Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
22. črc 2010

Asi ano, nenutim ho... ale stale som tu bombardovana tym, aky je to uz velky chlapec a stale kaka do plienky... tak ma to uz obcas aj stve. Ale ked on proste nechce, co uz s nim? A pritom to vie, raz som mu slubila odmenu za to, ze si sadne a nieco tam spravi - a spravil.

raakosnicek
22. črc 2010

on na to neni pripraveny....az bude,pujde sam a bez revu

deina
22. črc 2010

Myslis, ze nie je pripraveny? Vies, ci nemoze byt proste len pohodlny, ze ved v plienky mi je lepsie, nemusim sa o nic starat...

raakosnicek
22. črc 2010

tak zkus velky zachod....

malymu jsem kolem dvou let sebrala plinu(bylo leto)a prose ji nedstal,libilo se muu curat ve stoje venku a idoma

deina
22. črc 2010

Mozno by potreboval, aby mu to niekto ukazal, nejaky chlap, ale ziadny chlap v rodine sa toho nechyta.

andulka4
22. črc 2010

Deinuš my chodíme na nočník cca týden a kupodivu bez nehody....prostě až to příjde tak to příjde
dala jsem si metu že do 2,5to musí umět

chodil měsíc po zahradě bez plíny a minulý týden už mne dožral-dělal mi naschvály a schválně čural na konerec atd

deina
22. črc 2010

Ten ma krasne vlasky! To odkedy ich ma taketo kucerave? Nepamatam si, ze ich maval taketo. 😵

V zahrade ho mam bez plienky, aj doma, ked sme... ale zatial bez uspechu, co z toho, ked si na ten nocnik nesadne.

andulka4
22. črc 2010

no asi od 2let je má kudrnaté

no a neboj však on na ten nočník příjde.....pokaaždé jak se ti vyčurá na podlahu mu ten nočník připomeň-nebude už to dlouho trvat a naučí se

andulka4
22. črc 2010

a to je Kačenka

deina
22. črc 2010

Krasna je. 🙂 Na tych fotkach vyzera ako pokojne babetko. 😅

stylly
22. črc 2010

Ahojky zdravím vás

my dneska měli neuro prohlídku a byli jsme pochváleni,že Andy valí kupředu..navíc od pondělka stojíme na nožkách,..né sám ale za ruce jde místo do sedu do stoje 😅 😀
@andulka4 jééé ta už je veliká,..jak se žije mamino s donošeňátkem 😀 😉 😵 velká gratulace ještě jednou,..druhé dítě jako andíleček 😵 😵
@deina a jak vy žijete?

lenocka84
22. črc 2010

@andulka4 nie este sme neboli, to az cca za nejaky mesiac nas caka

@rohacka ale no myslim ze az take zle to nemoze byt

andulka4
22. črc 2010

no říká se že měsíc dříve doženou v 1roce a 2měsíce dříve ve 2letech ovšem my jsme vše dohnali cca v těch 15m kdy začal chodit

rozhodně už nekoriguju

deina
23. črc 2010

Ani ja u Miska uz nekorigujem. V nieco je trosku pozadu, v niecom trosku popredu - ale to vsetky deti su tak, aj donosene, su medzi nimi odchylky. 🙂 U Matesa este korigujem, asi do tej doby, nez nezacne chodit. A to sa asi nacakame, on je lenivec. 😅

@stylly, u nas je to teraz vesele. Vyzera to tak, ze ideme prec, cela familia. Do Mnichova. 😀 Tak budeme mat poriadnu zmenu v zivote, manzel tam dostal velmi dobru pracovnu ponuku, to by bola skoda odmietnut. Taaaakze... som strasne zvedava, ako tam budem obiehat vsetkych tych lekarov. Asi nijako, vykaslem sa na nich a bude nam stacit len pediater + ocna pre deti. 🙂

Ak si chcela vediet, ako je na tom Matko, tak... oblubena cinnost je momentalne plazenie sa, takto ide vsade. Tiez sa vie postavit, ked ho taham za rucicky, nedavno sa sam posadil a pokusa sa stvornozkovat, ale zatial mu to ide iba dozadu. Sam sa este postavit nevie, snazi sa klaknut si na kolienka. To je vsetko, vsak hovorim, ze on je pohodak. 😅

argousek
23. črc 2010

deina tak to gratuluju, to bude opravdu změna. A co ty? Myslíš, že si tam potom také práci najdeš? Tak ať se vám tam líbí 🙂)
Jinak s tím čůráním, já jsem nechala Adámka týden bez pleny, venku nahatýho a doma byli občas mokrý tepláky, ale po týdnu to pochopil a začal si říkat sám. No a s tím, že by to u někoho viděl by určitě pomohlo. Adámek nechtěl chodit na stojáka a když viděl, že to kluci ve školce dělají, tak se to naučil hned.

deina
23. črc 2010

Argousek, podla toho, ako dlho zostaneme. Nechceme natrvalo, takze... dva roky som tak ci tak este na materskej, potom by som rada pracovala, takze asi budem potom nieco hladat, aspon polovicny uvazok, dovtedy snad aj nieco po nemecky pochytim. 🙂 Sice som mala 4 roky NJ na SS, ale to bolo daaaavno. Ja som skor na AJ, kedze som anglictinarka.

anopka
23. črc 2010

ahoj maminky mohu se k vám přidat?rodila jsem akutne SC pro hypotrofii plodu v 36tt.malý měl 1630g ted mu je 3.5 měsíce je moc šikovný včera se mi poprvé otočil na bříško 🙂

argousek
23. črc 2010

deina ty jsi učitelka?? Učíš angličtinu? Pokud si se NJ učila, tak to znovu pochytíš, neboj 😉 To bude teda změna a zároveň životní zkušenost, žít někde jinde 😉

elinka27
23. črc 2010

@deina kasli na reci ohladom plienok,viem svoje.Ste to cloveka ale co narobis,kazde dieta ma svoj cas.Neskusala si ho teraz ked je leto davat bez plienky a dat mu len slipky?U nas to zabralo, aj ked mi ocikaval skoro vsetko ale potom cuduj sa svete asi po nejakych 2 tsyzdnoch si uvedomil,ze ked nema plienku tak je mokry ak sa pocika.Odvtedy sa uz aj kakat pyta, a to dovtedy sa vykakal len schovany za gaucom do plienky, raz som ho nechala nech sa vykaka do slipkov a odvtedy sa pyta 😀 Krasne mi povie idem kakat posadim ho na sedak na wc a kaka, dam mu knizku a cita si.Ja musim ist prec lebo nema rad ked je niekto pri nom a ked je hotovy zakrici mi.Co sa tyka cikania,tak si vzdy najjprv cvrkne do slipkov kym zakrilci ze ide ciakat,ale co je hlavne tak zadrzi a dokonci to na zachode.Ked ideme von nosim v kabeli 2-3 kratasy a slipky pre pripad ze sa pocika 🙂 A cuduj sa svete zistil ze bez plienky je lepsie,a hned ako sa rano zobudi rozopne si ju a ide sa vycikat.Takze skus aj ty nasotro a je to, mozno nieje ani taky nevyspely ako je pohodlny

elinka27
23. črc 2010

@anopka vitaj

lenocka84
23. črc 2010

dievcata, v akom veku ste boli prvykrat na neurologickom vysetreni?
dakujem

anopka
23. črc 2010

@lenocka84 my byli poprve na neurologii ve třech měsících.

karmenta
23. črc 2010

Vím že to není tak úplně k tématu, ale já sama jsem se narodila císařem o víc jak měsíc dřív a vážila jsem jen 1,2kg. Z vyprávění a z toho co si pamatuji vím, že jsem jako malá lítala po všemožných vyšetřeních - hlavně plíce a ledviny. Mamku strašili, že je možné že budu mít opožděný vývoj a kdesi cosi a nakonec se žádné jejich strašáky neuskutečnili. Dokonce jsem v některých věcech byla "rychlejší" než "správně" narozené děti (dřív jsem si sedala atd). Držím všem maminkám a mimískům pěsti.

lenocka84
23. črc 2010

@anopka a vsetko ok? ja som dnes volala neurologicke ze az od septembra budeme v ba, kde mame chodit, a to bude mat maly uz 4,5mesiaca a ona ze pokial nema ziadne problemy nevadi ked sa prve vysetrenie urobi aj v takom veku

anopka
23. črc 2010

@lenocka84 my dostali pozvánku z rizikové poradny tak jsme šli MUDr mě nas....na malýho se skoro nepodívala a tvrdila že neumí držet rovně hlavičku a že nezvedá nohy nahoru přitom mi to doma dělá.napsala nám rehabilitaci Vojtovu metodu. ☹ on když přijde do nového prostředí tak vše pozoruje 🙂 domu jsem odcházela s pláčem.našla jsem si jinou neuroložku a to byl úplně jiný přístup ptala se mě co umí vyšetřila ho byla na něj moc hodná a nic na něm neshledalaa žádnou rehabilitaci nedoporučila prý by jsme ho zbytečně trápili..řekla že na to co si maly prožil je úplně v pořádku na další kontrolu jdeme až v listopadu

stylly
23. črc 2010

@anopka jejda vm je nepříjemná,..já ji odmítla cvičit,.vždy jsem brečela 😖 ☹ ☹ ☹
@deina tak si užijte a odpočiňte 😉

lenocka84
23. črc 2010

@anopka co lekar to iny nazor, rozumiem
ja som zvedava, nam nali len 1 cvik z VM a zatial ok, uvidime, 24.8 mame poradnu, 26.8 poradna rizikovych novorodencov, tak som zvedava, ideme po 3 mesiacoch, tak sa necham prekvapit
malicky drzi krasne hlavku, snazi sa uz dvihat aj na rucky,pozoruje, brble si, usmieva sa, tak snad budu dr. spokojni vsade kam prideme

anopka
23. črc 2010

@stylly taky jsem ji odmitla cvičit a navíc u toho Toník hrozně plakal bylo mi ho moc líto

ivanka85
23. črc 2010

@lenocka84 my sme este neboli ale na prve vysetrenie pojdeme 19.8., to budeme mat 2 mesiace a 4 dni..

lenocka84
23. črc 2010

@ivanka85 jeeeej vtedy mam ja narodky 🙂
nas to caka cca zaciatkom septembra