Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
5. pro 2008

Gucz, ved si na dovolenke! 😀

elinka27
5. pro 2008

ja som pisala na online poradnu a a odpisali mi,ze pasovy opar je menej infekcny ako ovcie kiahne a vraj riziko nakazy je 20%, a v 1 roku zivota je riziko kopmlikacii relativne nizke.
Tak teraz neviem ci mam byt kludnejsia alebo nie 🙂
Inak v noci som mala bolesti, nic moc teda 😒

dvojka
5. pro 2008

Ahoj holky
Vy jste tak silné,já vás úplně obdivuju.Já rodila ve 33tt malou jsem měla 3 týdny na jipce a ted jí máme druhým dnem doma.Je to celkem fufrák.
Pořídila jsem si kojeneckou váhu,abych věděla kolik mlíčka ode mě vypije a kolikati mlíčkem jí popřípadně dokrmit.
Dnes jsem byla u dětské doktorky a vážíme 2190 g.Celkem slušně přibíráme.
Když se narodila měla 1800g a pak zhubla na 1624g
Holky může se s takhle malým děckem ven?Mě na jipce řekli,že na procházku můžu,jen jí mám sledovat aby se nepodchladila.Zkoušet jí sahat na nosánek.
Trpěli jste někdo z vás na zánět očních spojivek?My se toho nemůžeme zbavit.
Taky nám byl zjištěn včera před propuštěním šelest na srdíčku,ale nemáme se z nepokojovat,prý se to z 99%ztratí samo

Všem přeju hezký den. 🙂

elinka27
5. pro 2008

dvoja, ten šelest to je pravda, aj my sme ho mali a ešte máme ale už zaniká, budú vas sledovať na kardiolólogii istota je istota.Čo sa týka tých prechádzok neviem ti poradiť, ja som bola s malým vonku až po týždni s tým,že som ho nechávala týždeň spávať pri otvorenom okne, samozrejme oblečeného a zabaleného aby si zvykal až potom som sa s ním odvážila ísť von,ale to som ja 😉

dvojka
5. pro 2008

elinka-moc děkuju za odpověd.Já bych s ní ted taky ven ještě nešla,ale někdy v příštím týdnu bych už ráda.
To je super že už máte kardiologii z krku.Jak často se tam chodí?Po třech měsících?Až do té doby než se to ztratí?
Mě jen řekli,že to sono se musí udělat aby se vyvrátila možnost vrozené vývojové vady.A to právě myslí že nemáme-jinak by mi jí prý ani domu nepustili 🙂

deina
5. pro 2008

Dvojka, aj mne sa maly narodil v 33tt v januari (1850g a 43 cm) a boli sme vonku kratko potom, ako nas pustili domov. Lekarka nam radila ist najprv von len na par minut, potom na polhodinku, hodinu a stale dlhsie alebo ho davat obleceneho v kociku k otvorenemu oknu (ak by sa nam nechcelo ist von len na par minut). No a vyslo to tak, ze sme boli vonku prvykrat asi pol hodinu a potom uz dlhsie, akosi sa mi to tak (ne)podarilo, ale malemu nic nebolo, vzdy si pekne spinkal vo fusaku, v teplucku.

gucz
5. pro 2008

dvojka ja som šla s malou von hneď na druhý deň po prepustení, ale to bol august, tak to je iné. Skús dať malinkú v kočíku na chvíľočku na balkón. A neskúšaj či je jej zima na nošteku, deti ho mávajú studený. Najlepšie to vyskúšaš na krku, teda medzi krkom a chrbátikom. Ak je tam mimino spotené, tak je oblečené moc, ak studené, tak málo

elinka27
5. pro 2008

veru ruky,nohy a nos mavaju deti studene stale a nemusi to hned znamenat ze im je zima.
Kardiolog sam urci frekvenciu navstev,podla potreby

marianka2
5. pro 2008

Ahoj kočky!

Deina, mám otázočku na teba. Najprv veľmi pekne ďakujem, že si sa mi pokúšala pomôcť, našla si mi šťastíčko, ale neviem, kde je to "IP" , ja som taký antitalent, poraď prosím ako ju najdem, alebo jej email?

VOpred ďakujem.

deina
5. pro 2008

Marianka, neviem, ci je to naozaj ona, ale pozri tento album: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... Vpravo hore, ako ma meno, klikni na to meno a otvori sa ti interna posta (IP), tak jej vies napisat a opytat sa, ci je to ona.

marianka2
5. pro 2008

Deina, ďakujem, si strašne zlatá, hned sa aj pozrem. a potom napíšem

rohacka
5. pro 2008

Dvojka - my sme mali zapal ocnych spojiviek este so starsou dcerou, trvalo to 6 mesiacov, najprv som jej striekala materske mlieko do ocka - to je vraj stary babsky recept na zapaly ocka, ale nezaberalo, lekarka nam potom davala antibioticke masticky, ale dobre bolo, len kym sme natierali, hned ked sme skoncili, tak znova mala hrozne zahnisane ocka. Nakoniec nam zistili, ze ma upchate slzne kanaliky, tak sme to boli precistit - bolo to sice hrozne, ako jej to s ihlou pri ocku robili - ale zabralo. Potom sme este brali nejake kvapky a masti chvilu po precisteni, ale uz bolo dobre.

Elinka - dufam,ze z toho rychlo vyjdes a maly to nechyti. Na pasovy opar je dobra medovka - cely den popijat medovkovy caj a miesto natierat odvarom z medovky. Tak ked chces, mozes vyskusat popri tom, cim sa uz liecis. Urcite si tym neposkodis a mozno pomozes.

elinka27
5. pro 2008

dakujem rohacka, pisala som na dve online poradne s pediatrami a povedali mi,ze skor sa odomna maly moze nakazit ovcimi kiahnami ako pasovym oparom,lebo to sposobuje ten isty virus.Ja ale dufam,ze sa nic take nestane, lieky poctivo uzivam a natieram si to Imazolom,ale skusim aj tu medovku.Nastastie vyrazky mam pod oblecenim,takze nejaky priamy kontakt s nimi Kubkovi nehrozi,ale aj tak mam strach,pocitivo si umyvam aj ruky pri kazdom kontakte s nim, dokonca dezinfikujem po sebe aj vanu, menim si stale ciste uteraky a periem si svoje veci zvlast, neviem co viac by som mohla urobit.Davam mu Cebion multi na zvysenie obranyschopnosti,a modlim sa nech to uz je prec

gucz
7. pro 2008

Ahojte ako ste prežili Mikuláša? Malá mi v piatok ochorela, tak noc z piatka na sobotu bola hrozná, uplakaná. Ráno zvedavo obzerala čižmičku (kuk do albumu), poobede prišli na návštevu babka s dedkom a doniesli ďalšie mikulášske tak bola malá nadšená. Už je nám lepšie, akurát soplík jej zostal, to kým nám prejde... to bude.

Ešte sa chcem spýtať, v piatok som malú po kúpaní natierala olejom a všimla som si, že má akoby opuchnuté prsko, akoby mala dáku guličku pod bradavkou, ale je to mäkké, nebolestivé. Zajtra s tým ideme k pani doktorke. Nemáte s tým niektorá skúsenosť?( čo by to mohlo byť?)

dvojka
7. pro 2008

Ahojky holky
Všem děkuji za odpovědi.Já ted cnějak nestíhám.
Ještě bych se chtěla zeptat jak jste to měly s krmením.Mě malou přiložili až nějaký třetí den k prsu,mlíčka bylo málo.
Ted když už jsme doma se mlíčko rozjelo,ale už druhý den krmim malou snad po hodině a půl,někdy i dřív,páč řve jak o život.Vážim jí vždy na váze a podle toho pak dokrmuji,budto nutrilonem nenatal a nebo odstříkaným mlíčkem.
Taky jste měly ty začátky takové všelijaké.
Při propouštění z jipky mi řekli,že jí musím kojit přesně po třech hodinách-nikdy né dřív,ale co mám dělat když už hodinu před krmením šíleně řve(navíc nás berou prdíky).
Zase naše dětská doktorka tady u nás mi řekla,at přikládám k prsu pořád aby se mlíčko rozjelo.
Tak to teda činím---no jen aby si na to Anetka nezvykla a nemusela jsem jí pak takhle kojit pořád nebo si myslíte ,že až bude mít nějaký ten pátek vše se samo urovná?
Ještě máme ten problém,že nedokáže tolik sát,vypije jen z prsa jen to co jde dobře a zbytek se snažim odsát,ale né vždy mi to jde.Chjoooo

rohacka
7. pro 2008

Male babatko ma maly zaludok, takze krmenie kazde 3 hodiny je riadna blbost. Ja som bezne zo zaciatku kojila kazdu 1.5 hodinu a mlieka som mala nadostac. Zvlast ked mas malo mliecka, len prikladaj, nech sa to naozaj rozbehne. Ked bude vacsia, bude mat aj viac sily a vacsi zaludok, tak si vytiahne viac a potiahne aj sytejsia dlhsie. Ved este mala byt nejaky mesiac v brusku 🙂 , ma pravo na castejsie papkanie.

deina
8. pro 2008

Kludne ju krm castejsie ako kazde tri hodiny, ked bude vacsia, ako pise Rohacka, vydrzi dlhsie sytejsia. 😉 Tie tri hodiny sa odporucaju iba pri dietatu na UM, pokial viem, aby neboli prekrmovane, ale kojene babetko vypije len tolko, kolko naozaj potrebuje.

Gucz, neporadim, ale tie satky ma Laura krasne. To bude mat uz na Vianoce?

gucz
8. pro 2008

ano to má kúpené k vianociam. Dnes sme boli u tej lekárky, máme klasické prechladnutie a to prsko, s tým nás poslala na endokrinológiu. Tam sme boli, objednali nás na 15 január. Sestrička však povedala, že máme výrazne obmedziť kuracie mäsko, že to môže byť aj z toho. (tie kurence sú vyhnané na hormónoch). Tak uvidím čeo to do 15 januára spraví

fajn
8. pro 2008

gucz taky jsem byla s Diankou kvůli těm prsíčkům na endokrinologii a řekla nám že nemáme používat vodu z PET flašek a to maso taky jedině doma vypěstované.

nika2
8. pro 2008

ahojte kocky,
davno som tu nebola. len nejak nestiham. dnes som bola s malou na poradne a doktorke sa nejako nepozdava, ze mala este moc nesedi. este len bude mat 8 mesiacov 16-teho. a je o mesiac skor. tak myslim, ze ma este cas. kedy Vase deturence zacali sediet?

nika2
8. pro 2008

a este . teraz ale tyzden dozadu. zacala mat hlavicku tak do praveho boku. a ked som jej tam hmatala, zacitila som tam nejaku malu hrcku. a pritom stale cvicime vojtovu metodu co davala hlavu viacej na lavu stranu. no je to normalne? tak dr. nas objedna na neurologiu. len neviem ci to bude este tnto rok.

gucz
8. pro 2008

fajn a upravilo sa to Dianke? nika2 dieťatko samo pevne väčšinou sedí až keď lozí po štyroch. Tak si s tým nerob hlavu, Viktória má ešte času dosť.

nika2
8. pro 2008

gucz aj ja si myslim. ale rada by som isla na tu neurologiu , nech ju konecne poriadne vysetria. ci ma motoriku v poriadku. lebo sice snou cvicim vojtovu metodu, pretoze davala od narodenia viacej hlavu do lavej strany,ale nikdo ju nevysetroval. na rehabilitacii jej dr. ohmata krk ci nema stiahnute svaly a povie, ze sa to zlepsuje a za 6 tyzdnov sa uvidime. tak som tam bola uz 3krat. a teraz mam ist zase.

andulka4
8. pro 2008

Dvojka já jsem se se synem taky dostala do 3týdnů domů. Vážil 1900g a při odchodu měl 2245g. Z počátku jsem krmila co 3hodiny ale jakmile jsem pouze kojila přikládala jsem ho co 2hodiny....někdy i častěji.KOjeneckou váhu mám doma taky.Je to nezbytnost pro ty co neví jestli kojení dítěti stačí.Pokaždé vypil jiné množství.Měsíčně přibíral pokaždé 1200g.

šelest nám zjistili v 6ti měsících....z důvodu že rychle vyrostl.....pak se to srovnalo.Na kardiologii jsme nikdy nebyli

Nika David ještě sám nesedí a to má 10měsíců. Navíc ještě neleze po čtyřech takže asi těžko bude sedět 🙂

fajn
8. pro 2008

gucz jo chvilku to trvalo ale upravilo

nika2 moje starší dcera která byla normálně narozená a nikdy žádny problémy neměla tak si sama poprve sedla v 9 měsících a potom už to šlo rychle za týden na to začala po 4 a 14 dní ji trvalo než si stoupla neboj ona to dožene.
No a Dianka ta začala ve 30 měsících chodit a je ve 23tt 🙂

janina77
8. pro 2008

nika2, moj maly sa posadil a pekne sedel az ked mal 13 mesiacov, takze 9-10 korigovane. A to uz mesiac pred tym pekne stvornozkoval. Takze Viki ma urcite cas. A s tou hlavickou - pokial cvicite tak by sa to malo postupne vyrovnat.

deina
8. pro 2008

Nika, ma este cas si sadnut, Misulo sedi od deviateho mesiaca, mal 9m a 1t, ked sa sam posadil - nejako z polohy na styroch. Ani neviem, ako to robi, vzdy si myslim, ze ide padnut, ale on si len sada. Predtym sa plazil nieco vyse mesiaca a stvornozkovat nechce, hoci to vie, musim ho k tomu vzdy nutit.

Dnes sa tolko vrtel vo vani, lozil a staval sa (nahanal sampony), ze nam napokon spadol pod vodu. Ale ihned som ho vytiahla, ani sa nestihol nejako napit, len bol trochu prekvapeny, ale hned pokracoval dalej vo vystrajani. Taky bol srandovny, ako zmoknute kura, aj sme sa na nom zasmiali, ked bol taky prekvapeny.

nika2
9. pro 2008

ahojte,
dakujem za odpovede. ja si tiez myslim ,ze ma este cas na sedenie. dnes bude sestricka volat na tu neurologiu. som zvedava kedy budu mat volne. rada by som tam isla este tento rok. nech ju pre istotu pozru aby som mala pokoj v dusi ci je vsetko ok.

rohacka
9. pro 2008

Nika2 - dobre ked ju pozrie aj neurologicka. Aj ked na druhej strane, my chodime k rehabilitacnej lekarke, na neurologiu aj na ortopediu - a vsade vysetruju viac-menej to iste aj povedia cca to iste. A ze kde miznu peniaze v zdravotnictve 😒 . Na sedenie ma naozaj koooopu casu. Nas maly zacal sediet v nekorigovanom roku, t.j. korigovane na viac ako 10 mesiacov. Hlavne nech chodi po styroch, to je zaklad aj pre sedenie.

elinka27
9. pro 2008

tak Kubo včera zasa toľko vymýšlaľ,že sa mu podarilo padnúť tak,že si kusol do pery zvnútra a plakal ako šalený 😒 aj mu krv tiekla,ale za chvílku bol ok