Nadýmání u 17 - měsíčního dítěte. Máte s tím zkušenost?

valentovasasa
15. únor 2009

Ahoj. doufám, že jsem nepřehlédla, že by někde už tahle diskuze byla... 😉

Ale k mému dotazu - Můj 17měsíční syn trpí neustále prdíkama. Když byl mimi, tak to bylo pořád, nyní přes den si prdne, ale v noci se stane (ne vždy!) že celou noc probrečí v 30min intervalech, že má prdáky - cítím v ruce jak se mu to v bříšku "vaří".
Co se týče stravy tak jí vše, já se snažím mu dávat nenadýmavé věci ale přesto se toho nemůžem zbavit - na dnešek proplakal noc a přitom včera dostal: snídaně-chleba, máslo, marmeláda, oběd - kuřecí vývar, svačina - jablko s piškotem, svačina 2 - jogurt, večere - vývar. Jestli byla nadýmavá zelenina ve vývaru, tak to stejně nemělo nadýmat - bylo to dostatečně rozvařené. A stejně se v noci mohl "zbláznit".
Už jsme vysledovali, že kromě "klasiky" nadýmavých věcí má problém s čerstvým chlebem, bramboračkou a krupicovou kaší.

Dokud byl kojený, tak jsem mu dávala kapky od doktorky SabSimplex, což pomáhalo. Ale dočetla jsem se, tam že ty jsou právě pro děti co pijou mléko - že to odstraňuje stopy mléka, které se usazují na střevech a zabraňují tak vstřebávání vzduchu. Takže jelikož mléko odmítá /proto jsme nahradili jogurty, sýry apod/, tak je to pro nás bezpředmětné. Tak tyto kapky jsem nahradila kapkami BabyCalm, ty sice pomáhají, ale já mu je přeci nemohu dávat neustále každý den... Nemůžu ho cpát jen touhle chemií???

Maminky, máte s tím některá zkušenost? Dala byste radu? Díky moc.

jaku
16. únor 2009

Ahojky, tak můj prcek taky trpí na nadýmání, ale naštěstí ne v takové míře co ten tvůj. Spíš jen odp. po spaní kňourá a prdíkuje, ale taky ne denně. Taky musím dávat pozor, co malému dám, pečivo jí zásadně z předchozího dne. Květák nedávám vůbec, brokolici jen občas a malinko, hrášek musím z pol. směsí vybírat- teda trochu ho sní,ale strašně malinko. Z čeho ti pije? Náš když pil z lahvičky s dudlíkem, tak se nalapal dost vzduchu a bylo vystaráno....Taky nepije z netekoucího hrnku, což mě sice mrzí,ale asi jak musí víc sát, taky polyká vzduch. Takže pije nejradši z tekoucího hrnku, ulehčuje si to 😉 . Jo a taky hlídám, aby ihned po ovoci nepil-to kvasí, a po jídle, aby si nenaředil žalud. šťávy, pak hůř tráví a nadýmá. Naštěstí jí dobře, takže pije před jídlem nebo půl hodinky po něm.
V tvém případě bych určitě konzultovala s dr., určitě můžeš zkusit dávat probian-to jsou probiotika-to jsme dávali jako miminku, je to přírodní a výborná věc na střevíčka. Třeba se mu upraví mikroflora a bude to lepší. Každopádně držím palečky, ať se prcek moc netrápí!

fifinna
16. únor 2009

valen, a nepomohol by Espumisan ? Ved ten reklamuju aj pre dospelych a tehotne zeny. A dospely urcite vsetci nepiju mlieko. Je vhodny aj pre deti. Môj maly ho bral, ale bol sice vtedy len dojceny. Skuste.

valentovasasa
autor
16. únor 2009

jaku - díky za info - vidím že dělám pár věcí nevědomky stále blbě - hned od zítra změním!!!
1) pije z lahve, takže nasadíme hrneček,
2) po ovoci mu napít dávám (dodnes jsem to netušila s tím kvašením)
3) nebude pít po jídle - dodnes jsme byli zvyklí mu dávat napít jak během jídla, tak po něm...

jaku
16. únor 2009

saso ono totiž kdo nemá trápení se zažíváním, tak tomu ani pití na ovoce nevadí, jo a nemá se dávat ovoce ihned po jídle jako dezert, to taky může způsobit bolení bříška. Škoda, že ten náš malej nechce pít bylinkové čaje, fenykl nesnáší odmalička-po něm ho bolelo bříško ještě víc, občas mu propašuju heřm. šťávu od Hami a pije jablíčkovo-meduňkový čaj od Hippu, meduňka taky zklidňuje zažívání. No a do každého příkrmu, co mu vařím, dávám drcený kmín a do hotového olivový olej. Mám pocit, že mu to pomáhá. Když musím využít skleničkový příkrm, tak nejlíp Alnatura z DM, Hami ho hrozně nadýmá, cpou tam hodně hrášku.

radanar
4. říj 2011

Nám na nadýmání pomáhaly kapičky Espumisan, i já jsem v těhotenství Espumisan brala v tabletách a výborně zabíral. A teď ho dělají i pro novorozence a miminka, je bezvadný, za nás rozhodně doporučuju.