Naváha u dětí, pobyt v lázních. Máte zkušenost?

tesa
12. čer 2016

Syn 10 let má mírnou nadváhu a paní mudr. nám doporučila měsíční pobyt v lázních Bludov nebo Křetín.....nemáte prosím někdo zkušenost u dětí s absolvováním tohoto pobytu? Ráda bych nějaké informace...děkuji....

cherris
12. čer 2016

Byla tam dcera od sestřenice (v Bludově), byli jsme ji i navštívit, nic jí tam nechybělo, při pobytu zhubla, ale po návratu domů to měla zpátky, pokud celá rodina nezmění životosprávu, tak to nemá význam. Zkuste popřemýšlet nad tím, jak se stravuje zbytek rodiny, pokud má nadváhu jako jediný, pak by to snad mohlo něco změnit. Držím palce, ať se nadváhy zbaví, může to být do dospělosti velké prokletí.

nika82
12. čer 2016

@tesa a kolik ze vazi a jakou ma vysku

andreaandrejka
12. čer 2016

@cherris Sestřenka byla v Křetíně, byla hodně obézní, tam opravdu hodně zhubla, ale vrátila se domů a za měsíc to měla zase všechno nahoře. Rodiče na životosprávu kašlali a kašlou, nepodporovali jí, tak to podle toho dopadlo. Jinak tam byla spokojená, skvělý kolektiv, líbilo se jí tam, ani domu se jí nechtělo. Takovéhle pobyty jsou právě jen takové odrážedlo, pak už záleží na tom, jak se dotyčný stravuje doma a co všechno pro to dělá.

lomanta
12. čer 2016

Já jsem asi v 11 ti také byla a bylo to super, sice slzičky byly, ale jen, když přijeli naši na návštěvu, ale spíš takové dojetí. Jinak to tam bylo moc fajn. A jak píšou ostatní, zhubla jsem za 6 týdnů možná 10kg, ale brzo je měla zpátky a asi za 2 roky jela znova a zase to samé. Sice naši se snažili (dokonce mě nutili cvičit, počítali mi sedy lehy, apod, a uplně mi to zhnusili), jedlo se docela zdravě, ale já jsem si pak sama něco ještě dala. Nebo podle mě blbé bylo, že si pak po obědě dali kávičku a sušenky a mě nikdo nic nekoupil. Max. mi koupili nějaké DIA sušenky, jenže nevěděli, že to je k prdu, kalorií stejně a ještě větší srajda než normální. Myslím, že hlavně to chce, aby měli rodiče nastudováno co a jak, protože u nás byla z velké části nevědomost (jinak je rodina hubená, já jediná jsem silná) a z druhé části byly doma věci, které jsem nesměla jíst a potom je jedla tajne... musí se změnit celá rodina, jinak to dle mě nemá cenu 😒

hadroslava
12. čer 2016

Jestli to ma z leku, tak nepomohlo by spis zmenit je? Nebo jste mu to udelali schvalne?

nelam
12. čer 2016

Take mame takovy pripad v rodine,holcina jezdila nekolik let po sobe s lehkou nadvahou. Bohuzel zkusenost stejna jako u holek,zhubnuti na miste,pak se vse zajelo do stejnych koleji,dnes je dospela a ma pres metrak. Je to prima zenska,ale zahorkla vuci rodine. Vini je za sve problemy s vahou,za neochotu zmenit zivotni styl. Takze bych toto doporuceni vnimala vazne zejmena pro prozreni Vas,rodicu,je ten spravny cas zacit se zmenou.

andrisek123
12. čer 2016

@tesa sestra byla 2x v Kretine s nadvanou a bomba... za mesic tam zhubla a pak si to udrzela a hubls dal... ted je z ni kost 🙂 byla tak be 14 v 15 a ted tam jede naposledy v 17 ale uz s dychacimi potizi 🙂

lajla
12. čer 2016

Raději než pobyt bych šla jako rodič do sebe a něco s tím udělala... nadváha dítěte je vždy pokud není dáno nemoci vína rodičů, a dítě ji a chová se tak , co vidí a co mu doma dáte, netloustne vinou školní kuchyně

madrilena
12. čer 2016

@lajla souhlasím, že obezita dětí je ve většině případů vinou rodičů.

Jinak pokud se týká dotazu autorky, tak lázně jsou fajn, ale celkově to chce změnit životosprávu. K pití jenom vodu nebo neslazený čaj. Žádné sladkosti, smažené, omezit pečivo. A když už mouku tak, jen celozrnnou. No a chce to určitě přestat poskytovat pribináčky, termixy, sladké mléčné pochoutky. A přidat pohyb. Jako děti s nadváhu či obezitou vídám čím dál častěji a nechápu. Já mám doma nežravce, problém se nás zatím netýká a doufám, že týkat nebude. A ani proto, aby děti jedly více, tak jim nedávám více toho, co mají rádi a třeba není tak moc vhodné. Sladkosti jen při příležitostech či velmi výjimečně. K pití mají jenom vodu (to je fajn i kvůli zubům). Nedáváme jim žádné hranolky, smažené, knedlíky doma jen výjimečně, hlavně tedy na návštěvách (při výjimečných příležitostech). Nedáváme žádné pribináčky, žádné slazené jogurty. Hodně věcí kupujeme v DM, kde je spousta potravin pro děti, které neobsahují cukr (pouze přirozeně se vyskytující se cukry). Kaše jim dávám celozrnné, bez přídavku cukrů. Sama mám s váhou od puberty docela dost velké a fakt dělám hodně proto, aby stejné problémy neměly i moje děti.

elvira
12. čer 2016

Kamarádka jako obézní dítě jezdila na měsíční pobyt taky...
No, zhubla i 8 kilo, vydržela tak dva měsíce, vrátila se ke stravovacím návykům, které doma měli a měla to všechno zpátky.
Kamarádčina dcera rovněž - krásně zhubla, hodně je tam honí - pochoďáky, kolo, plavání, uberou stravu, vyřadí sladkosti...
Jenže jako v předchozím případě - všechno zpět a ještě něco navrch.
Lepší mi připadá upravit mladýmu jídelníček - vynechat sladkosti, přidat pohyb - je léto, takže kolo, plavání, procházky a jestli není obézní, ale má pouze nadváhu, mělo by to stačit...

pety91
12. čer 2016

Já taky myslím, že klíčové je co vidí a jí doma za jídlo. A taky jak je rodiče nutí do pohybu, když není na sport, aspoň kolo, procházky a hry venku.

babuna
12. čer 2016

Spolužačka tam byla když jsme byli cca ve druháku na střední škole - opravdu viditelně zhubla fakt, že jo a přesto, že se i nadále pořád hýbe a tehdy hodně řešila co jí - má to vše zpět .... a ona nebyla vyloženě obézní jen asi 180cm, široké boky kolik mohla vážit netuším ... prostě velká ženská no...

myslím že v tomhle případě by bylo lepší, kdyby na pobyt jezdili rodiče - tam je totiž v prvé řadě často nutné udělat změnu .... pokud dítě přijede zpět a nebude mít motivaci a pomoc z rodiny, která také změní své stravovací návyky nepomůže to ...

tulikiss
12. čer 2016

neda mi to nenapsat, jsem v soku co za zkusenosti tu pisete, nedivim se ze to ty deti naberou zpet ono totiz 10kg za 6 tydnu neni vubec zdrave hubnuti a je pochopitelne, ze je to do budoucna neudrzitelne.

babuna
12. čer 2016

@tulikiss máte naprostou pravdu - vzpomínám si že ta kamarádka měla dole za ten měsíc snad 12kg ! a vrátilo se ji to a ještě nabrala .. proč asi ... z pohybu zpět do školy, kde člověk sedí ... trochu zarážející bylo i to jak je učili jíst .... některé potraviny nebyly zrovna vhodné ... mno je to na zvážení každého rodiče ale v prvé řadě by rodiče měli začít u sebe ... sama vím jak hrozné to bylo když jsem dostala dietu napřed po zánětu slinivky a selhání jater a po letech na cukrovku ... pokud by na některé změny nepřistoupil manžel velmi těžko bych to zvládala ... a to je dost rozdíl oproti 12 - 15 letým dětem ...

nika82
12. čer 2016

a stitnou zlazu ma v poradku ?