Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
13. pro 2009

no jasně vůbec se neznepokojuj 😀

petka035
13. pro 2009

tak fajn, uvidím čo nám zajtra povedia, a v utorok máme isť na očkovanie, pred 2tt malá ešte nemala zahojenú ručičku po tbc, a ešte stale to nemá, tak asi očkovanie nebude,a bude vyšetrenie na plucnom 😒

stylly
13. pro 2009

Tak my máme dneska 2030g a baštíme 45ml 😀 😀 😀

stylly
13. pro 2009

irasek:Zatím jen odstříkávám...ale nic moc ☹ ☹ ☹

petka035
13. pro 2009

ja tiež len odsávam,lebo malú naučili v nemocnici na flašku a ked jej dám nahodou prsník tak spustí hysterický rev aj ked ju nechám dlho vyplakať ani tak nepotiahne.v nemocnici pila aj cez cumlik(namiesto klobúčika,lebo ten sa ževraj šmýka)tak to pekne sala, ale teraz predsa už len tá flaška.tak musím 4krát denne odsávať, ale trvá mi to tak hodinu ☹ zo začiatku som odsávala každé tri hodiny 😝

andulka4
13. pro 2009

Petka já zas dala flašku po tajnu v nemocnici by mě přidusili kdyby to zjistili....ale po 6ti týdnech jsme začali kojit normálně

petka035
13. pro 2009

no my ani nie,ale musím ešte skúsiť niekedy priložiť, ale asi sa po mne bude dívať, že čo od nej chcem 😅

deina
14. pro 2009

Moj sa obcas tiez tak pozera, ze co od neho chcem (aj ja odsavam). 😅 A krici o dusu, ze co vymyslam (ale ked ho neprikladam, tak je toho mlieka menej, tak nech len kuka a olizuje), ale obcas sa stane, ze je uplne kludny a vtedy taha. Len skoda, ze je to zriedkakedy, ale nevadi, uz sme si nasli system aj s odsavanim tak, aby nam to nejako velmi neobmedzovalo.

Stylly, sikovni ste. 🙂 🙂

stylly
14. pro 2009

deina:Joo Andy nám dělá velkou radost,.... 😀 jen to papání by mohlo být lepší at už jsme z nemocnice doma 😅

petka035
14. pro 2009

ja mám našťastie mliečka dosť aj bez prikladania,asi preto že hned po porode som začala odsávať o dušu, lebo na jiske odo mna chceli ,že aj mililiter bude fajn,Ninka vtedy 3ml pila.Deina Maťko ti teraz kolko vypije?Naša už strašne dlho stojí na 110ml.niekedy si však aj 3O-40k tomu prida. Stylly držím palčeky aby ste už boli doma

stylly
14. pro 2009

petka:Děkuji,...snad na Silvestra budeme 😉

petka035
14. pro 2009

No práve sme sa vrátili z amb.pre predčasne nar.deti.Všetko vyzerá byť OK,len máme trošku slabšiu jemnú motoriku,tak musíme Ninku motivovať aby uchopovala hračky a podobne.Bála som sa,že nám dajú cvičiť vojtovku,ale že nemusíme,tak super.Kontrola zas o 2 mesiace.
Stylly:určte začnete nový rok spolu doma 🙂

stylly
14. pro 2009

Petka:jakou jste měli porodní váhu a kdy vás pustili z péče v nemocnici domů?Máme tak něják stejně staré děti

petka035
14. pro 2009

mali sme 2380g a 47cm a malá sa narodila v 35tt. v nemocnici bola dva týždne,pri prepustení mala 2500g

ani3012
14. pro 2009

Ahojte,iba tak vpadnem a napíšem:
Evička mala 200 gramov ,keď ju vyložili z inkubátora a 2300 gramov,keď sme išli domov,ale musela byť bez sondy na kŕmenie.

ani3012
14. pro 2009

2000 gramov 😀 😀 😀

petka035
14. pro 2009

my sme mali dnes 5130g 😅 rýchlo to doháname

petka035
14. pro 2009

my sme ani nemuseli zostávať kôli váhe, ale malá mala ževraj zápal plúc, ja som mala počas tehotenstva v pošve E.coli a enterokoka tak sa to asi prenieslo.gynekolog mi na to furt dával len čipky, na ktoré boli tie bakterie aj tak rezistentné, brala som raz ATB, aj drahé probiotiká, žehlila som nohavičky, proste všetko a nič nepomáhalo, tak možno preto sa malá narodila predčasne

stylly
14. pro 2009

petka:Tak malý se narodil taky v 35tt ale byli jsme menší,...dneska už máme 2090g 😀

ani3012
14. pro 2009

ale teraz nejako štrajkuje s jedením ☹ za posledné dva týždne pribrala len 30 gramov.

deina
14. pro 2009

Petka, Matko mi teraz pije vacsinou okolo 90 az 100ml, obcas sa stane, ze ho pochyti strasny hlad, tak vtedy si vypyta este asi 20ml (to tak raz za den) a na druhej strane, obcas mu staci len 60ml. Myslim, ze je to tak akurat, ked som si to pocitala, hoci sa mi zda, ze strasne rychlo pribera. 😕 Tiez uz bude mat 5 kg, ked bude mat 3 mesiace, urcite. A to mal len 2kg, ked sa narodil.

A zase sa trapime. 😒 Obcas sa stane, ze mu dam UM, nie je to casto. Proste som si povedala, ze sa nebudem trapit, ked sa citim zle, ze malo odsajem, dam mu to UM... tento tyzden to bolo 1x, vcera som mu dala (som prechladnuta a nejako je teraz toho mlieka menej), cely tyzden predtym mal MM a hroza. On mi zatial kazde UM zle znasal. Najprv som mu dala Bebu, nic, zapieklo ho, brusko ho bolelo... vymenila som ju za Nutrilon, ale bolo to este horsie. Lekarka mi poradila dat mu Nutrilon Comfort, ten dostal vcera, uz od poobedia bol nesvoj, brusko ho bolelo a dnes to bolo este horsie, chudatko, opat je zachripnuty od tolkeho placu. Co mam teraz vyskusat kazde jedno UM na trhu? 😖 Z mojho mlieka problemy nema, hnevam sa na seba, ze som prechladnuta (chuda Misko to uz odo mna aj chytil), takto mam menej mlieka a jeho potom brusko boli. ☹ Zacinam mat uz podozrenie na to, ci by nemohol mat intoleranciu laktozy - kedze mu UM nesedi, ale moje ano a moje je take, ze ja nejem ziadne mliecne vyrobky, ani mlieko nepijem. No ale hnacky nema, praveze naopak... musim ho vziat zase k doktorke, ked sa mu nepolepsi.

ani3012
14. pro 2009

deina
to že si prechladnutá vôbec nevadí.
Ja som chytila chrípku hneď po sekcii,teplota 38 stupňov,mala v nemocnici a ja doma poctivo (v horúčkach,s nádchou a boľavou hlavou+ rana po sekcii)odstriekavala mliečko. Nechápem ,prečo malému picháš umelé a keby len jedno! Ti nikto nepovedal,že striedanie mlieka môže ublížiť? Evička materské mlieko nemohla,lebo ma neznášanlivosť laktózy a z môjho mlieka sa jej nafukovalo bruško a mala zelenú stolicu a obsah žalúdka.
Ak si chceš uľahčiť kŕmenie,tak mu kúp Nutrilon HA. Evka má Nutrilon ADC-antialergic digestiv care

petka035
14. pro 2009

to ma mrzí Deina,že sa trápite, my dnes nie a nie uspať malú, no nevidím to ružovo. my sme UMešte nedávali, v nemocnici jej dávali prvé 3dni bebu ale to len pár ml, mne si prsia nejak zvykli na odsávanie a to ani neprikladám, odsávam 4krát denne a odsajem niečo vyše 300ml, čiže 1,2litra denne mám, tak dosť aj vylievame. tiež mi niekedy nejde moc mlieka a dlho to trvá a bolí ma chrbát a ked to chcem už zabaliť tak sa rozbehne. niekedy mi to trvá aj 1,5hodiny 😝

irasek
14. pro 2009

deina ☹ to mě mrzí. My taky vystřídali snad všechny UM a nakonec chtěl jenom Sunar (ale tohle jsme řešili až v jeho 11m.) Doktorka by měla poradit, jak je to s tou intolerancí, asi bych tam taky zašla...

stylly- váha perfektní, je vidět, že chutná. My jsme taky 35tt, budete v pohodě 😀

andulka4
14. pro 2009

Deino no já ti nevím ono není dobré míchat to UM a mateřské mléko takže mu to bude v bříšku asi dělat neplechu pokaždé.

jinak váhu máte pěknou (D měl ve 3m 4900g)

deina
15. pro 2009

Ani, myslis si, ze to striedam len tak, bez rady lekarky?

Ja viem, ze prechladnutie nevadi, nadalej odstriekavam a UM dostava zriedkakedy, teraz je to tak raz za tyzden. Problem je inde, ked som prechladnuta, mam nadchu, som strasne vysusena. Za to moze moje ochorenie, Sjogrenov syndrom, z jeho priznakov je u mna najhorsie prave sucho - zapal mi napada zlazy, ktore vytvaraju tekutiny ako napr slzy (mam ich velmi malo), sliny (tie nemam takmer ziadne, takze som pravidelny zakaznik u zubarky, aj dnes som bola, zase mi odumrel jeden zub 😠 ) a bohuzial aj mlieko. Proste, ked odrazu to na mna pride a ja odsavam namiesto 100-130ml len polovicne davky, co ine mam urobit ako mu dat UM? Nenecham ho predsa hladneho. Inac uz som myslela aj na to, ci mi nepribera takto rychlo preto, ze beriem Prednison. Alebo ci mu tento liek nesposobuje problemy... Ale na JISke mi lekarka dojcenie povolila, ze pri prednisone mozem, tak snad by problemy robit nemal.

Andulka, myslis, ze ked mu po UM dam MM az po troch hodinach, aj tak sa to tam este miesa?

Petka, to krasne odsavas, ze 300ml. Kolko ti to trva? Jedno odsavanie (obe prsia)? Ja mam tych 120ml za polhodinu, obe prsia. Viac zriedkakedy, len ked potiahnem dlhsie ako tri hodiny.

ani3012
15. pro 2009

deina
UM sa môže kombinovať s MM.To viem od lekárky,keď chcela po mesiaci skúsiť, aj MM.Ale to som bola ja už po injekciách na zastavenie laktácie.
Prednison som tiež brala ale len chvíľku,lebo tam bolo strašne veľa nežiaducich účinkov a som sa zľakla aj alergia skončila( quinckeho edém) 😀
Samozrejme,keď je MM málo,tak treba dodať papaníčko aj UM .
Na pohode nepridá ani to ,ak k tomu všetkému odsávaš ako dojnica a ono nič.Viem čo odsávanie so sebou prináša a ako vyčerpáva (ja som si odstrekovala,lebo s odsávačkou mi to neišlo)
Ono to bolo,hlavne cítiť, keď som sa dostala k malej že: 1 hod.kŕmenie, prebaľovanie,1 hodina odsávanie,1 hodina (spať,jesť,osprchovať sa...) a zase od začiatku.
Ale to som chcela,že keby mal malý intoleranciu laktózy,tak nemôže ani tvoje mliečko.Skôr by som povedala,že má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. To sa da zistiť krvným testom.
Držím palce! 😉

deina
15. pro 2009

Dakujem. 🙂 Na tu laktozu som myslela preto, lebo ja nejem ziadne mliecne vyrobky a jemu mm nevadi. Myslela som, ze mm laktozu neobsahuje, ak matka nic kravske neje... ale asi sa mylim, to si musim este kuknut. No a um tu laktozu asi ma.

Aha, uz vidim, ze obsahuje laktozu, takze to intolerancia nebude. Jaj, dufam, ze je to len kolika, ktora postupne prejde. 😒 Ze len najdeme to spravne mlieko a bude dobre.

petka035
15. pro 2009

tých 300ml odsajem z oboch prs tak za hodinku, čiže dosť 😝 odsala by som možno aj viac ale neodsávam do prázdna,len jeden prsník=jedna flaštička odsávačky

stylly
15. pro 2009

diena:Hlavu vzhůru,...já odstříkám jen 20ml z obou prs za jedno odstříkání,na intermedialu dostava moje a mlicko darkyn,ktere tam nosi,kdyz nebudu mit mličko taky bude muset papat UM 😒