Babycalm - nežádoucí účinky. Zkušenost?

anet_98
8. pro 2020

Ahoj holky, mám šesti týdenního chlapečka a od včerejšího večera jsme mu začali podávat Babycalm. Všude jsem na to četla chválu, ale nejsem si úplně jistá, jestli funguje správně u mého Martínka.
Dávala jsem přes noc vždy před kojením, ale malej se hned po kojení začal vrtět a tlačit a nemohl si ani prdnout a ani vykakat. Po hodině tohodle se vždy vyprázdnil a pak vyčerpáním usnul, ale spánek nebyl nijak kvalitní (mele se, kňoural) a do hodiny se zase vzbudil a chtěl jíst. Jinak v noci standardně spí 3-4 h a vstáváme jednou max dvakrát.

Dosud nám nejvíce pomáhal sabsimplex, ale ten má bohužel v lékárnách výpadek a není nikde k sehnání. Ten nám už bohužel došel a proto jsem dle recenzí šla do Babycalmu. 😔 Zkoušeli jsme ještě espumisan, ale u toho mi přišlo, že malému zabraňuje se vyprázdnit. Je tato reakce na baby calm správná nebo ho mám vysadit? V noci jsme vstávali celkem 3x, tak myslíte, že je zatím krátká doba?

Jinak malého dávám u kojení i 3x odkrknout, ulevit na bříško, hýbeme nožičkama a při koupání krásně kope ve vodě (je to dost živé mimčo).

S čím máte ještě zkušenost, že by miminku pomáhalo od prdíků?

dashyyy
8. pro 2020

@anet_98 sab simplex a espumisan tuším mají stejnou nebo hodně podobnou účinnou látku u nás nepomohlo ani jedno, baby calm je přírodní s fenyklem a ten nemusí každému úplně sednout, může dokonce vyvolat i opačný efekt, každopádně bych mu dala dva tři dny šanci.. po jedné noci bych nedělala závěry.. 🙂 měla jsem prdíkové obě děti a nejvíc pomohlo, když jsem já brala hylak a dětem jsem nasadila laktobacily - za mě super kapičky od biopronu.. večer po vaně jsme masírovali bříško mastičkou pupíkem a cvičili nožkama, nosili hodně na tygříka a pokládali na koníčky.. většinou to samo odezní, když se začnou více hýbat.. držím pěsti ať bříško moc netrápí 🙂

mamikry
8. pro 2020

@anet_98 Taky nam vyhovoval nejvic Biopron

adela1399
8. pro 2020

@anet_98 Ahoj,mám 4měsícni holčičku a strašně jsme trpěli na prdíky. Hromada proplakaných nocí,kdy jsem byla naprosto bezradná...zkoušela jsem Espumisan a přesně stejně jako ty...zazdil nás a bylo to ještě horší. Zkušenost s BabyCalm kapičkama mám naopak skvělou...malá se po tom okamžitě vyprděla a strašně nám to pomohlo. Teď už týden nedávám a malá se už tak vrtí,že se vyprdí krásně sama. Nicméně strašně moc udělaly probiotika,ke kapičkám nutnost. Když jsem třeba zapomněla dát 1-2dny tak se malá nemohla vykakat. Dáváte probiotika? Biogaia přijdou předražené,my používali Probiomaxík z Dr.Maxe. 😊

anet_98
autor
8. pro 2020

@dashyyy já se právě dočetla, že ten espumisan narozdil od sabsimplexu obsahuje i silikony a kvůli tomu může vzniknout zácpa, tak jsem ho po 4 dnech vysadila. Malej se vždy pokalal při každém kojení, když jsem dávala sabsimplex no a s espumisanem třeba celou noc nic a pak ráno po strašným řevu to vytlačil 😏
Určitě budu babycalm zatím dávat dál a uvidíme za pár dnů, ale tuhle noc už zažít znovu nechci, když jsem se radovala, že se i v noci docela vyspím 😅

dashyyy
8. pro 2020

@anet_98 jo holka takových nocí ještě bude, ale úplně tě chápu, člověk by to za ty malý drobečky vzal na sebe, jen aby oni měli pokoj ☹ musíte vyzkoušet, co vám sedne, ale do laktobacilů bych určitě šla 😉

anet_98
autor
8. pro 2020

@adela1399 ahoj, já mám právě biogaiu na doporučení od sestřenice a bereme ji už tak 3 týdny. Díky ní nám přestali dvouhodinové koliky, které trvali pravidelně od 21-23h a od té doby máme na večer klid a malej po kojení vždy do 30ti min usnul no a před probuzením se ze spaní vrtěl a prďánkoval. Většinou ho to pak probudilo a šli jsme dát na bříško a pomohli dát zbylí vzduch ven no a pak už se krmilo. Přes den vydrží v kuse tak 3h spát

anet_98
autor
8. pro 2020

@dashyyy tak s tím počítám, ale dneska to byl fakt extrém, že jsem si připadala znovu jak v porodnici než se mi spustilo mléko 😅 to jsme kojili co 15 minut 🙈
To máš pravdu, nejhorší pohled je na malého, když se trápí a já už nevím čím mu ulevit, aby bylo dobře 😔 kdybych mohla tak ať trpím raději já než on

veronikacv
8. pro 2020

@anet_98 kdyz malej trpel na prdiky, tak mu pomohly kapicky Enticon. Jsou v tom probiotika a jedine, co pomohlo. A ze jsem toho vyzkousela hodne. Namichane vydrzi tedy jen 14 dni a musi byt v lednici, ale vzhledem k davkovani je to akorat. Nemusi se davat pred kazdym kojenim ale pouze 1-2x denne. Pro me to byl zazrak za skvelou cenu.

https://www.lekarna.cz/enticon-kapky-30ml/?gcli...

anet_98
autor
8. pro 2020

@veronikacv děkuju moc za doporučení 🙏 dám tomu babycalm ještě šanci pár dní a když to bude pořád stejně tak vyzkouším tohle!

sigyn
8. pro 2020

My máme s BC také jen dobré zkušenosti, dáváme ho i v 8. měsících. Jsou to jen tři druhy olejíčků, nedokážu si představit, jak by to mohlo vyvolat zácpu. Když jsme jej dali poprvé a dítko spalo poprvé celou noc, tak se manžel vyděsil, že je to nějaké sedativum. 😂. Malá pak přes den prděla jak drak a bylo ji dobře 🙂

adela1399
9. pro 2020

@anet_98 Biogaiu jsme ani nezkoušely,je na trhu levnější varianta a nám sedla😊právě zmiňovaný Probiomaxík. Taky jsme strašně trpěly🤯Teď už malé nedávám ani probio a ani kapičky a v pohodě. Oni jak se kolem 3 měsíce začnou vrtět,tak se hezky vyprdí sami😊

adela1399
9. pro 2020

@anet_98 Zkoušela jsi rektální rourku? To byla úplně poslední naše záchrana a úplně v nejkranejsim případě jsem vždy použila ji😊

anet_98
autor
9. pro 2020

@adela1399 nám pomohlo proti kolikam, ale proti obyč prdům ne 😏 je pravda, že už netrpíme 2 hodiny ale jen max 30 minut než vyjde prd a to mu většinou stačí zvedat nohy. Rektalní rourku jsme použili jen jednou zatím a to, když to bylo fakt nejhorší 🙈 pro jistotu mám doma ještě 3 kusy, kdyby to opravdu nešlo vydržet. Tohle po tom babycalmu je jiné nez kdyby měl plné střeva vzduchu. Spíš mi to přijde jako by ho to nutilo tlačit, protože dneska se mi 2x za sebou úplně pokakal a to po kojení a pak asi 20 min

adela1399
10. pro 2020

@anet_98 No tak kapičky zabírají...to je důležité.😊Asi chtělo počkat a uvidis,že bude dobře prckovi a tím pádem i tobě!❤️