Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
5. čer 2009

andulka to ste boli u zubara prvy krat?Ja si to neviem predstavit, kedy by sme mali ist?Uz ma vsetky zubky,ale on si ich strasne nerad umyva, a pochybujem ze zubarke len tak otvori pusu 😒

elinka27
5. čer 2009

A moj Kubko tiez nosi topanky c.23 😀 ale on uz ma skoro 83cm takze je to chlapina

gucz
5. čer 2009

aj my sme nosili po dome papučky, najprv tie členkové celo uzavreté RAK, potom členkové ale ako sandálky ako nosí elinkin Jakubko a teraz nosí malá crosy po dome. Dostala ich od mojich rodičov, vonku je na ne chladno, sú jej tak akurát, tak aby to vynosila. Inak tiež má riadne veľkú nohu, teraz má 24, aj tie crosy sú 24 a má ich len tak tak. Skúšala som jej adidasky 25 a už by ich aj mohla nosiť..... má nohu po MM

gucz
5. čer 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5916083 má takéto, len bledo ružové, na počudovanie v tom má nožičku napevno

gucz
5. čer 2009

a na výšku má Laura 85 - 86 cm a 11,3 kg 🙂

elinka27
5. čer 2009

tak nas ma 83cm a skoro 15kg 😀

andulka4
5. čer 2009

Elino náš měl 83cm před měsícem a 10,5kg 🙂 tak to my budeme vyšší ale o dost hubenější 😀

elinka27
5. čer 2009

tak oproti tomu,ako priberal Jakubko keď bol menší je to už pohoda, dá sa povedať že je štíhly 😀 Teraz už sa drží asi 3-4 mesiace na tej istej váhe.A dosť sa natiahol do výšky, takže to je lepšie a snáď taký bacuľko nebude stále

deina
5. čer 2009

Aj ja mam doma vysokeho chalana - ale neviem, kolko meria, pred asi dvoma, troma mesiacmi mal 84 alebo 85cm (tazko je ho zmerat) a odvtedy ocividne podrastol, mozno ma 86cm priblizne a okolo 12kg. Hubeny teda nie je. 😅 Taky trosicku macko, ale viac menej len do tvare, inak uz je pomerne stihly oproti tomu, co byval.

No tak ja mu uz asi budem tiez kupovat papucky, ked vynosi tieto RAK topanky. Ani neviem, co je to za velkost - na von ma velkost 20 alebo 21. Tie crocs su zlate, take, ze klobuk, okuliare a hura na plaz. 🙂

Mna by tiez zaujimalo, kedy je dobre vziat dieta prvykrat k zubarovi. Davidek tam bol vpohode? Aj pusu otvoril?

andulka4
5. čer 2009

DEINUŠ před měsícem jsi psala že měříte stejně tedy 83cm 🙂 ale to je jedno 😀

Jinak u zubaře byl vykulený jak puk 🙂 akorát ho povozila na křesle a dovolila mu zapínat a zhasínat to světlo 🙂 No a dala mu dětskou zubní pastu. Do pusinky se mu jen koukla když se usmál protože máme málo zubů nemělo smysl to kontrolovat. No máme jich jenom 10 🙂 🙂 🙂
u nás se chodí většinou v roce a nejpozději v 18měsících by měla být první návštěva 🙂 a na další jdeme v prosinci

rohacka
5. čer 2009

Nas Kubko ma 86 cm a 11.1 kg, topanky 22 - 23. Len pre doplnenie statistiky 😉 .

My sme boli s Dorotkou u zubarky, kde chodime od jej cca 2.5 roka a mala som aj Kubka, teda MM bol s nim v cakarni. Sestricka si to vsimla, tak mi povedala, ze najlblizsie, ked prideme o 1/2 roka, ma prist aj Kubko na prvu prehliadku. A lekarka na to, ze ona mu hned pozrie. Ale Kubko nechcel ani za svet - ale to je tiez jeho syndrom bieleho plasta, ale nakoniec sme to vyriesili tak, ze manzel ho drzal na rukach, ja som mu otvorila usta a lekarka pozrela a povedala, ze O.K. Tak uvidime o 1/2 roka.

deina
5. čer 2009

Aha. Ja si to uz nepamatam. Tak to bolo 83 az 84 cm a teraz, ked podrastol... neviem, 85 az 86cm? Lebo si to uz nezapisujem! 😀 Ale niektore vecicky 86 su mu uz male, zacinam kupovat 92 velkost - boooze, tie deti tak rastu, stale musim nieco kupovat!

Je to u vas povinne, ten zubar? Musim sa opytat nasej zubarky, ako je to u nas, lebo vobec neviem. Ale zase - co by mu tam teraz pozerali? Zubov ma 14, zatial su pekne biele, cistim mu ich Elmexom - ked sa necha, casto hryzie kefku a nepusti ma dalej, potvora mala.

deina
5. čer 2009

A nie, 84cm som pisala, ked tak kukam dozadu... a to je jedno, tazky je paradne, uz ma vecer z neho boli chrbat, ked sa stane, ze ho musim viacej nosit. 😝 Minule u lekarky, vsade same pristroje, rozbitne samozrejme, flasky... tak som ho mala na rukach, uf uf....

elinka27
8. čer 2009

tak Kubkovi sa už pár krát podarilo vypýtať sa na šerblík, neviem či to bolo úmyslené,alebo len tak,ale vždy keď sa vypýtal tak sa aj vycikal.
Začala som ho dávať pribežne na šerblík cez deň, a jemu sa to asi zapáčilo,lebo sme sa jašili pri tom,a teraz keď zbadá šerblík tak ho prinesie a sadá si na neho.Akurát teda ale len keď sa mu chce cikať, keď sa mu chce kakať vtedy tlačí do plienky a ja keď to zbadám ak stihnem dám ho na šerblík.Akokeby kakanie nechápal že aj to sa do šerblíka robí 😝

deina
9. čer 2009

To je super, Elinka, ze sa pyta. 🙂 Ako si to dosiahla? U nas totiz nic, sadne a hned zdrha... 😝 Alebo sa zacne hrat so serblikom. Jakubko tam obsedi?

Odmerala som ho. 😀 85cm presne (ak sa da nejake dieta presne odmerat, ze?)

Dnes sme boli skoro dve hodiny u nasej lekarky, chcem ho zobrat ku koznej, hrozne ma licka a alergologicka len vravi, ze sa to upravi... neupravilo sa.

guza
9. čer 2009

ahoj deina, aj ja mam synceka narodeni v 31tt, 1620kg v Irsku, musel tvoj syncek na ultrazvuk hlavycky niekolko mesiacov po narodeni? Mi sme boli vcera, povedali nam, ze je to normalne pre taketo deticky. Ako sa vam dari? Moj ma 5 mesiacov a nieco cez 6kg, ako bol tvoj na tom? Kolko merial a vazil v piatom mesiaci?

deina
9. čer 2009

Ahoj Guza. 🙂 Ano, bol na sone hlavicky - aj ked sme boli v nemocnici, aj neskor, asi tri mesiace po prepusteni a potom este na kontrole - zistili mu vtedy rozsirene mozgove komory, ale dalo sa to doporiadku. No a s vahou... to bol tazky pripad, on sa taaak rozjedol, ze tych 6 kil ma uz ako troj-stvormesacny, idem sa pozriet...

No tak 5 mesiacov, 7600g 😀 a 64 cm, taky riadny tucko. Uz z toho nastastie vyrastol. Dari sa mu vyborne, sikovny je.

andulka4
9. čer 2009

Ahoj Guza i já mám syna v 31tt a v 5ti měsících měl 6750g a 66cm....ale jsme plně kojení do 8měsíce 🙂

guza
9. čer 2009

hi delna a andulka, ake boli porodne vahy vasich drobcov? Myslite, ze moj je ok s tou vahou nieco cez 6kg? Ja som kojila 3 mesiace, potom som uz nemala mlieko, tak teraz sme na umelom, doktorka mi povedala este pred mesiacom, ze uz mam zacat s tou prvou rizou, ale maly mi strasne place pri tom, tak neviem ci je to priskoro? kedy ste vy zacinali s nejakym prikrmom? Mali ste nejaky problem s vyvojom? Tu v Irsku niesom si ista tym zdravotnictvom, tak hladam info na nete, som rada ze som vas nasla, som tu sama a nemam sa s kym poradit, kamaratky maju v termine narodene deti tak mi nevedia poradit.

guza
9. čer 2009

Je normalne, ked mi maly niekedy prespi aj pol dna a niekedy cez den len tak kratko po 30 minut.... Kazdy den je s nim iny, nemame ziadny zabehnuty kolotoc, jedine v noci mi spinka krasne od 22h do 5h.

taella
9. čer 2009

ahoj guza ,
moje dvojky sú skoro rovnaké staré ako tvoj Ilija . Naši sa narodili v 32 tt s váhami Karolínka 1680 a Oliver 1600 a včera na poradni mali Karolínka 5200 g a Oliver 5750 g. Boli sme kojení do 3 mesiaca a teraz sme už na UM.
Mne deti cez deň pospia medzi papaním max. 20 min. Ale noci máme už pekné od tej osmej do šiestej rána.

andulka4
9. čer 2009

Guza já myslím že vaše váha je naprosto OK 🙂 David se narodil 30+1 a vážil 1900g a měl 44cm
vývoj měl vždy o ty 2měsíce pozad.....takže otáčení v 6,5m, plazení v 9ti, houpání na 4ech v 9,5m, lezení v 10,5m, chození v 15m

od narození jsme cvičili Vojtovu metodu 🙂 no a já jsem jejím velkým zastáncem a propagátorem 😝 myslím si že i díky ní tak pěkně mluví a všemu rozumí 😝

guza
10. čer 2009

Andulka, tak pekne si mi to vylozila, uz mi je vsetko jasnee. Len o tej vojtovke tuna v irsku nikto nic nevie ☹ pytala som sa aj doktorov, ale ty o nijakych cviceniach nepoculi ☹ pozerali na mna ako na blazna. Tak som z toho pometena.

guza
10. čer 2009

taella, no krasne mas deticky, pozerala som albumi, prekrasne 🙂 no tak to sme na istej kolaji 😉 a cvicite vojtovku?

mimi198
10. čer 2009

ahojte baby, no mam otazocku, nas problem je kupanie, cize ma vanicku tam sa uz ani nezmesti a tiez by sa chcel uz troska aj santit v tej vodicke no vanicka mu to uz neumoznuje, ma 7.mesiacov uz sedi aj sam bez opory ale predsa sa este bojim ho nechat sediet vo vani , neviem ako to mam riesit, mame este jednu taku sprchu aj s vanou takou nizkou lenze je tam iba sprcha a ze cii sa moze uz babatko ajj sprchovat , chapete ze vlasky a tak llen tenkym prudom., zase sa bojim ze mu to vsetko stecie do ociciek. je predsa este maly ale mozno by si zvykol este sme to neskusali.

gucz
10. čer 2009

mimi198 myslím že môžeš kludne malého aj osprchovať. Malá má sprchu rada.

taella
10. čer 2009

mimi alebo si kúp takú stoličku do vane.

ďakujem guza , cvičíme vojtovky , najprv iba s Oliverom , a teraz posledné dva týždne už aj s Karolínkou , lebo neurologičke sa nepozdávalo ako dvíha hlavičku , keď je na brušku .

taella
10. čer 2009
deina
11. čer 2009

Ked sedi sam bez opory, mozno staci protismykova podlozka, mi sme sedatko nepouzivali (do velkej vane siel, az ked vedel sam sediet).

Guza, Misko sa narodil v 32tt a mal 1850g a 43cm. Tiez sme dost dlho cvicili Vojtovku, najprv 3-4x denne, potom ako sa dalo (velmi sa branil alebo naopak, nespolupracoval a len lezal, tak sa nedalo). V motorike hrubej ci jemnej nebol vobec pozadu o tie dva mesiace, bol ako take priemerne donosene dieta, chodit zacal koncom 13.mesiaca. Ale zase ukecany nie je, kazde dieta je sikovne na nieco ine - teda rozpravat rozprava, ale nie je toho vela a vacsinou je to len taka jeho hatlanina, ktorej len on rozumie. 😅

On mi len same papa (to ma tri vyznamy) a tete (tutu - auto), nene (no no) a mama....

deina
11. čer 2009

Andulka, tusim si pisala v extremistoch, ze Davidkovi si kupila pistalku na podporu reci? To je nejaka specialna? Ako to podporuje hovorenie?