Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
3. pro 2009

To kravske mlieko ma tiez zaujima.

Andulka, Davidek ma asi fakt tazke kosti, lebo Misko ma podobne miery - cm presne neviem, je dlhy, ale davno sme ho nemerali, naposledy mal 92cm, odvtedy dost podrastol, ale vazili sme ho a mal 13,5kg. No a ked ich porovnam, tak Davidek je stihlunky a Misko je zato taky zavality, mackovitejsi.

Mimi, je mozne, ze to ma zo zubkov. A nemate v izbe suchy vzduch? Neskusala si zvlhcovac, ci nepomoze? A mozno nieco ako Nasivin pre deticky, nech sa mu lepsie dycha aspon v noci.

A pridavame sa k tym, co radsej studene ako teple. 😅

irasek
3. pro 2009

17m., 76cm 9,4kg, tj za pět měsíců 2 cm a 900g.

andulka4
3. pro 2009

Irasek myslím že je to ok....nijak to neřeš

irasek
3. pro 2009

Andulka dík, však já vím, že vyroste 😀 Hlavně, že je zcela zdravý. A nechci se chlubit (musim 🙂 ), ale na plavání je v našem kursu nejlepší, moc ho chválila lektorka. Vrhá se do vody z břehu a potápí se úplně v klídku, celou dobu je tam vysmátý, prostě nic tam není problém.

andulka4
3. pro 2009

no vidíš 😀 a klíííďo se chlub dál

irasek
3. pro 2009

😀 😀 😀

deina
4. pro 2009

Nieco skusam, ale neviem, ci to pojde...

gucz
4. pro 2009

deina mne to šlo prehrať 🙂, malý sú podarený, Laurika mohla na obrazovke oči nechať. No tak jej vravím, že aj my budeme mať také bábo, že či aj ona mu dá papať. A ona na to, že nie, že ona spapá mlieko sama 😀

andulka4
4. pro 2009

Deino video je super 😀
no já jsem zvědavá jak to bude vypadat u nás 😝
D by mu ale nikdy prázdnou flašku do pusinky nedal 🙂 to by řval "maminko tam není mlíko" 😀 On nechce ani krmit prázdnou lžičkou plyšáky 🙂 to taky hned řve "na lžičce nic není a to se nepapá"

gucz
4. pro 2009

😀 😀 😀

argousek
4. pro 2009

Deina super kráááásné viedejko 😀 😀 😀

Já taky myslím, že by to raději Adámek vypil sám 😀

deina
4. pro 2009

Hehe, no podarene su tie deti. 😀 Inac ten nas maly si teda niekedy uzije, chuda moje, sa cudujem, ze sa este nezbalil, ze idem niekam, kde je klud. 😅 Dnes ho Misko zase obuchal (nechtiac), uz ho parkrat takmer prisadol, ale ocividne ho ma rad. To som taaak rada, ze nanho neziarli. Znama ma tiez takyto vekovy rozdiel, dceru a babetko syna, a ta mala neustale robi bracekovi zle, nemoze ich ani chvilku nechat spolu osamote.

andulka4
4. pro 2009

Deinuš no já počítíám že to bude něco podobného jako u tvé kamarádky :(
D je šílený budu muset mít oči na šťopkách

deina
4. pro 2009

Andulka, myslis? Preco? 😖

U nas sa stalo to, ze ked som otehotnela, Misko sa akosi preorientoval na manzela. Odvtedy je nanho velmi naviazany, strasne sa tesi, ked pride domov a tak... samozrejme, aj mna ma velmi rad, vyobjima ma, je to zlaticko, ale nie je taky, zeby ma potreboval mat neustale pri sebe. Aj preto asi neziarli. On vtedy akoby vycitil, ze mna uz nebude moct mat len pre seba, tak sa vrhol na tatina. 😅

Ako sa ti dari v tehotenstve? Nie si velmi unavena?

Este som nahrala dalsie dve videa, aha:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=12808... - to je Misko, papa cestoviny

http://www.facebook.com/video/video.php?v=12808... - a toto je nas Matesko, akurat maka, robi kliky 😀

argousek
4. pro 2009

holky já jsem na to taky zvědavá, hlavně to skloubení toho režimu u obou. Ále co nakonec to všichni zládli, tak to zládnem taky, no ne 😀

andulka4
4. pro 2009

Deinuš překrásné videa (kluci jsou úžasní)

těhortenství je ok.....cítím se neuvěřitelně plná síly a tak pořát něco uklízím.Vyklidila jsem komplet všechny skříně, umyla okna atd atd

no a D je takový hodně hrrrr na všechno šahá ničeho se nebojí a před maldšíma dětma ho musí m hlídat, ale třeba se to změní....uvidíme 🙂 člověk to nemůže vědět předem

deina
4. pro 2009

Dakujem. 🙂 Jej, to je super, ze mas tolko energie. Ja som bola strasne unavena a skapata, taka matoha v 1.trimestri, aj na zaciatku 2.trimestra.

Rozmyslam, ci pockam, kym sa mi Matejko zobudi alebo ci si pojdem lahnut... nie som unavena, dnes mam energie kopec a uz sa tam mrvil, aj zaplakal, ale spi dalej, tak neviem. Asi si skusim lahnut, mozno ho to zobudi a ked nezobudi, tak hadam zaspim.

andulka4
4. pro 2009

no já byla unavená tak do toho 9tt a pak úplný opak
pohyby cítím od 14tt a celkově se necítím těhotně.......doufám že bude vše ok

Arfgousku dyť ty nemusíš mít strach, A už je velkej kluk 😀

no bude to sranda 😀

deina
4. pro 2009

Mne dnes suseda povedala, ze urcite to mam tazke, ked mam maly vekovy rozdiel - ale ze bude horsie. 😀 Zlata, ze? A ja si tu stale hovorim, ze bude len lepsie a lepsie...

andulka4
4. pro 2009

kamarádka má 19měsíční věkový rozdíl a je úplně v pohodě 🙂 a na děti je celý týden sama....manžel jezdí domů jen na víkendy

já takový věkový rozdíl jako bedeme mít chtěla 😝
a mé další 3 kamarádky to budou mít zrovan tak 🙂 myslím že je to ideální
ale až je tomu druhému tak 1,5 roku 😀 😀 😀

deina
4. pro 2009

No ja som chcela o pol roka (priblizne) vacsi vekovy rozdiel, ale ked je niekto lenivy ist do vedlajsej izby pre kondom... 😀 (hm a niektori sa tak dlho snazia, my si raz nedame pozor a ups...) Ale nevadi, po tych prvych tyzdnov, ktore boli tazke, je uz dobre. 🙂 A teraz bude uz len lepsie, urcite, aj nejaky ten system sme si nasli, rezim, Misko je dobrucky, aj Matko je uz spokojny, no co mi chyba? 😵

andulka4
4. pro 2009

Deino myslím že to zvládáš perfektně a ten režim si musí najít každáý a stejně tak každá mamka to má ze začátku těžké a je jedno jak daleko od sebe děti jsou 🙂

rohacka
4. pro 2009

My mame vek. rozdiel 2 roky a 3 mes. a pravdupovediac, uz by som nechcela taky maly vek. rozdiel. Mozno keby Kubko bol donoseny a nemal zdrav. tazkosti a nebehali by sme tolko po lekaroch a cviceniach, mozno by to bolo ine, ale tak....... Kazdy mi hovoril, nech mame deti cim skor po sebe, ze si to rychlo odbijeme a budeme mat pokoj. No tak som si to asi uz ciastocne odbila a mam totalne dost. Lebo furt si to vlastne len mamka poriadne odbije......... 😝 . To sa dobre cudzim vravi... Ale napr. ked jedno je chore a o chvilu druhe a nevies kam skor skocit..... Alebo kojis a druhe cosi "hrozne" potrebuje....
No dobre, uz vas nestrasim
😝 😝 😝
Uzite si tiez 😎 .
Ale na druhej strane, uz je to lepsie.... 😉

andulka4
4. pro 2009

Rohačka no jo....toho se děsím
hlavní je teď pro mne donošené zdravé dítě!!!!!

kdybych měla zase cvičit a lítat po doktorech vážně bych se zbláznila.....PODRUHÉ UŽ VÁŽNĚ NÉÉÉÉÉ

argousek
4. pro 2009

to jo Adámek už je velkej a až se to narodí, tak bude taky zase někde jinde. My pořád ještě nejsme srovnaní s vrstevníkama, holt extrémák no 😅
Já jsem teda po těch zkušenostech s Adámkem další dítě nechtěla, ale pak tady byla kamarádka, která měla také první nedonošené a druhé donosila a všechno v pohodě, tak mi to přišlo tak nějak líto, že by byl Adámek jedináček, tak jsme do toho šli a jsem ráda. Cítím se skvěle, kromě pupíku, kterej už mám pěknej, se vůbec jako těhulka necítím. Akorát si teda vždycky po obědě s Adámkem dopřeju šlofíka 😀
Jinak Andulko to ti závidím, že už cítíš pohyby, já jsem už v 19. týdnu a nic necítím, jen někdy takové zavrnění, ale jinak nic. Tak jsem to říkala v úterý doktorce, tak udělala projistotu utz a všechno v pořádku, pohyby viděla, takže to bude asi kliďas. Adámek byl zase hrozně aktivní, to byl hroznej šrumec, jak mně pořád kopal a i teď je hrozně aktivní
Rohacka ozvali se ti z toho neurocentra???

deina
5. pro 2009

Nuz, ja som si myslela, ze ked sa Misko narodil skor, dost bolo, druhe uz nebude nedonosene, no smola... 😝 Ale bolo to lepsie, uz som vedela, co cakat a nastastie ani jeden z nich nema nejake vazne problemy.

andulka4
5. pro 2009

Argí ty už máš bříško? já ještě né....jen takový špek
hodím foto do alba

gucz
5. pro 2009

čaute
andulka však ty ani brucho nemáš 🙂
zato ja mám riadny melón 😀

dnes sme s Laurou piekli kokosové sušienky (také paličky) a táááák sa jej to páčilo, strašne sa cítila dôležitá, až mi to smiešne bolo. Keď už bol plech v trúbe, Laura si vzala stoličku k drezu, vzala si špongiu a dôležito vyhlásila že umýva riady (a pritom akože drhla prázdny drez). Taká bola podarená, ona všetko opakuje 😉

argousek
5. pro 2009

andulko tak koukni do alba, také jsem tam přidala foto 😀 Tak když se na to tak koukám, tak nemám pupík, ale pěknej pupek 😀