Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
27. dub 2010

deina tiez mu to prepichovali a vytlacali hnis?

deina
27. dub 2010

Nie, jemu to same prasklo, takze nemuseli. Ale doktorka mu to potom vytlacala.

andulka4
27. dub 2010

Olifcek nás očkovali až v 11m-TBC nám pořát hnisalo a to jsme byli podstatně větší než vy

elinka27
27. dub 2010

Ja nastastie neviem ze ho aj ockovali,nezostalo mu nic, ani fliacik po TBC.

andulka4
27. dub 2010

tak to je právě blbé....
na živou vakcínu by reakce měla být (né ale zas tak velká jako u nás)
tělo si tou reakcí vytváří obranyschopnost

elinka27
27. dub 2010

ano on mal ale asi tak prvy tyzden,potom sa to krasne same zahojilo,nic ho nebolelo ani nehnisalo.takze som s tym nemala ziadne starosti.Tak som to myslela 😉

andulka4
27. dub 2010

Eli vy čekáte holčičku 😉 jupííí to je úžasné 😀

deina
27. dub 2010

Elinka, gratulujem k dievcatku. 😵 😵 Ako dlho to uz vies?

Mozno az teraz ta bude lekar castejsie sledovat, mna zacal az po 20tt... dovtedy ako ostatne.

Andulka, aky je to pocit, ze 36tt? To je nadhera, budes mat krasne donosene babetko. 😵 😵

andulka4
27. dub 2010

Deinuš no nevím....až budu v 37+0tt tak pak je mimi považováno za donošené-takže ještě 10dní-pak ti povím (doufám že vydržíme)

olifcek
27. dub 2010

eli nam to tiez nejak nehnisalo. len proste to nebolo uplne suche...tak na to kukli a riesili takto...uvidime, snad to bude ok...vyzera to dobre 😉

elinka27
27. dub 2010

ano cakame dievcatko,viem to od stredy.Tak snad sa doktor nepomylil 😎

stylly
4. kvě 2010

Ahojky už jsem tady strašně dlouho nebyla,...jak de máte

andul:Téééda koukám 37tt 😀 😀 😀 bomba

deina
4. kvě 2010

Vitaj Stylly, tak ako sa mate? 🙂

Nas dnes caka poradna s Matkom, no som zvedava na vahu, nejakych 9kg to bude urcite, je neuveritelne tazky. Normalne sa mi Misko zda byt lahsi (ma okolo 14kg), ale to bude asi tym, ze predsalen sa inak drzi take velke dieta, on sa drzi pekne sam a nejako mi to ulahcuje (niezeby som ho nosila, to len obcas), ale Matko este take drzanie tela nema. A pri jeho lenivosti ani tak skoro mat nebude...

stylly
4. kvě 2010

tak máme se skvěle 14 dnů už baštíme příkrmy,jede nám to líp jak ze začátku,..máme 5610g a 61cm,hrajem si,strkáme vše do pusy,přitahujeme se do sedu a otáčíme se jen na bok 😉 🙂 😉

Jinak malý mixík fotek

michna
4. kvě 2010

Náš Štěpánek se narodil ve 32.týdnu.Byl 2 týdny v inkubátoru a po třech týdnech od narození už ho pustili domů.Když se narodil tak měl 2000 gramů a 44 cm.Ve čtvrtek bude mít teprve 4 týdny,takže jeslti je v něčem pozadu, zatím netuším a ani to nijak hrůzostrašně neřeším,ale myslím si,že každé miminko je ojedinělé a jeslti nezvedá hlavičku už ve 3 měsících,tak to dožene později.Normálně narozené děti jsou také každé jiné,některé začne samo chodit v 10 měsíchích,jiné v roku a půl.

deina
4. kvě 2010

Aky frajer v tej riflovej bundicke. 😅 Zlaty je malinky. U nas prva mrkva tiez velmi chutila, skoro zjedol aj mna aj lyzicku (zacali sme, ked mal 6 mesiacov). Hodim foto... skoro aj podbradnik zjedol.

Michna, mas pravdu. Ja som to pri starsom zbytocne riesila a pritom on bol vzdy velmi sikovny. Teraz to uz neriesim, hoci tentoraz mam doma lenivca. On sa napriklad vie vpohode pretocit z chrbatika na brusku uz davno, ale bude sa pretacat? A naco? Nechce sa mu... akurat pred spanim sa kruti v posteli, kedy by naozaj nemusel.

stylly
4. kvě 2010

jůůůůů krásnoučký pr´dolíneček,...taky zapatlanýýýýýýýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵 😵

andulka4
4. kvě 2010

holky krásné foteny 😀

stylly
4. kvě 2010

andulka: 😉

deina
5. kvě 2010

Dakujem. 😅 Ozaj, tak ta vaha v poradni bola 8950g. Teeesne pod 9kg. 😀 Ja som to vedela, potvora mala je neuveritelne tazka a lenivy je, malo sa hybe, tak jasne, ze ta vaha rastie. A k tomu 71 cm. 😉

stylly
5. kvě 2010

deina:krásné míry 😉

olifcek
5. kvě 2010

deina a to je na MM? moja malicka pribera pomalsie, ale stale podla tabuliek...

stylly
5. kvě 2010

my tak 670g za měsíc

olifcek
5. kvě 2010

my sme za posl 3 tyzdne pribrali tyzdenne len 60g, ale vrajv norme, lebo babo medzi 3-4 mesiacom pribera 70-110g tyzdene, a od 5-6mes. 35-55g...predtym od 120g-250g....

malicka priberala po cca 140g, ci 160g uz nepamatam...jasne, priemerne...lebo ked sme prisli dom, bolo tomenej, a neskor i po 200g tyzdenne, ale priemer tych 140, ci 160g, uz nepamatam...

deina
5. kvě 2010

Olifcek, nie, uz je na nutrilone. S prikrmami som presla na UM, aby som mohla opat zacat s liecbou (jeden druh reumy mam, uz to bolo zle), takze posledny mesiac bol na UM + zelenina. A za ten mesiac mi pribral kilo, potvora mala. 😅 Malo sa hybe, vela papa... ale uz sa to spomalilo, ja som ho vazila pred takmer 2 tyzdnami a mal 8800g, takze pribral za dva tyzdne 150g?

irasek
5. kvě 2010

Ahojky, po dlouhé době (mám pocit, že už jsem nepatřím). Všechny zdravim, zkoukla jsem fotky Deiny i Stylly, dětičky nadherný.
Andulko, Tobě přeji, ať vše dopadne na výbornou a určitě dej vědět 🙂

stylly
5. kvě 2010

Irasek:Děkuji...taky jsem zde dlouho nebyla,.. 😒 ale napravím to,......

Kdy se vám začali otáčet,...my máme 5.měsíců a kousek a otočí se jen na bok,..chybí mu kousek 😉 😉 😉 😠 😠 😠

olifcek
5. kvě 2010

deina aha...snad sa ma nebude snazit na poradni pre predcasniatka lekar nahovorit na UM ci cosi podobne x;o(

olifcek
5. kvě 2010

styly my sa otacame nabok jeden i druhy, ale musi mat motivaciu...prsniiik, resp. ked uz to vzera, ze ideme papat, tak sa natoci x;o))) ale len na klinovom to mam odskusane, nie na plne vodorovnej podlozke, tak snad je to ok x;o))

na brusko sa este neotacame, snad to coskoro pride...

deina
5. kvě 2010

Stylly, na bok asi od 4 a pol mesiaca, ale cely sa pretocil az tesne pred 6.mesiacom. 😉 Misko sa cely pretocil, ked mal 5 a pol mesiaca.

Olifcek, urcite nebude. Ja som s mm skoncila len kvoli liekom, inak by som asi este bola chcela potiahnut (ale ja som len odsavala).