

siska53
15. zář 2013

@janismus moze byt. Nam alergologicka povedala, ze nadmerne potenie je priznak alergie.. Tak nas sa od narodenia dost potil...

olinea
4. lis 2013

DOBRY DEN MEMU SYNOVI JE DESET A TAKE MAME PROBLEM JAKO VY .DOKTOR NAM JEN ŘEKL ŽE POCENI NENI NEMOC.SYN AKTIVE HRAJE FOTBAL A TO Z NEJ PŘÍMO LEJE TAKŽE Z FOTBALU PRIMO DO VANY .NEUMIM SI PREDSTAVIT AZ BUDE STARSI ABUDE TO VNIMAT UPLNE JINAK NEZ TED KDY TO JESTE NERESI.

ined77
21. kvě 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Pocení https://www.modrykonik.cz/poceni/.
Budu moc ráda, pokud napíšete i Vy své zkušenosti s pocením dětí. Co bylo/je příčinou? Vyřešil se problém pocení sám nebo se za ním skrývala nějaká choroba?
Vaše tipy, rady a postřehy jistě ocení i další maminky, které pocení jejich nejmenších trápí.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o nové zkušenosti 🙂 .

Krásný slunečný den všem 🙂.
Denisa

@olinea @siska53 @janismus @mija_ja @avolzar @trudka4 @2hanah @miskakyska @evala777 @andykras
@sisiska ... a další 🙂 .

kadarka
9. srp 2022

@siska53 Tak pro mě novinka, ale ve stredu tj zitra jedem k alergolozce pro vysledky krve, ptz ty kozni mu nevysel ani ten kontrolni.. My sme dycky neco extra, poti se hodne, od mala, hlavne hlava a oblicej a nos.. Nosni mandle odstranena ve 4 letech, ted ma 9let a poceni furt stejne. Kazdy ze nema kondicku, pritom je furt v pohybu a neusedi, jen proto ze nechce delat cilene sport. Nebavi ho, neni vubec soutezivy.. jak mi s udivem sdelila tridni ve skole.. Tak zeptam na to mleko a alergii v souvislosti s tim pocenim zitra na aler-imunio a uvidim.. 😉