Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

stylly
27. pro 2009

dneska máme 2600g a papá půl na půl...... 😀 viz foto

deina
28. pro 2009

No super, tak uz aj papanie sa mu lepsi, zachvilku budete doma. 🙂 My sme sli domov s vahou 2170g - presne rovnaka vaha u oboch. Ake ma uz baculate prstiky! 😵

Irasek, aky drobcek bol ten tvoj Patko, vlastne aj moji boli taki, to je neuveritelne, ze?

Mne Matej posledne noci dobre spi *tuk tuk*, zobudi sa okolo druhej a potom az rano, ja som este odsavala a nejako je taky, ze nie a nie zaspat naspat, ale uz je v takom polospanku, konecne. Len takto mam o jedno odsavanie menej, snad mu to nebude chybat - ale vsak aj on ma o jedno jedenie menej.

A Misulo nam nejako nespi cez obed. 😒 Teraz neviem, ci je to preto, ze mu staci menej spat, to by som ho skusala davat spat neskor na obed alebo je to preto, ze sa tesi, ze ma doma tatina.

irasek
28. pro 2009

deina- ty si trháš rekordy- to je teda čas 😀 Jinak máš pravdu, neuvěřitelné. Hlavně, že to dobře dopadlo...
Je možné, že už Míšovi stačí spát jenom v noci. Já jsem moc ráda, že u nás se zatím spí po obědě a doufám, že dlouho bude 😵
Náš Páťa je taky nadšený z tatínka, takže i to je možné. Normálně není doma?

andulka4
28. pro 2009

Holky tak spaní po obědě je u nás děs :( Od 18m po obědě nespává ale sem tam se stane že jo....
nakonec jsem našla že je nutné aby dítě do 2let minimálně spal 1x denně (nejlépe po tom obědě) a že pokud nespí je to chyba rodičů že má dítě špatný režim :(

zatím to máme jak na houpačce a moc se nám ten režim nedaří

Deino a co nočník? už zkoušíte?

gucz
28. pro 2009

čaute žienky

tak u nás je obedný spánok povinný, či Laura chce alebo nie, ide. Dobrovoľne - nasilu. Ja si myslím, že tak malé dieťa obedný spánok jednoducho potrebuje, však aj škôlkari od 3 do 6 rokov spávajú v škôlke. Moja mamina robila kedysi dávno v jasliach a tam dokonca dávali deti do troch rokov spať 2x denne, a to nejak okolo desiatej a potom aj po obede.

Naša Laura síce sem tam protestuje, že nejde hajať, ale aj tak vždy zaspí, lebo vie, že jej nedovolím odísť z postieľky, a keď by aj nespala, tak ten čas tam musí byť, tak radšej vždy skôr či neskôr zaspí. Ak by nespala, tak si ja do večera vlasy vytrhám, taká by bola opišťaná a unavená.

Deina ak Ti smiem poradiť, tak skús dávať Miška spať skôr ako bol na obed zvyknutý ísť. Laurika ráno vstáva o šiestej a spať chodí po jedenástej. Obvykle tak do tej pol jednej - jednej. No ak deň pred tým cez obed spala krátko, tak ju dám aj o pol jedenástej, prípadne aj o desiatej. Ona sa síce tvári, že nieje unavená, ale väčšinou zaspí ešte skôr ako bežne. Aj dnes tak šla spať, lebo včera spala len 3/4 hodinu.

andulka4
28. pro 2009

Gudz tak to jsme taky zkoušeli....čteme mu po obědě i 2,5hodiny pohádky a stejně neusne....nepomáhá nic!!!
prostě je nespavec a nic s tím nenadělám

gucz
28. pro 2009

ja jej nečítam nič, proste ju tam v spálni zavriem a hotovo. Nemá tam hračky ani nič, čo by ju mohlo lákať. Som však zvedavá, čo bude, keď pôjde do svojej izbičky

andulka4
28. pro 2009

aha tak D už je ve svém pokoji už dávno a s postele sleze a sám si otevře dveře takže u nás to co popisuješ taky nehrozí

v postýlce nespí od 18m

gucz
28. pro 2009

andulka ale ona nieje v zavretej postieľke, ona má dolu celý jeden bok, tak tiež môže zliezť kedy chce, otvoriť si dvere a prísť. Však ona tak niekedy aj príde, že "maminka Laura sa už zobudila" ( 😀 😀 😀 ), a ja jej na to že "no jasne a do postele"....

gucz
28. pro 2009

ale každé dieťa je iné, možno Davidkovi ten spánok fakt nechýba.

sisstin
28. pro 2009

andulka: sice nemám předčastnátko, ale syn taky není úplně standartní ve vývoji 😉 nespí už taky odpoledne, prostě nemá tu potřebu spánku..za to je v 20:00tuhej...a nechodí spát v 22:00, tak jako když spal odpoledne. Každý dítě je jiné, některé je spavé..některé ne. Pro mě představa, že bych násilně nutila dítě spát je šílená..a u nás by to ani neprošlo, sám neusne ani za svět..to by byl cirkus jak prase 😉 dítě není robot...takže pokud spát nechce, tak prostě nebude... 😉

andulka4
28. pro 2009

u nás je to tak že vstáváme v 8 ráno....pokud přes den spí tak spí max hodinu a hned ho budím
pokud spí tu hodinu tak pak jde večer spát až kolem 23.00 ☹

pokud ale přes den nespí....jde spát v 21.00

Gudz odvádění zpět do postýlky jsme zkoušeli taky....když jsem ho odvedla po 68mé tak pak mi ruply nervy a spát prostě nešel

noční uspávání je pro nás pak děs....když spí přes den

sisstin
28. pro 2009

andulka: tak to si myslím, že spí pěkně od 21:00-8:00 😉 to je skoro 12h, syn někdy naspí za celý den 10h 😉 a to se ještě v noci budí 😉 já bych to nehrotila 😉

andulka4
28. pro 2009

Sisin moc děkuji že jsi tu nakoukla
jsem ráda že nejsme samotní a ještě je tu víc nespavců

něktreé mámy si myslí že jsem nedůrazná atd ale nemají D doma 😝
on je velmi aktivní

stylly
28. pro 2009

😀 Dobré odpoledne,..dneska choval už i tatínek 😵 😵 😵

ywina
28. pro 2009

Stylly-A kdy tak asi vás pustí domů???Ještě nepapásám??A proč je ještě v inkubátoru?Já děkuji bohu,že malý jedl,i když sondu měl taky...ale jen 2 dny...a inkubátor taky nepotřeboval...
Pořádně mu domluv,vždyt už je velký chlap 😎

irasek
28. pro 2009

andulka- chápu tě, nic nenaděláš. Oni když prostě nechtějí, tak nebudou 😀 To je jak s tim mlíkem, všichni mi říkají, že mu to musím dávat, ale on dělá fuj, jenom když ho vidí...

Páťa spí každý den po obědě, jenže on vstává v 6h., takže je unavený. Ale kolikrát jsou to přesto boje ho uspat. Teď jsem si ho přivezla od babičky a tam zvítězil a nespal 😉

S nočníkem slavíme veliké úspěchy. Málokdy už má bobík v plíně. ten mu tam asi vadí, ale čůrání je mu úplně jedno 😵

stylly
28. pro 2009

ywina:Nepapá z láhve, protože má 2%kyslíku a vždy se moc zafuníkuje 😉, ale dneska mu je vysadili a půjde asi už na postýlku,...

deina
29. pro 2009

Nemyslim si, ze je chyba rodicov, ked dieta cez den nespi, niektore to proste nepotrebuju. Moja sestra od roka nespavala vobec, ani taka malicka, ani neskor v skolke, ucitelky mohli s nou hocico robit (ze pyzamo na hlavu 😀 ), nezaspala. Dospava to teraz... 😅

Misko je asi fakt nadseny z tatina, obvykle nie je doma, ale teraz ano, az po 6.jan ide opat do prace. Ale dnes uz pekne zaspal, dali sme ho do postielky trosku neskor (o dvanastej, chodil spavat uz o pol dvanastej) a ako sme ho tam polozili, tak spal az do druhej, ani sa nepohol. Asi dospava posledne dva dni, co nespal. 😅 Vidim na nom, ze sice vydrzi do vecera bez obednajsieho spanku, ale chyba mu. Takto mi vstava rano okolo siestej, siedmej a vecer o osmej zaspava. Celkom fajn, az na tie skore rana (ked vstane o siestej). Zaspava sam asi od roka a pol, s nim sme nikdy nemali problem s uspavanim (pri Matkovi je vsetko inak).

Jooj, ja som tak rada, ze mam sice dve predcasniatka, ale su zdrave. V poslednych dnoch som spoznala dalsiu babu so Sjogrenom, ktorej dietatko umrelo (zautocili mu protilatky na srdiecko), to nie je prva taka, bohuzial. Mozno aj dobre, ze aspon pri Miskovi som nevedela, co tieto protilatky mozu sposobit, bola by som asi velmi nervozna. Vtedy som si to nejako neuvedomovala, pri Matkovi uz ano, to uz viacej, aj som chcela kvoli tomu pobehat lekarov, ale to nase zdravotnictvo kym sa rozhybe... dodnes nemam vysledky z Piestan, to by som uz davno bola porodila aj v termine.

Tak by ma zaujimalo - ma mat stolica dojceneho dietata nejaky pach? Straaasne to smrdi, ked sa Mates pokaka (uz dlhsie je iba na mm), no des, take akoby skysnute mlieko, kysle. 😝 Mozno by som to mala spomenut nasej lekarke na poradni alebo ani nie, je to normalne?

Stylly, tatinek bol asi nadseny, ze? 😵

dvojka
29. pro 2009

Deina-ten puch stolice co popisuješ je naprosto v pořádku 😀

S tím spaním 😖 ,no nevim.Aneta má nastolený režim a beztak má denně dva spánky po těch 20-40 minutách,jak kdy...Včera spala třeba jen 8 minut 😀 a ráno teda taky straší už po šesté 😝

stylly
29. pro 2009

deina: 😵 to si piš,..nechtěl mi Andýska půjčit 😵

elinka27
29. pro 2009

jaj babule,tak mi je dneska "super" mala by som lezat a opocivat,ale Kubka stale prevlakam hore-dole 😒

stylly povedz tomu tvojmu krpcovi,nech uz sa poponahla 😀 tak ti ubehne doma cas ze ani nebudes vediet 😀

stylly
29. pro 2009

elinka:Co je to krpec? 😲

petka035
29. pro 2009

stylly po cesky je to asi mrňe,či ako sa to píše🙂

stylly
29. pro 2009

petka:Ano,..mrně 😀

petka035
29. pro 2009

no len mekčeň som dala inde 😉 tak ako Andýsek?už si balí veci domov? 😉

stylly
30. pro 2009

petka:Zatím ne,...líbí se mu sestřičky 😀

stylly
30. pro 2009

ZPRÁVA DNE:Tak bobíška máme na poslýlce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z láhve hned ráno vypil 50ml a budou v lahvičkách pokračovat 😵 😵 😵

irasek
30. pro 2009

andulka- Davídkovi vše NEJ k svátku 😀 Ať lumpačí vesele a ve zdraví dál 😵

deina
30. pro 2009

Pripajam sa, Davidkovi prajem vsetko najlepsie k meninam. 🙂

Stylly, tak super. 😅 😵 A teraz ta uz prijmu k nemu?