Rodily jste mimo porodnici?

andrrriiik
6. únor 2015

Ahoj maminky,našla by se tady nějaká,která rodila mimo porodnici?Já podruhé rodila v autě,nestihli jsme s manželem dojet do porodnice.Chtěla bych si popovídat a vyměnit zážitky s maminkama,které jsou na tom podobně 🙂

guinea
6. únor 2015

@andrrriiik Uf, v autě? To je moje noční můra :-O Rodila jsi jen s manželem, nebo stihla dorazit PA?

andrrriiik
autor
6. únor 2015

@guinea No taky jsem si vždy říkala,že bych takový překotný porod nechtěla zažít,ale zvládla jsem to úplně sama 😀 Manžel řídil o 106 a já malého porodila za jízdy.Do porodnice jsme dojeli už s malým 🙂

rencaf
6. únor 2015

Tak to tě moooc obdivuju, sama sebe si nedokážu vůbec představit, jak by to proběhlo 😀

hlasil
6. únor 2015

Já ne, ale bylo to celkem těsně. Z porodního si mne po běžely vyzvednout až na ulici, ale nakonec jsme to stihly až na porodní sál a dcerka se narodila asi "až" pět minut nato. Takže zážitek máme také, ale rozhodně ne takový jako vy a ráda si počtu, jaké to bylo, pokud se taková další maminka tady najde. Předpokládám, že když jste byli na cestě, že to plánovaný porod mimo porodnici nebyl?
@andrrriiik

andrrriiik
autor
6. únor 2015

@rencaf Děkuji,sama sebe obdivuju,že jsem to zvládla,ani nevím jak.V tu chvíli ti to ani nepřijde,že to nezvládneš.To je už nějaký instikt,abys to miminko chytla 🙂

andrrriiik
autor
6. únor 2015

@hlasil No to teda nebyl 😀 A manžel i kdyby nechtěl,tak u porodu byl,haha 😀

zulitvi
6. únor 2015

@andrrriiik Týjo, tak to obdivuju, že jste nezastavili a nevolali záchranku, já bych asi byla podělaná strachy 😀 A to jste jeli do té porodnice až když už to bylo fakt vážné, nebo to přišlo najednou z ničeho nic? 🙂

andrrriiik
autor
6. únor 2015

@zulitvi No já řekla manželovi,že už leze hlavička,a on,ale neleze,to stihnem,a přidal plyn.A najednou slyšel malého plakat 🙂 Podělaná strachy jsem fakt nebyla,v těch bolestech jsem na to nemyslela,a bylo mi jedno,kde porodím,hlavně,at je to za mnou 😀 Jj přišlo to najednou,asi mi praskla voda,ale já myslla,že jsem jen nestihla na záchod,tak jsem si šla lehnout,bylo brzo ráno,a za chvilku šíleně bolelo břicho,jako větry,tak jsem šla na velkou,a pak zničeho nic šílené křeče,to už jsme jeli.No se všim všudy asi půl hodiny trval porod 🙂

zulitvi
6. únor 2015

@andrrriiik Tak hlavně že vše proběhlo dobře. Já naštěstí měla plánovanou sekci, porodu jsem se bála jak čert kříže. Zase aspoň jsi to měla rychle odbyté a nemusela jsi trávit kdoví jak dlouho na čekankách v nějakých velkých bolestech. 🙂

andrrriiik
autor
6. únor 2015

@zulitvi To jo,já měla hlavně strach,abych taky nemusela na sekci.U obou dětí.První porod trval skoro 10hodin,3hodiny v šílených bolestech.Druhý prý bývá rychlejší,tak jsem počítala tak o polovinu.Ale že až tak rychlý porod zažiju,jsem fakt nečekala 😀

morgaine
7. únor 2015

Tak já na porodní sál přijela už s miminem,jen na šití a pozorování. 😀
Přesto,že to nebyl můj první porod,tak jsme to nějak podcenili a porodila jsem na chodbě.Fakt dobré místo narození,co? Až to bude jednou vyprávět...narodil jsem se na chodbě.. 🤐 😀
Přijela jsem nad ránem sanitou a jak jsem naštěstí ležela na tom lůžku,tak jsem jen zírala na ten malej lehce promodralej uzlík před sebou..Bolesti jsem sice měla už pár hodin,ale tohle jsme nečekali a jak jsme zastavili a vyšoupli mě ven,jen vím že jsem se víc nedechla,kolena k bradě a bylo... 🙂
Opravdu super zážitek.Ted jsem slíbila že už od dubna budu při první kontrakci na cestě.
Njelepší byl ten rozruch...lidi začlali akorát courat na chirurgickou ambulanci dole v přízemí,ale to jsem už nějak naštěstí nevnímala 😀

sasi2222
7. únor 2015

@andrrriiik Úžasné 🙂 já bych takový porod brala :D 🙂 ... furt tajně doufám, že to bude super rychlé a porodnice se konat nebude ... ale to by byla sakra náhoda :D

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@morgaine Zážitek na celý život,co?Já vlastně na sál taky až na porod placenty,šití-ale měla jsem jen jeden steh,a pozorování 😉 Já měla šílené bolesti,ale zas jen pár desitek minut 🙂 No ráda na to vzpomínám.

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@sasi2222 To jo.Takový rychlý porod byl skvělý.Bolesti jen chvíli a hlavně ten zážitek.A co teprve manžel,ten na to do smrti nezapomene 😀 A ty nechceš rodit v porodnici?Zase si říkám,že jsem měla štěstí,že bylo vše v pořádku,a malý neměl šnůru kolem krku.To by se nejspíš uškrtil.

sasi2222
7. únor 2015

@andrrriiik Neboj neuškrtil 🙂 moje PA říká, že se tohle hrozně přeceňuje, že pokud by šňůra byla opravdu krátká mimi nikdy nesestoupí do porodních cest, není sebevrah 🙂 a má za sebou přes 25 let praxe 🙂 ... no já budu rodit v porodnici, ale říkala jsem, že mít to šup šup jak některé moje kamarádky, klidně bych byla doma 🙂 ale u prvního si to netroufnu 🙂

aklin
7. únor 2015

@andrrriiik obdivuji 🙂

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@sasi2222 Aha,tak mě přímo doktorka v porodnici řekla,že to právě bylo štěstí.No do porodu doma bych nešla,nikdy nevíš jestli nenastanou komplikace,a než by tě převezli do nemocnice,mohlo by být pozdě.Takže chválím,že ses rozhodla pro porodnici 🙂

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@aklin Děkuji 😉

sara84
7. únor 2015

No docela jsem se zasmála, taky bych chtěla tak rychle to mit za sebou, četla jsem to manzelovi, a měl technický dotaz, to jste jela na ostro, nebo se zvládla ještě svleknout? Nemyslím to vůbec zle, jen obdivuji, že jste to zvládla! Kamaradka porodila u sestry na gun, do ordinace už nedošla, sestra šmahem shodila papiry že stolu a převzala miminko 🙂

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@sara84 Tak to je dobrá otázka 😀 Já tak nějak vycítila,že už to nestihnem,řekla jsem manželovi,že chci rodit u tchyně,protože nedojedem(měli jsme tam cestu,abysme vysadili dceru),a když už jsem cítila v kostech hlavičku,tak jsem se svlékla.Snažila jsem se netlačit,ale to fakt nešlo 😉

lu777
7. únor 2015

super porod 😀
u mě první porod 16 hodin, z toho posledních 6 bylo ostrých... rozjezd byl takový nejistý dost dlouho - měla jsem silné poslíčky už týden dva před tím a dost nepravidelné kontrakce

druhý porod - rozjezd zase hodně nejistý....malá měla být trochu dřív, ale já ji přemlouvala ať se nenarodí v březnu, ale až v dubnu (muž má narozky v dubnu, tak asi proto, nevím, nějak mi to vlezlo do hlavy)...
o půlnoci 1. dubna mi praskla voda 😅 kontrakce ale byly zase ve stylu 10 minut - 5 minut - 8 minut - 2 minuty - 10 minut, takže jsem se šla osprchovat a zkontrolovat tašku, že prostě pojedeme pro jistotu... najednou pravidelné kontra, tak jsem volala kamarádovi co nás měl hodit do porodky, ale nebral to, tak jsem volala kamarádce, že přivezeme staršího synka na hlídání asi taxíkem... než to dispečerka vzala tak jsem během té chvíli měla jasno, že se to ani taxíkem nestihne a rychle jsem volala sanitku... dorazili za tak 5 minut... mezi dveřmi na mě mrkni a jeden povídá druhému "no pane jo, to budeme rodit tady"...
já to brala jako vtip, nebylo mi tak zle (v porovnání s prvním porodem)... ale během pár minut jsem věděla, že si nedělají legraci... takže jsem si jen přezula boty a snažila jsem se jít k sanitce, ale už jsem skoro nemohla chodit... nakonec byla nejhorší část porodu ten transport, řidič jel jak blázen po té dlažbě navíc tady v centru Prahy a druhý pořád ať mu řeknu kdyby to bylo na porod, že někde zabrzdí a porodíme v sanitce... já tomu pořád nevěřila (nepočítala jsem s takovou rychlostí), ale v Podolí na nás už čekali, na sále jsem jen řekla Dobrý den, tady je porodní plán... sestra Pojďte, změříme tlak... a já: Nezměříme 😀 a Chci rodit v polosedě prosím...
malá se narodila během pár minut po příchodu na sál, byla jsem tam jen PA a já... klid, tma, vlastně ideální porod... krása 😵
malá byla velmi čilá, doširoka otevřené oči, chtěla hned pít a byla asi 2 h po porodu vzhůru, velmi klidná, krása to byla 😵 jinak bych byla porodila i doma, šlo to velmi rychle a dobře a na nějaký strach nebylo fakt kdy, člověk je rád, že dýchá v těch kontra

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@lu777 Já právě malého přemlouvala,aby se už narodil,už jsem to fyzicky nezvládala,a nejspíš mě vyslyšel 😀 Ta jízda tomu porodu taky určitě pomohla.Jinak taky super porod 😉

lu777
7. únor 2015

@andrrriiik tak přemlouvačku, aby se už narodil, jsem zažila u prvního porodu - měla jsem pocit, že mi rupne břicho a nemohla jsem chvílemi dýchat, poslední týden jsem už měla depku... a jemu se nechtělo vůbec, dneska je mu 7 a kolikrát jsem mu už vyprávěla, že se mu u mě asi hodně líbilo tak prostě nechtěl ven 😀
a to začátek byl taky síla, chodili jsme na IVF a bez výsledku, pak se zadařilo přirozeně, ale musela jsem ležet a do 6. měsíce jsem se nemohla najíst, pořád zle...

zato mladší byla opak - otěhotněla jsem neplánovaně, takže jsem si zažila i ten pocit, že to jde bez injekci a narkozy apod... těhotenství v pohodě vcelku a narodila se 4 dny před TP takhle krásně, honem honem..

a vydrželo jim to dodneška - starší je váhavější a opatrnější (dokonce se narodil s ručičkama přitisknutýma na uších jako by si nebyl jistý tak si to tam dal jako ochranu 😀 )... a mladší dcerka je mega rychlá a průbojná...

co u Tebe, pozoruješ, že mladší je rychlejší nebo ne? 😀 je teda fakt, že naše mladší vypadala spíš pomalejší a klidnější ale pak se nám v roce "zbláznila" a už ji to drží 4 roky 😀

andrrriiik
autor
7. únor 2015

@lu777 Tak já měla obě plánované,dcera byla hned,a syn se zadařil po 9měsících.Ale každý májí jiného tatínka.No dcera je taková držkatá,a lenoch,narodila se po necelých 10hod.,3dny po TP,a syn po půlhod.,4dny před TP.Ale synovi jsou teprve 4měsíce,takže jestli je rychlejší ještě nepoznám,snad jen v jídle.Od 3měsíce doslova hltal očima,jak jíme,a taky pil dost mléka,tak jsem týden před 4.měsícem začala přikrmovat,a jak baští 😀 No hlavně ovoce mu jede víc než zelenina,po něm ani nemusím dokojovat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru