Nádor na mozku u dítěte - je tu někdo s podobnou zkušeností

simoneta97
17. bře 2019

Maminky? Je zde mezi vámi někdo,komu jeho dítěti zjistili nádor na mozku? 😭 Dcera 7 měsíců,má za sebou první operaci,ale zatím bez úspěchu odstranění,má zavedený dren na odvádění mozkomíšního moku,který se jí tam nadměrně hromadil a čeká nás druhý pokus.. Zatím nevíme zda je zhoubný nebo ne,ale ráda bych nějaké povzbuzení :(

verunkaded
17. bře 2019

Přeji hodně štěstíčka at se to podaří dalsi operace a snadco už bude poslední malý princezně přeji hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka 💗😘 sice sama ještě nemám děti ale chtěla sem vás trošku povzbudit 😊

sweet81
17. bře 2019

Taky se přidám k přání, aby se operace povedla a nádor nebyl zhoubný. Hodně zdravíčka a sil🍀❤️

simoneta97
autor
18. bře 2019

Moc vám děkuji 😥
Vůbec nevím co nás bude dál čekat,nemůžu sehnat nikoho kdo si tím prošel 😏 aby mi nějak řekl co tak nějak bude 😏
Už aby malá měla všechno za sebou a já mohla být s ní na pokoji 😥 Teď je udržována v umělém spánku 😥 je to něco hroznýho.. Furt nevěřím tomu,že se to děje 😭 přitom byla zdravá,krásná holčička a u nás v rodinách nic takového nebylo a není 😭 je to nefér 😭

leilinka1234
18. bře 2019

:( je mi to moc líto, já teda taky neporadím. Musí to být strašně těžký, ale věřím, že nádor zhoubný nebude a za chvíli bude prďolka zdravá. Můžu se zeptat, jak se na to u takhle malých dětí přijde? Hodně štěstí a sil, holky!

ivular
18. bře 2019

@leilinka1234 Odpovím za autorku. Příjde se na to např. skrze rychle rostoucí hlavičku, nebo skrze projevy nitrolební hypertenze, případně jiné neurologické projevy v závislosti na místě, které je utlačováno.

simoneta97
autor
18. bře 2019

Přesně tak.. U dcery se na to přišlo skrze rostoucí hlavičku,měla podezření na hydrocefalus.. tekutina tam byla,bylo jí dost,ale MR ukázala i nádor

ivular
18. bře 2019

@simoneta97 Nevím, jestli psát tady, nebo přes SZ. Klíčové samozřejmě je, aby to nebylo zhoubné - pak věřím, že to v pořádku bude. Předpokládám tedy, že vzorek toho nádoru odebrali - nevíš, kdy budou výsledky? A jak je ten nádor velký? Jinak vím o dost dětech (a jedno jsem znala osobně), které mají shunt. Komplikací je, že se tam mohou tvořit zánět a musí se to přeoperovat, jiné problémy myslím nikdo neměl.
Samozřejmě, holčička může mít nějaké vývojové trable, epilepsii apod., ale jak jsem psala, hlavně ať to není zhoubné.

slecna_el
18. bře 2019

Mám dceru s nezhoubným nádorem a hydrocefalem, bohužel máme nádor na takovém místě že nejde operovat nebo by to spíše bylo moc riskantní a tak jezdíme na mag. resonanci a jsme sledovaný. Malá má v operovaný shunt. Dnes už to nevidím tak černě jako ze začátku a věřím že vše bude dobré vlastně mi ani nic jiného nezbývá. S tímhle člověk moc neporadí, ono dost záleží na velikosti a místě kde se nádor nachází a také na tom jestli je zhoubný nebo ne. Takže asi nezbývá asi nic jiného než jen čekat na výsledky, začátky pro nás byli těžké ale dneska mám vedle sebe 5letou holčičku která i přesto že si toho dost vytrpěla a hrozilo jí že bude dost postižená a slepá je naprosto v pořádku a kdybych někomu neřekla že má v operovaný shunt nikdo by to na ní ani nepoznal, ba na opak je chytrá občas až moc :D a všude jí jen chválí 🙂. Mě osobně doktoři uklidňovali tím že spousta lidí má v sobě nádor celý život a ani o tom neví. Každopádně držím pěsti ať vám to co nejlépe dopadne <3 .

kristtree
17. črc 2021

@slecna_el mohu vědět jak se dceři daří ? My mame nález na MR v kosti klivu teď čekáme na další MR s kontrastní látkou úplně se děsím toho co bude

slecna_el
20. pro 2021

@kristtree omlouvám se, hrozně dlouhou dobu jsem na MK. nebyla. Dceři se daří víc než dobře, dnes by nikdo ani nic nepoznal. Jak jste nakonec dopadly vy?

dipg
27. srp 2023

@simoneta97 Je to sice uz starsi prispevok ale ako sa dari dcerke?