Naříká, propíná se. Může to být z očkování?

andydo
20. zář 2015

Prosím o radu.Moje 5m dcera byla před skoro 14dny na druhé dávce očkování.Po první byla jen den trošku uplakanější.Teď až druhý den po očku, se začala při kojení propínat a naříkat a nechtěla moc pít.Občas se trochu vyprdí, ale i tak se kroutí.Když ji zvednu tak si brkne,uklidní se a jak ji dám zase k prsu tak znovu.Pak ji to třeba přejde a pije normálně záleží jak které kojení.Někdy je to bez problémů.I v noci se občas propíná a naříká.Spávala krásně,krmili jsme ve 20h to usne a spinká až skoro do 1h,pak se nakojila a spala zas do 5 nebo 6h.Ale posledních 14 dnů některé noci naříká i po hodině.Někdy ji nakojím,jindy stačí chvíli pochovat a zase na chvíli usne.Nevíte co to může být?Do 2měsíců jsme trpěli dost na prdíky, ale pak to přešlo a teď jako by se to vrátilo :( Stravu jsem nezměnila.Jinak je veselá a usměvavá.Zoubky to myslím zatím nejsou.Může to být z očkování?Pokud ano, přejde to?A kdy?

sara84
21. zář 2015

Myslim si,ze to s ockovanim nesouvisi.Ma 5 mesicu,mozna uz ma mene mlicka, mi to delal ve 4.m mouknete na netu na "bojkot kojeni" a s tim spanim se to u dwti meni, z luxusniho celonocniho space muze byt na par tydnu dite co se budi do hodinu a pak to zase samo prejde.Reseni to nema, musi se to vydrzet 🙂

inga88
21. zář 2015

S dcérou - 5m - sme boli vo štvrtok na prvej dávke hexy a až dnes sa normálne vykakala. Celý víkend hrozné koliky a zápcha a pritom tiež na prdíky už normálne netrpí a nemá sa problém vyprázdniť. A čitala som tu na MK, že viaceré maminy mali tento problém so zápchou po očkovaní a rozhodené trávenie aj na dva týždne. Takže može a aj nemusí....

andydo
autor
21. zář 2015

@inga88 dcera právě dřív kakala ještě i 3-4x za den a teď třeba jen 2x a už je to trochu hustší než dřív,tak jestli to taky není tím. 😒

inga88
21. zář 2015

@andydo Moze byt, ze ma nejake rozhodene travenie tym ockovanim. Lebo aj moja dcera bola fakt taka zapchata a tiez kaka zvycajne tak 3-4x za den a teraz tri dni nic. Moze to byt aj kombinacia, ze jej zacina ten bojkot kojenia, zubky, ocko.... Mna este napada, ked to uz takto dlhsie 14 dni trva, ci neskusit nejake homeopatika. Viem, ze tu na MK su maminky expertky na detox organizmu po ockovani, tak ci by nieco take nepomohlo. Ale to asi nikto nedokaze povedat, ze je to presne z ockovania bohuzial a co presne na to pomoze. Ale rozumiem, ze cloveka to velmi trapi a chce pomoct. Takze jedine skusat, co by tak pomohlo.

andydo
autor
22. zář 2015

a kde tu prosím seženu informace o detoxu?zatím jsem na nic nenarazila.

liska01
22. zář 2015

@andydo Přesně toto mi začala malá dělat ve 4měsících, strašné i mi rvala bradavky, už jsem myslela, že snad seknu s kojením, ale kojila jsem dál a po měsíci to přešlo, doufám, že se to už nevrátí. Na žádný důvod jsem nepřišla, ale už před tím mi to dělala sem tam, pak to začala dělat jen při poledním kojení a pak každé kojení. Po měsíci mého utrpení začala pít zase jako normální miminko. Spaní se mi začala budit po hodině někdy v 5 měsících a po 3 týdnech zase den ze dne začala spát. 🙂
Nevím jestli to má spojitost s očkováním, u nás nevím, ale kamarádka to zažila také a ta ještě nemá ani jednu dávku očkování. Ta zkusila všechny kojící pozice a malý začal pít klidně až když ho začala kojit v leže a do teď jakoukoliv jinou pozici odmítá a kroutí se u ní, prso pouští a chytá, jen v leže je úplně v pohodě. Záhada... Zkuste taky jiné pozice, třeba to zabere...

sara84
22. zář 2015

@liska01 ano,ano ve 4 mesicich,snad 3 tydny trapeni a od te doby kojeni v klidu jen v leze :( a buzeni co chvili taky..a ocko jeste nemame 🙂

andydo
autor
22. zář 2015

děkuji aspoň vím že nejsme sami

liska01
23. zář 2015

@sara84 Mě kojit v leže snad ani nenapadlo, navic jsme jezdili i čas od času na výlety a tam se kojit v leže opravdu nedalo. 🙂 Ale zajímavé je, že na výletech většinou pila normálně, jen ze začátku koukala kde to je a pak se chytla a sosala v klidu... Ale doma to bylo hotové peklo. ☹