Nechat trhat 3leté holčičce nosní mandle nebo ne?

sudina
18. říj 2014
Mam holcicku necele tri roky, dnes na usnim pri pichani ouska dr. konstatoval, ze ma jednu mandli zbytnelou a ze doporucuje pod celkovou narkozou vytrhnout, ze se mame rozhodnout. Pomozte mi, prosim, se spravne rozhodnout... Dekuji
locinn
18. říj 2014
Jako malá(5 let) jsem timhle prošla a vše bylo OK,nechala bych jí to vyndat 🙂 ,ale rozhodnutí je na tobě 🙂
samik2008
18. říj 2014
@sudina já bych do toho šla...z vlastní zkušenosti...syn měl každou chvíli rýmu,několikrát pichané uši a to se naučil smrkat brzo...opravdu při každé rýmě sem trnula co zas bude...mandle mu vytrhli letos v lednu a máme klid 😉
nnnadja
18. říj 2014
To ze je mandle zbytnela znamena,ze je spatna!!! Zdrava by to neudelala. Take jsem pro a cim driv tim lip. Maly mel co pul roku laryng. rymy kasle..po vyndani uplne zlepseni. Posledni tri roky nebyl v podstate nemocny.
handm
18. říj 2014
@sudina Rozhodnutí je samozřejmě na vás, my nechali odstranit v zimě (leden 2014 - syn tehdy zhruba 3,5r), do té doby byl od tří let neustále nemocný, rýma mu neodtékala nosem, ale hnis se tlačil očima, ušima, sice jsme nedošli k píchání, ale asi mu to několikrát samo prasklo.. Přitom jako malý nebýval moc nemocný.
Určitě vypozorujte, jaké má další "příznaky" - jestli chrápe, dýchá jen pusinkou i když rýmu nemá, jestli huhlá, jestli vlastně umí smrkat (byl s námi na trhání klouček, dvouletý, kt. Dr řekl, že vlastně by se kvůli veliké mandli ani smrkat nenaučil pořádně) atd... faktorů je hodně...
handm
18. říj 2014
jo a ještě dodám.. máme známé, kterým to vůbec nepomohlo. Situace se u nich s nemocností vůbec nezměnila. A taky je stále riziko, že nosní mandle mohou znovu dorůst. I když zase někdy v pubertě zakrní...
betelgeuzz
18. říj 2014
@sudina nepíšeš, jestli na ty záněty uší nějak trpí, jak je nemocný, takže těžko říct. Já bych se rozhodně nespokojila s názorem jednoho lékaře a nejdřív bych zkusila i jiné alternativy. trhání mandlí by byla pro mě poslední varianta, i když mám pocit, že pro doktory je to často to první :-|
Mladší dcera měla v zimě, kdy měla rok a čtvrt zánět ucha 4x. Dvakrát jí prasklo, jednou se to rozehnalo jen kapkami a počtvrté píchané. Kamarádka mi už po druhém zánětu říkala, že příčinou často bývá skrytá alergie na kravské mléko. Tehdy se mi do diety nechtělo, ale po tom čtvrtém zánětu jsem do toho šla. Od té doby měla rýmu několikrát a uši v pohodě, předtím právě každá rýma skončila zánětem. K trhání mandlí mi tehdy dr na ORL řekl, že někdy to pomůže, někdy ne, že některé děti z toho musí prostě vyrůst.
missymici
18. říj 2014
Syn byl na odebraní nosní mandle v srpnu,od te doby byl dva krat nemocny,ale prubeh nemocí byl zdaleka lehčí než predtím.Po kazde chytil zanet uší,ted mel jednou jen mirnej,nic hrozneho nebylo to ani na ATB a jednou to uši neschytali vubec.Nemocnost to neovlyvnilo,neznížilo,ale prubeh není tak hrozny jako predtím.NAvíc uz nechrape,zlepsili se i alergie.Take jsem se rozhodoval k tomuto kroku vic než pul roku....byli porad pro i proti,zkoušela jsem homeo na zmenšení mandlí,moc nezabrali,prišel zanet ucha a byli jsme tam kde predtím.Vahala jsem dlouho ,...ale nakonec jsem se rozhodla.JE to sice dva mesíce,tak uvidime jak to pujde dal.
mandala
19. říj 2014
@betelgeuzz Škoda, že jsem nevěděla dřív, nám po neustálých rýmách a zánětech stř. ucha doktor na imunologii doporučil omezit kravské mléko a od té doby klid. Dcera -8 let- prodělala zánět snad 30 x, možná i víc, je po plastice bubínku, není jisté, jestli nepůjde znovu a přitom taková blbost a je to dobrý. Na odebrání mandle byla 2x a nepomohlo ani náhodou.

Sem začni psát odpověď...

Odešli