Co když nestihnu dojet do porodnice?

m_a_k_k_y
29. bře 2015

Zdravím holky. Právě jsme se dozvěděli, že čekáme 3. prcka. Všechny děti budou 1,5 roku od sebe. Ale co mě teď nejvíc trápí je, že nestihnu dojet do porodnice ☹ Prvního jsem rodila 4 hodiny od první kontrakce a druhého jen 1,5 hodiny od první kontrakce s tím, že jsme dojeli jen tak tak protože když mi začali kontrakce byli už po dvou minutách. V autě už po minutě. Cesta 20 minut. Přijeli jsme a do půl hodiny byl venku. Tak teď nevím, jestli to tentokrát vůbec stihnu dojet ☹ Zažili jste někdo něco podobného? Asi by bylo nejlepší hned zavolat sanitku co? 😝

mysonek
29. bře 2015

Tak já myslím, že ten třetí porod nebude o moc rychlejší než ten druhý. Ale chápu, že máš strach. Já měla první porod taky rychlý a moje máma měla druhý porod překotný. Porodnici mám 30km. Takže mám taky strach, že nedojedeme. Děti budou 21m od sebe. Prostě vím, že musíme vyjet při první kontrakci.

kriistin
29. bře 2015

@m_a_k_k_y moje teta mela rychly porod ,třeti rodila v sanitce.do prodnice to měla 42 km . a dostala vynadano od primaře že nejela hned.

andelka
29. bře 2015

Mi doktorka po druhém porodu říkala, že pokud budu rodit potřetí, tak ať rovnou před TP stanuju před porodnicí 😀 Otevírání rychlé, na porodním sále 20minut. Ale taky bych řekla že třetí bude podobný jako druhý. Já měla pořád času dost, pořád jsem přemítala zda už to je ono, pak teda že jedem, takže zavolat hlídání pro syna..na příjmu zdržovali, nevěřili že rodím a pak to fičelo. Prostě bych jela hned a moc nečekala, a stihne se to.

sara84
29. bře 2015

Ja byt na vasem miste, asi bych si tu sanitku s klidem zavolala, bud vas manzel autem dojede, a nebo budou zdravotnici mnohem lepe vedet co delat, nez nervozni muz za volantem!

hansed
29. bře 2015

Manžel se toho bál, ale porodnici jsme měli 3 minuty rychlé jízdy autem.... Nakonec jsem měla vyvolávaný porod, protože jsem přenášela... Třeba to budeš mít taky tak.... každopádně bych se teď asi zbytečně nestresovala 😉

kousinka
29. bře 2015

@m_a_k_k_y naprosto přes kopírák - a taky teď přemýšlím o stanu před porodnicí ... nejhorší je, že moje první děti se rozhodovaly vylízt na svět i dost mimo termín, takže já abych tam pomalu odjela teď 😀

Taky pořád zvažuju, jenže si říkám, než dojede sanitka k nám a zase zpátky ... spíš se tentokrát nenechám od sestřiček přesvědčit, že je času dost, že si dáme ještě monitorek v klídku a že se na mě za hodinku dvě dojdou podívat a budu rovnou utíkat na sál 😀 jako minule 😀

andelka
29. bře 2015

@kousinka asi tak no. Na monitoru byla docela nechápavá sestra.Prý tam nic moc není a to jako fakt nemůžu ležet a musím už tak dýchat jo? Neee, akorát že malej do 30min venku a já otevřená na 9cm už u ní na monitoru na příjmu. Na porodním to pak už lítalo. 😀

m_a_k_k_y
autor
29. bře 2015

@kousinka tak to jsem rada ze nevysiluju sama 😀 no proste vyjedem hned zadny dobalovani kartacku atd proste prvni kontrakce a jedem 😀

@andelka jo tak to ja taky musela presvedcovat sestru ze uz jsou po minute tak jen mavla rukou a ze prej jeste na monitor tak sem ji rekla ze at radsi zavola doktorku ze uz se mi chce tlacit! Cumela jak puk ale tak kdyz uz jsem jednou rodila tak uz asi vim jak moc je to v chodu 😠 mi prijde ze berou kazdou mamu jak uplnou blbku obcas 😠

andelka
29. bře 2015

@m_a_k_k_y hlavně když jim monitory nic moc neukazují a člověk nehysterčí, tak tomu nevěří nebo co. Se mi to stalo dvakrát, ale poprvé jsem sama nevěřila že rodím, tak jsem byla v klidu, a nebylo to tak rychlé. Podruhé už jsem sakra věděla, na porodním na příjmu to byl fofr a pak na pokoji taky. Ale dole sestra hrozně zdržovala. Ještě mi říkala, že když to nebude slušný záznam aspoň 15-20 minut, tak to budeme muset natočit znova. No to jistě. Předala mě 23.40 na porodní a 00.14 malej na světě. Mezitím ještě prohlídka na porodním.

kousinka
29. bře 2015

a to já to měla i červenou fixkou v papírech, ale co ... na druhou stranu, chápu že časovej standart je někde jinde a já za rohlik jsem těžká výjimka...

hlavně manžela mi dycky chtěj hned poslat ještě domu ..

mandala
29. bře 2015

Tak na jednu stránku budte rády, že to máte tak rychlý. Fakt je, že i když jsem rodila 3x, tak bych nedokázala přesně odhadnout, jestli to jsou poslíčci, nebo porodní bolesti, abych vyrazila.

m_a_k_k_y
autor
29. bře 2015

@mandala jo tak to je taky pravda 😒 taky jsem to hned neodhadla ale kdyz to bylo kazde dve minuty a porad silnejsi tak uz sem zacala plasit 😀

andelka
29. bře 2015

@m_a_k_k_y
@mandala já zpočátku též nevěděla, šla jsem do vany,pak volala dule, a ta říkala ať dám na svůj pocit, a pokud to nemizí a nezkracuje se moc, tak abych radši jela. To bylo 22.20. Pak už jsem věděla že to je ono, už to byly kontra a celkem pravidelné, ale taky než jsme se vymotali, předali dítě babičce, zavolali odvoz..prostě dřív jsem ani nemohla odjet. Haluz že bylo před víkendem a temná noc, a v porodce klid a mír a volno.A že máme nemocnici 3minuty autem.
Jsem zvědavá jaký bude případný třetí porod. První dva byly brzo po sobě, ten třetí když, tak bude po delší době. Snad nezapomenu a zas nebudu špekulovat zda rodím nebo ne.

m_a_k_k_y
autor
29. bře 2015

@andelka no prave jeste volat rychle hlidani.. on se ten cas nascita ani clovek nevi jak 😖 to vis ze budes zase spekulovat 😀 ono je jedno po jaky je to dobe stejne clovek uz nevi 😀

tristizia
29. bře 2015

Co jsem tak slyšela, tak sanitka k rodícím moc nespěchá. Sanitáci se bojí, takže když to bude vypadat, že by malý mohlo být za chvílu venku, tak se "loudaj" a doufaj, že to rodička zvládne sama.

mysonek
29. bře 2015

Tak určitě je lepší vyrazit zbytečně, než pozdě. Zvlášť pokud byl první porod rychlý. Já třeba měla až do konce kontrakce po 6-7 minutách, takže kdybych se držela rady, že prvorodička má vyrazit do porodnice když má kontrakce po 5 minutách 2 hodiny, tak rodím doma. Naštěstí jsem vyrážela s předstihem, protože mi odtekla voda a bolesti jsem neměla. To až v porodnici. Celkem bolesti 5 hodin, ale minimálně 2 hodiny jsem zvládala luštit sudoku, takže to bylo v pohodě. Podruhé vím, že při první bolesti vyrážím a na nic nečekám. Naštěstí to bude v červnu, takže nehrozí sníh a náledí (bydlím na horách) 🙂

m_a_k_k_y
autor
30. bře 2015

@tristizia coze??? 😨 No to mi ani nerikej! To by byli s prominutim pekny hovada! Vzdyt by riskovali dva zivoty!? To si snad nemuzou vzit na triko! 😠

m_a_k_k_y
autor
30. bře 2015

@mysonek no prave a to je ono kazda to ma jinak! Fakt je lepsi jet zbytecne nez pozde!

didi1808
30. bře 2015

@m_a_k_k_y my jsme u druhého nestihli dojet, byla chyba že jsem to hned nepoznala, myslela jsem že poslickuju, protože jsem žádné neměla, tak jsem si říkala že konečně se už něco děje, jak zesileli tak jsem šla do sprchy to nepomohlo spíš ještě zesilelo tak me prolitlo hlavou že žádné poslíčka ale že budu už rovnou rodit. Tak jsem všechny zalarmovala mela jsem doma ještě i dceru 3-letou. Za kontrakcí jsem dobalila tašku, pak mi rupla voda a pak to šlo rychle začalo me to hned tlačit na konečník tak jsem volala na manžela ať volá rychlou že to nestihneme, na mě koukal jestli fakt že minulý porod jsme to zvládli dojet.
No dopadlo to nakonec tak že sanitka dojela až byl malej na světě, trvalo jim to asi tak 20 minut než dorazili. Jsem ráda že to dopadlo dobře že nenastalo žádné komplikace a manžel má krasny zážitek na celý život 🙂

xcere100
30. bře 2015

No, také jsem měla takto rychlý průběh u prvního, u druhé dcerky, 14 dní před TP jsem si myslela, že mám opět poslíčky. Šla jsem do hodně horké sprchy, tradá, posíčci ustoupily, šla jsem spát a ve 2:30 mě vzbudily strašné bolesti, pak sjem pochopila, že to jsou kontrakce po 3 minutách. Nemohli jsme vzbudit rodiče, manžel do vedlejší vesnice pro ně dojel, já rychkle v bolestech dobalila tašku a letěli jsme do porodky cca 20 min, tam jsme ale volali, čekali na mě, jen mě prohlédli, mladá dokotrka mě chtěla dát na sál, že už rodím, v papírech jsem měla CS, tak jsem tam ještě vzdorovala, že ten CS chci, tak přiběhl primář, a příjem mám 3:46 a dcera se sekcí narodila 4:05. Vše jsme stihli, sestřičky super, svlíkaly mne, na sál mě vezl doktor, ani nečekali na sanitáře ... ale dalo se to pořídit, ale přiznám se, že je to rok, a ještě teď z toho mám husí kůži. Takže při každém náznaku jet radši plašit na porodnici. Lepší je se vracet, než nedojet 😀

melis7
30. bře 2015

@tristizia
@m_a_k_k_y
S tema sanitkama,ze nespechaji,to se mi zda blbost.V HK jezdi k porodu rychla a ten cas je stejny jako u vseho do 15 min.Naopak kdyz te nalozi,tak vetsinou spechaji prave proto,aby jsi jim v sanitce neporodila.

anjelita
30. bře 2015

A manzel do porodnice jet "jako prase" nemuze? 🙂 Sanitka by musela vyjet z nemocnice, nalozit te a pak celou cestu zpatky, 60km je docela vzdalenost, pokud vyrazite sami a pojedete rychle, budete tam mozna jeste driv nez sanita (i kdyz to zalezi na dopravni situaci, radarech atd.) Nebo se potkat se sanitkou v pulce cesty 😅 Nicmene si nemyslim ze dite pujde ven primo umerne k tem predchozim. Kdyz vyjedete hned po prvni kontrakci, mela bys to stihnout, ale chtelo by to zavolat hned do porodnice at na tebe cekaji uz u vchodu. No a kdyz to nestihnes, co se stane...my zensky to zvladneme odrodit i samy pokud vime co delame. Ty uz zkusenosti mas, vis jak se telo chova atd. Aspon by ti do toho nikdo nekecal 😀 Ale vazne - at uz to bude jak chce, verim ze to zvladnes!

m_a_k_k_y
autor
31. bře 2015

@melis7 no ja si taky myslim! Prece je kravina aby te nechali jet tak porodit!

@anjelita jo to urcite muze a taky pojede 😀 a tak daleko to nastesti nemane asi jen 17 km ale stejne jsme pri poslednim meli co delat 😀 ale risknem to a uvidime snad to nebude o moc kratsi nez posledne 😝

m_a_k_k_y
autor
31. bře 2015

@didi1808 ty blaho 😨 A muzu se zeptat jak jste to udelali? Nedokazu si nejak predstavit toho naseho tatku jak mi asistuje u porodu jen on sam 😀 ale verim ze to musi byt super zazitek kdyz je vse v poradku a nehrozi nejake komplikace 🙂

m_a_k_k_y
autor
31. bře 2015

@xcere100 no teda tak to je taky mazec jeste kdyz se musi stihnout cisar 😝 hlavne ze vse dobre dopadlo 😉

mandala
31. bře 2015

@anjelita Ale lepší rodit v sanitě, než v autě. 😉

didi1808
31. bře 2015

@m_a_k_k_y manžel měl na telefonu operatorku a ta mu radila co má dělat než dojela sanitka, byl opravdu úžasný 🙂 urcite by to zvládl i ten tvůj

lauranosi
31. bře 2015

Já myslm, že tatínek asistovat ani nemusí, žena je normálně schopná porodit i sama, bez operátorky ;) Ona většina těch rad, co se tradujou v takových těch příručkách pro policisty atd. je stejně úsměvná, začíná to položte rodičku na záda, pokračuje v podobně veselém duchu a končí přeřezáváním pupečníku služebním odznakem atd., což taky není nic akutního... 🙂 POkud jsem někde slyšela o překotném porodu v okruhu mých známých, tak se rodilo normálně vkleče, ve stoje nebo v dřepu a jediná starost byla o to dítě chytit ;)

xcere100
31. bře 2015

@m_a_k_k_y jo, dopadlo, ale tím jsem chtěla říct, že i jako druhorodička jsem si myslela, jak to mám zmáknuté a překvapilo mě to víc jak první porod 🙂 Nicméně, určitě to stihnete, jen bych s prvníma poslíčkama v době od ukončeného 38. týdne hned jela .... to, že přejdou ve sprše nic neznamená 😀 A přeju hodně sil, ať to v poho stinete a je všechno ok 😉

sangita
31. bře 2015

Tak nejezdi do porodnice, kdyz se bojis, ze to nestihnes 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru