Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

bocianka123
16. lis 2011

@nelnarija ahoj, tak supeer gratulujem to pekne papá, je šikulka tvoja malá 😉 a aj peknú váhu má v troch mesiacoch 😉 a super, že sa ti darí kojiť 😉 intoleranciu na laktozu jej robili? ako čítam, už ste skúsili všetko možné, aj čaj - fenyklový sa odporúča, a zltá stolica u kojených detí by mala byť, horšie by bolo keby bola zelená. a nemá byť formovaná, tú majú až deti, ked prechádzajú na príkrmy .
ešte skús laktazan - ten sa nedá predpísať, iba kúpiť - to dáva aj kamoška svojej dcérke a myslím, že je pomáha. 😉

beisis
16. lis 2011

Ahoj holky chtěla bych se k vám připojit. Sice jsme na hranici narodili jsme se v 36+0, ale i tak se nám ten příchod na svět hodně zkomplikoval. Malá byla týden na jipce, kdy jsem si jí nesměla ani pochovat a od té doby, co jsme doma a ustoupila žloutenka je malá hodně plačtivá. Smích proběhl jenom párkrát a jenom usmání. Upřednostňuje jednu stranu na spaní a máme problémy s bříškem a celkově se spaním. Někdy už jsem z toho nešťastná, protože nepomáhá nic jiného než jí nechat vyplakat. V noci dost často spí semnou v posteli, protože se jinak neuklidní.

bonduele
16. lis 2011

@beisis ahoj, tak 36+0 to jste téměř donošení. Na bříško taky trpíme, ale co jsme začali dávat probiotický kapičky Bio Gaia, tak je to o hodně lepší a skoro nás bříško netrápí. Jsou sice drahý, ale nám fakt pomohly. Kombinujeme je s Espumisanem přes den a taky masírujeme bříško Pupíkem. Od tý doby, co si malý hraje na hrací dece, tak se u toho krásně vyprdí a je celkem klid.

beisis
16. lis 2011

@bonduele Téměř jo a přesto jsme byli týden na jipce se zástavou dechu. Malá ještě furt nereaguje na věci okolo sebe. Zkoušela jsem hrací deku lehátko a přesto je taková, že koukat nechce. Nezajímá se o to.

bonduele
16. lis 2011

@beisis u nás to přišlo pomalu ze dne na den. Nejdřív jen koukal do zrcátka a teď už bouchá do hraček, ale ne cíleně. Nám sice boudou v sobotu 4 měsíce, ale korigovaně teprve 2, tak toho ještě moc neumíme.

beisis
16. lis 2011

@bonduele Když jsem koukla do tvých alb já jsem tě asi v podolí potkala. Byla jsem tam ve stejném termínu. 26 se malá narodila a šli jsme domu týden na to v sobotu.

bonduele
16. lis 2011

@beisis fakt no vidíš, jak je ten svět malej 🙂. My jsme leželi potom dole na OPN2.

beisis
16. lis 2011

@bonduele jj my taky. Malá byla na OPN od středy do soboty. A z pátka na sobotu jsem tam ležela sní na pokoji. Akorát si nepamatuju už číslo pokoje byla to jenom jedna noc.

bonduele
16. lis 2011

@beisis nás pustili domů v pondělí 29.8. a na romingu jsme byli tuším od středy. Mohli jsme jít pomalu domů už v pátek, ale Vojta se mi zakuckal mlíkem a museli ho odsávat a pak si ho nechali den na pozorování na boxu a domů jsme tím pádem šli až v pondělí. My jsme byli hned na tom prvním pokoji za vchodovýma dveřma 🙂

beisis
16. lis 2011

@bonduele Tak my byli myslím hned ten zatím.

bonduele
16. lis 2011

@beisis tak to jste tam šli po Marcele s Lumírkem, nevím jestli jste se potkali 🙂

beisis
17. lis 2011

@bonduele Asi ne. Ono celkem dlouho jsem tam na pokoj čekala, protože mi řikali, že pokoj dostávají jenom maminky, které mají jít s dětmi domu.

kkoberova
18. lis 2011

Ahoj holky,,, přidávám se k vám,, rodila jsem 33+6tt,,, byli jsme 22 dní v inkubátoru kvůli problému s krvinkama, jinak bez problému,,,,ale ráda bych se zeptala,, od kdy dáváte příkrmy (jen mě zajímá , my na to máme ještě čas)a zda se příkrmy řídí podle korigovaného měsíce nebo ne,,,, Budeme mít ukončené tři měsíce ale korigovaně měsíc a půl,,, jo a stále máme časti uzavřené pěstičky,, někdy je otevře ale myslela jsem že by je už měl mít povolené,, děkuji všem,,,

bocianka123
19. lis 2011

ahojte,
@bonduele @beisis - pupík nám dosť pomohol 😉
@beisis - s tým úsmevom sa netráp, ono to príde zrazu. ja som si užila svoje teraz s mladším synom, je narodený 33+1 , problém s dýchaním ako takým nemal vôbec, ale zato pár dní po pôrode sa mu rozbehol silný zápal pľúc a do jeho 3. mesiaca sme boli v nemocnici s menšími prestávkami. on na mňa iba pozeral, kamenná tvár, žiaden úsmev, ale ked sme prišli domov konečne, tak sa to rozbehlo 😉aj úsmevy, aj si vydáva zvuky, rozpráva, dosť všetko vníma, sleduje, až sa niekedy vytáča, a už naťahuje ručičky, všeto chce chytiť a hlavne ochutnávať 😉 ... uvidíš, všetko príde. na všetko treba čas a hlavne pevné nervy 😉

@kkoberova - ahoj, väčšinou sa pri príkrmoch nekoriguje vek, teda aspoň u nás nie, ale radšej sa spýtať svojej dr. tie pästičky jej postupne povolia. ved má iba 3 mesiace, teda 1,5 mesiaca 😉
a môžem sa spýtať aké mal matysek miery pri narodení?

kkoberova
19. lis 2011

@bocianka123 ahoj,, měl 43cm a 1980g,, po dvou dnech v inkubátoru se spadl na 1840g,, a když nás po 22 dnech pouštěli domů tak měl 2340g,, a ted po dvou měsících co ho máme doma tak máme 4120g,, pěkně nám přibírá hladovec jeden,,,
Jak dlouho se mu bude odpočítávat ten korigovaný věk?

lenocka84
19. lis 2011

@bocianka123 tak urcite by sa mal odpocitavat, ale ani my sme to az tak moc neodpocitavali.
tiez sme zacali s prikrmami po 4m mesiaci, normalneho veku

@kkoberova a ty uz chces zacat s prikrmami? mate este kludne mesiac cas, ak je na UM 😉

kkoberova
19. lis 2011

@lenocka84 ne ne nechci,, psala jsem to do závorky 🙂, že máme ještě čas.. Jen jsem se ptala od kdy se zhruba začíná u nedonošených dětiček...

Holky jak Vám dětičky spinkají,, mě se budí v noci po šesti hodinách.. Ještě se nám nestalo že by spinkal celou noc.. Jinak se taky budí v noci a pláče,,, vyžaduje dudlík

lenocka84
19. lis 2011

@kkoberova my sme prvykrat spali celu noc ked mal 6m, a odvtedy uz stale. este je malicky, chce papat, tak si este trosku pockaj 😉 😉 😉

kkoberova
19. lis 2011

Ještě jeden dotaz,, kolik Vám vypili ve třech měsících a jak často? Bojím se aby se nepřejídal,,,a pak neměl bolení, protože mi přijde že neví kdy má dost

lenocka84
19. lis 2011

@kkoberova tak obcas daj vodicku, miesto mliecka, uvidis ako bude reagovat

lenkaa222
19. lis 2011

žienky aj ja sa vas chcem opýtať... od narodenia sme mali nutrilon..no potom sme boli v nemocke a maly ho už nechcel papať..dali sme bebu..aa ma nejakú zelenú stolicu... myslite, že to môže byť z toho??

lenocka84
19. lis 2011

@lenkaa222 ano moze reagovat na zmenu mliecka, ako dlho ho pije?
myslim tu bebu

lenkaa222
19. lis 2011

@lenocka84 noo teraz tretí týžden... ako nieje úplne zelena, vyskytne sa tam aj niečo žlte..ale neveim či je to dobre..

lenocka84
19. lis 2011

@lenkaa222 to je uz dost dlho aby si zvyklo brusko, pre istotu by som volala dr

lenkaa222
19. lis 2011

@lenocka84 noo vo štvrtok ideme k dr do poradne tak sa opýtam.. ale dakujem velmi pekne za radu

lenocka84
19. lis 2011

@lenkaa222 skus jej aj v pondelok volat, ak by to pretrvavalo. zelena je vtedy ide potrava prilis rychlo cez crievka, a to je ako tak pripustne pri dojcenych detoch

lenkaa222
19. lis 2011

@lenocka84 aha..tak skusim... u neho to môže byť aj tým, že je strašne pahltný?? on rychlo papa...

lenocka84
19. lis 2011

@lenkaa222 to by ho brusko bolelo a plakal by ale nie zafarbenie stolice

beisis
19. lis 2011

@lenkaa222 Syn měl taky z beby zelenou stolici. Řekla bych, že to možná bude jejím složením. Ono pokud kupuješ HA, tak tam nazelenalá stolice bývá. U normální by měla zůstat žlutá.

kkoberova
19. lis 2011

@lenkaa222 my jsme měli taky bebu (senzitive) a měli jsme taky zelenou stoličku,, ale totálně jako špenát,,,