Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

mispulka22
31. srp 2011

@bonduele Ohledně dokrmování neporadím, probrala bych to s dětskou doktorkou.... Jinak na to rozkojení jsou prý dobrá třeba homeopatika...ale to asi víš, i ty ostatní profláklé rady, viď 🙂.

bonduele
1. zář 2011

Ahojky,
tak jsem se domluvila s doktorkou, že zítra přijdeme na kontrolní vážení a uvidíme, jestli to naše kojení stačí, nebo budeme muset dokrmovat. ˇ
Začínám uvažovat o tom přenosném monitoru dechu, protože se zrovna dneska zase spustil alarm. Ještě teda zkusím dát tu desku na matraci (teď jí máme pod). Já původně ten přenosný nechtěla, že to musí tlačit, když je to chycený za plínkou, ale zase si říkám, že z toho pak nejsou ty falešný poplachy.

mispulka22
1. zář 2011

@bonduele My máme monitory dva,deskový i přenosný, a ten přenosný nám taky ze začátku dělal plané poplachy, než jsme se ho naučili na tu plenku pořádně uchytit. Určitě bych zkusila dát tu desku na matraci, případně zapojit už teď desky obě dvě, aby pokryly větší plochu postýlky (když jsme tam měli jen jednu, taky to houkalo, přestože na ní Vašík kouskem těla ležel). Pokud i tak bude pořád houkat, zkusila bych možná reklamaci. (My máme ten deskový půjčený z porodnice a napřed nám jedna deska taky pořád houkala, ale klidně každé tři minuty, i když ležel Vašík přímo na ní. Tak nám ji vyměnili a od té doby je klid.)

michaela80
1. zář 2011

@bonduele ja ma szna narodeneho 30+3 a kojila som ho 7 mesiacov potom sa sam odstavil ale ani tak dlho bz som nekojila kebz som pokracovala vo vayeni...nevay ho..ybztocne sa tzm tz stresujes a staracas mliecko.... sleduj pocikane plienkz a pauyz v bradicke... 🙂 🙂 🙂 🙂

bonduele
2. zář 2011

Tak dokrotka potvrdila moje obavy. Musíme dokrmovat po každém kojení. Jsem zvědavá, jak to bude malý snášet. Snad z toho nebudeme mít jen další problémy jako je zácpa/průjem nebo blinkání.
Desku od monitoru jsem dala na matracit, tak snad už žádné poplachy nebudou.

zebra41
6. zář 2011

@bonduele ahoj,tak ako malinky? zvlada UM? a co monitor uz nepipa?

bonduele
6. zář 2011

@zebra41 ahoj, monitor naštěstí od tý doby co jsme ho dali na matraci funguje a nepípá. Nutrilon Vojtovi chutná a ani zácpu naštěstí nemá. Akorát od noci má nějakou plačtivou a nejspíš ho bolí bříško nebo co. Sice mu prdíky šly, ale pokud se nekrmil nebo nechoval, tak po chvíli v postýlce plakal. Tak jsem zědavá jak to půjde dál.

zebra41
6. zář 2011

@bonduele a placka aj cez den? Nam Jakubko preeereval cele 4 mesiace. Teda noci sa upokojili asi po 2-3 mesiacoch a to vdaka probiotikam. Zistili mu bakteriu v brusku - takze cca 30 min po papani mu zacalo nejako travit a bakterie pracovali a bolelo ho brusko. Z toho bol potom priserne unaveny az tak,ze nevedel spinkat - a ja som s nim este staaale cvicila a cvicila,lebo som si myslela,ze ho este stale boli brusko a on len nevedel spat.

bonduele
6. zář 2011

@zebra41 přes den teď docela spal i když i chvilkama brečel, ale oproti noci byl hodnej. Tak jsem zvědavá, jaká bude dnešní noc.

zebra41
6. zář 2011

@bonduele drzim palce. u nad dost dlho trvalo obdobie,ze bud ako tak spinkal alebo plakal. vraj predcasniatka potrebuju vela dospat a niektore to nevedia a nas Jakubko proste nevedel cez den spat a ta unava ho dohnala aj v noci :( no uz teraz je dobre a je to vysmiate babatko 🙂

andraj
13. zář 2011

Jmenuji se Maruška narodila jsem se12.8.2010 ve 29+1tyden ted mi je 1rok měřím 73cm vážím 8kg měla jsem 829g sice nesedím nechodím jenom jsem na čtyřech snažím se lozit ale už se na všechno těším

bonduele
14. zář 2011

@andraj Ahojky, to jste to krásně dohnali. Manželova sestřenice má donošeného chlapečka, kterému je víc jak rok a taky nesedí a nechodí.

Jinak my jsme byli v pondělí na kontrole v Podolí a Vojta krásně prospívá. Včera jsme navážili 2580g. Tak teď máme další cíl 3500g 😀 . Ukázali nám jak zalepovat pupeční kýlu, tak jsem zvědavá, jak to budeme zvládat sami. Včera jsme byli i na kontrole s kyčlema a i ty jsou v pořádku. Vojta se přímo při tom vyšetření pěkně pokakal. Asi nám dával najevo, že na nás prdí a že chce radši spát.

lenocka84
14. zář 2011

@andraj ahoj, dobehli ste krasne, mam kamosky ktore maju na cas narodene deticky, maju uz cez 1 rok a tiez este nechodia. ked pride jej cas, postavi sa a rozbehne 😉 my sme zacali chodit az v 14m, a maly sa narodil skor o 6tt

jezulicka
14. zář 2011

ahoj holky chtěla bych se k výám přidat,malá se mi narodila ve 35 tt a vážila 1945 a měřila 43cm...byla tak malinká..chci se zeptat má ted 3 měsíce a zkouším s ní ležení na bříšku a moc mi ještě neudrží hlavičku..jak paseme koníčky...jak je to u vás?ted už vážíme 4kg a měříme 55cm,,,jestli to nemůže být tím, že je menší a slabší než normální děti narozené v termínu...

lenocka84
14. zář 2011

@jezulicka ahoj, je to normalne ze kde sa narodila skor aj to drzanie hlavickypride neskor. netreba hned vesat hlavu, aj moj maly je narodeny v 35tt a hlavicku zacal drzat cca 4--4,5m co je korigovane tych 2,5-3m takze klud a trpezlivost. vsetko ma svoj cas 😉

bonduele
15. zář 2011

@jezulicka nám pořád opakovali, že máme všechny dovednosti a očkování počítat v tom korigovaném věku. Takže já myslím, že u vás je všechno na dobré cestě 😀

zzuzana82
16. zář 2011

@jezulicka ahoj,aj moj maly uz ma korigovane 2mesice+3tt,mame nieco cez 4kila a tiez este nepasieme,ked je na rukach uz pekne drzka,sem tam este padneta hlavicka,na brusku velmi nechce byt tak skusame aspon lietadielka a vtedy tiez drzka ,ale ja to tiez berem tak, nesurim ma cas este 🙂

bonduele
19. zář 2011

Dobré ráno,
je to neuvěřitelné ale našemu Vojtovi už jsou 2 měsíce a to se měl narodit až za 6 dní. Takže za chvilku začneme počítat korigovaný věk 😀. Ale je to naše šikulka, už váží 2710g. Škoda jen, že u nás pořád prší a nemůžeme ven na procházku.

eva_j
19. zář 2011

Ahoj holky,tento pátek máme 3 rizikovku☹ Moc se mi tam nechce-mám nějaký blok,že se vracíme tam, kde byl náš maličký v inkubátoru ☹ Dnes jsme navážili 4660g( máme 3 měsíce a týden). Kolik vážily vaše děti v tomto měsíci?Děkuji za odpovědi.

zebra41
20. zář 2011

@eva_j ahoj, my sme mali nieco pod 5kg. verim,ze sa ti do rizikovky nechce. ale zas na druhej strane ti aspon vedia,ze je vsetko v poriadku resp. pomozu ak nahodou cosi nie je.

lenocka84
20. zář 2011

@eva_j ja som rizikovu neznasala, a neznasam, tie falosne doktorky, do ksichtu ti hovori ako je to vsetko super, a podobne,a napise uplny opak
mali sme 2 doktorky, kedze sme sa stahovali, ta prva ma depkovala kazdu poradnu, lebo maly robil co ona chcela, ale v inom poradi, tak pre nu bol nezrely. nervy som mala ze az.

najblizsie nas caka poradna niekedy v decembri,a povedala som zeim podpisem ze tam uz chodit nebudeme
maly nema ziadne evidentne problemy, a hlavne ta "rizikova" poradna nie je povinna, a za tie depky mi to nestoji. aby mi niekto do tabuliek daval dieta, dakujemneprosim

a co sa tyka tej vahy, mali sme cca 6200g, a cca 59cm, velmi rychlo dobiehal vahu aj dlzku 😀

ivanka85
20. zář 2011

@eva_j my sme vtedy vazili nieco cez 6kilo..my sme chodili k neurologicke do roka a potom povedala,ze uz netreba, ze az o rok kvoli reci..neviem,ci neuro je to iste co rizikovka

bonduele
20. zář 2011

My jdeme poprvé na neurologii v pondělí. Abych pravdu řekla, tak přesně nevím, co tam s Vojtou budou dělat. Ale v Podolí byli všichni doktoři moc fajn, tak snad to bude v pohodě.
Akorát nás trápí asi trochu rýma a vyšší teplota. Dle naší obvodní dokrotky to není tak hrozný, ale stejně jsem na nervy. Chudák malý, ještě se ani nenarodil a už má trápení. ☹

lenocka84
20. zář 2011

@ivanka85 nie Ivy, rizikova a neurologia su 2 rozdielne ambulancie

arianka
20. zář 2011

Ahoj holky, taky bych se ráda přidala a rovnou s dotazem.., kluci se narodili sekcí ve 36tt, dnes je jim 5 měsíců. Pasení a držení těla atd. zvládli o fous později, než běžně děti, ale bez cvičení či rehabilitací, takže to přisuzuji právě nezralostí dřívějším narození. Ale co mě zarazilo je fakt, že jeden z kluků, který byl vždycky lepší a šikovnější najednou stagnoval, prostě pase / nepase, je to takové nemastné neslané, jeho bráška ho zdárně předběhl, zvedá se na rukou, osahává obličeje atd. Nechci nikam hnát, dávám mu čas, jen mi zarazilo, že místo vývoj vpřed nastala stagnace, hlavičku držel výš a dýl před měsícem než teď 😒

eva_j
20. zář 2011

Já neměla zrovna dobré zkušenosti s odd, kde jsem v Brně ležela já a ani s odd Janečka a tak když tam jedeme, jsem úplně na nervy. Starají se tam o velké množství dětí a každé dítě berou jako kus masa nebo číslo.. Je to tam jako na běžícím páse v nějakých drůbežárnách s kuřátkama. Stejně tak to berou i v rizikandě i na neurologii. Už dnes mám žaludek na vodě. Navíc jsem přes noc dostala nějakou chřipajznu,tak musím nosit roušku,abych nenakazila drobečka,nemá ještě žádné očkování ☹

bonduele
20. zář 2011

Kdo vás poslal na tu rizikovku? Mě ještě nikdo o ničem takovým neříkal. Jen chodíme na krev (máme málo železa) a teď půjdeme na neurologii do Podolí a pak jen k obvodní doktorce.

ladaa20
20. zář 2011

ahojky rada bych se k vam přidala narodili jsme se 35+5tt ted mame 4m a važime pomalu 7kg a měřime 65cm podle vzhledu neni vubec poznat že se maly narodil dřiv 😀 hlavičku už zvedame a taky se nam daři přepadnout z břiška na zada a jak to mate s vyvojem vy.Holky mam na vas dotaz malemu se udělaly na konci penisu a na pytliku takove červene vyražky vypada to spiš jak praskle puchyřky nevite co to muže byt

zebra41
20. zář 2011

my mame v rizikovke v pohode neurologicku. pripada mi celkom rozumna - vsetko mi ukaze a zbytocne neposiela na rehabilitaciu. ak mi napr. povie,ze by som s nim mala cvicit furik,tak mi ukaze ako a co to podpruje atd. . a aj ked sme mali problem s tym,ze drobec prestal dychat,tak ho vysetrovala ona a vsetko presne vysvetlila co kontroluje a preco. co si mysli,ze sa mohlo stat atd. a teda v sprave je vzdy napisane to co mi povie nahlas.

lenocka84
21. zář 2011

@zebra41 ale rizikova a neurologia su 2 rozdielne ambulancie 😅 😅 😅