Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

kendra
20. kvě 2008

Grettka,boli ma srdce a je mi to strasne luto.Nemam slov a slzy sa mi tlacia do oci...ten pocit pozna len ten,kto nieco take prezije.Ked ma dietatko na hranici zivota a smrti.Uprimnu sustrast... ☹

kili
20. kvě 2008

jani, vám povedali takto, že prvé dva týždne? nám ešte po mesiaci, že je to na hrane noža, ale to bol doktor mimo služby, čo ich nepoznal, tak sme to moc nebrali vážne. No a ešte povedal, však čo, máme dvoch... 😕 😔

licina
21. kvě 2008

Gucz:
Jakubíčka odpojili už minulý týden a dýchá si. Od pondělka baští z láhve, ale ne všechno zvládne vypít, takže zbytek do něj musí dostávat stále sondičkou přes nosánek. Vypadá tam jako spokojené mimi, přibírá, ale já mám stále velký strach a po tom, co jsem si tady včera přečetla......ani nemluvím.

gucz
21. kvě 2008

Som veľmi rada, že to tak super dopadlo, teraz už musí Jakubko len pekne papkať a priberať 😉 , neboj bude dobre. Moja ani bohvieako nechcela z fľašky ťahať pre žltačku a mala si ju potom počuť ako vrieskala doma ak nedostala fľašku presne načas 🙂 . Prvý mesiac sú tieto detičky také spavé, moja nič iné nerobila prvých 6 týždňov len spala, papala a kakala. Ale zasa mala byť ešte v brušku. Po plánovanom termíne pôrodu akoby ožila. A teraz mi tu štvornožkuje a vykrikuje mama, tata 🙂 😉 🙂

licina
21. kvě 2008

gucz:
To je krásný, já už bych ho taky chtěla džet v náručí a byla bych ráda i kdyby mi tady plakal.
Takhle je to hrozně těžké. Když ho vidím, jak někdy v inkubátoru natahuje a vypadá, že bude plakat a já mu nemůžu pomoct, tak mi to rve srdce.
Ale snad už bude dobře.
A malá začala pít z lahve kdy??
A taky jí to dělalo problém??

gucz
21. kvě 2008

No jej začali dávať mliečko sondou na tretí deň. Na piaty myslíjavascript:addEmoticon('🙂','vBody')
javascript:addEmoticon('🙂','vBody')m bola už v postieľke, do inkubátora sa chodila opaľovať, ale to bolo teplo. Tvoj Kubko je ešte moc maličký a teraz je ešte zimenka. Po tom piatom dni som ju chodila ja kŕmiť, ale najprv tiež pila málo, dali jej trebars 40 ml a ona vypila len polovicu z toho čo mala. Tiež ju kŕmili sondou, ale to je pre bábo len dobre, lebo asa pritom nenamáha a môže priberať a rásť. My sme papali dobre okolo troch týždňov,vtedy nás pustili domov. Hlavné je, aby sa vedel sám napapať, trebars aj nie kojením, aspoň z fľaše, veď čo ho budeš doma sondovať? Daj tomu čas a neboj

gucz
21. kvě 2008

ja viem že už má takmer 3 týždne ale ešte stále má do predpokladaného termínu pôrodu čas. a koľko vážil a váži teraz? Teda ak smiem vedieť

licina
21. kvě 2008

Když se narodil měl 47cm a 2650g (ale byl větší, protože já jsem měla cukrovku - držela jsem jen dietu), po týdnu, když ho zvážili měl 2480g, teď v neděli měl 2640g a v úterý měl 2680. Takže přibírá.
Já vím, že mu musím dát čas. Ale jak ráda bych si ho pochovala. To jsem ještě neměla od narození možnost a moc mi to chybí.
Dneska mám narozeniny, tak by to byl ten nejhezčí možnej dárek.
Nepřeju si nic jinýho, než aby byl Kubíček už brzno s náma doma, byl v pořádku a zdravej.
Termín porodu byl plánovanej na 9.6.2008. To má ještě čas všechno dohnat.

grettka
21. kvě 2008

Dakujem vam za slova podpory zo vcera.. mamicka sa obdivuhodne drzi, berie to statocne, teraz je na nas-rodine ju podrzat.. Stale tomu nemozem uverit, je to ako zly sen.
Mile maminky, zelam vam a vasim detickam vela zdravicka a sily, drzte sa.. Mozno sem do vasej temy niekedy zas nakuknem, ale uz iba ako pozorovatel alebo sa stretneme v inej teme.

licina
21. kvě 2008

grettka:
já vím, že jakákoliv slova jsou zbytečná.
Vím, že to hrozně moc bolí. Opravdu musíte maminku podržet.
I Ty se drž. Hodně štěstí a hlavně zdraví do příštích dnů, týdnů,.............

kili
21. kvě 2008

grettka, presne viem, o čom píšeš, ja som tiež nemohla uveriť, že sa to naozaj stalo a že sú tak maličký, myslím, že preto som to brala tak dobre. A popravde si to ešte stále neuvedomujem, len občas som mala také chvíľky a vtedy bolo zle 😔

zazrak
21. kvě 2008

Ahoj maminky.Dodneška jsem se do diskuse nezapojila, protože jsem se trošku bála 😔 .Máme holčičku Kamilku, jsou jí už 4 měsíce.narodila se o měsíc dříve.měla 2600g a 44cm.Když jsem ale viděla ty vaše miminečka, tak jsem usoudila, že jsme měli obryni. Nejvíc mě teda zasáhly fotky Kili.Celý jsem je probrečela.Strašně vás obdivuji jak jste to zvládli.My byli v nemocnici 11 dní a bylo to dlouhý.Všem miminkám držím pěstičky ať to dobře zvládnou. 🙂

deina
21. kvě 2008

grettka, to mi je velmi luto, zelam vela sil mamine aj celej rodine. 😔

Vitaj zazrak.Moj krpec ma tiez 4 mesiace. Teraz uz ani neverim tomu, ze mal iba 1.8 kg a 43 cm, je z neho velky chlapisko.

andulka4
21. kvě 2008

Licina vydrž a neboj určitě budeš kojit 😅
Davídek nechtěl flašku vůbec vzít do pusinky.|První týden byl sondovaný 8x denně. Druhý dýden byl sondovaný jen večer ať se neunavuje a přes den jsem mu dávala OMM do flašky. Třetí týden jsem mu už dávala OMM 8x denně a sondičku nám sundali. Po třech týdnech nás pustili domů z váhou 2240g stále byl slabý a k prsu se nechtěl přisát :( Pravidelně jsem ho přikládala a když mu bylo necelých 6 týdnů tak se přisál a od té doby plně kojíme 🙂 Mlíčko maminek nedonošeňátek je jiné tak nebuď nervozní, pravidelně odstříkávej 🙂ať malý dostane to nejlepší co mu můžeš dát 🙂

gucz
21. kvě 2008

andulka máš pravdu, mm je to najlepšie čo môže taký drobček dostať. moja malá tiež papala OMM z fľaše, bohužiaľ sa mi nikdy neprisala na prsník.

musíme sa pochváliť: dnes sme boli na kontrole u neurológa a malá už nezaostáva, je v norme pre desaťmesačné detičky, takže nám pán doktor zrušil aj cvičenie vojtovou metódou. Som taká šťastnááááá, keď som vyšla z ordinácie usmievala som sa ako blázon, ľudia si o mne mohli myslieť že som nafetovaná a ja som bola len strašne šťastná.
Na ďalšiu kontrolu ideme až o 4 mesiace.

sarkahlaw
21. kvě 2008

Ahoj holky,dneska jsem na této stránce poprvé. Mám holčičku rozenou na 27+0, vážila 930g a měřila 32cm. 10. května oslavila 1. narozeniny. Malá má nevyvinuté plíce, tak má stále inhalátory, ale už v min. množství. Jinak je to zdravé batole, které odpovídá věku. Máme štěstí, ani nemusíme cvičit. Už od samého začátku nesaje, je krmena pouze lžičkou.Mateřské mléko stále odsávám. Je to pracné, ale jsem ráda, že jí ho můžu dát. Také ještě stále lítáme po doktorech.Všem přeju pevné nervy.

kili
21. kvě 2008

sarka, a koľko teraz malá váži? ako dlho ste boli v nemocnici a s akou váhou ju pustili?
ona nemá vyvynutý sací reflex? Kde si rodila?
my Adamka musíme sondovať, ale len teraz, predtým jedol, ale si myslím, že je to preto, lebo má neznášanlivosť na bkm ale nevedeli sme to a tak sme ho nútili jesť aj keď pri tom plakal a tak získal na flašku odpor. Lyžičkou sa ale kŕmiť nedá, on zatne pusu a nič do seba nechce. Ale teraz je kôli niečomu v nemocnici a ževraj im tam je striekačkou, tak ak im to tak pôjde, tak možno nebude musieť mať sonud 😵

sarkahlaw
21. kvě 2008

ahoj kili, Nelča byla 9 týdnů v nem. Nevím, čim to je, ale prostě nechce ani prso, ani láhev. Teď začíná pít vodu z lahve od Jupíku, tak jsem za to ráda. Týden do zadu vážila 7720g a měří 67 cm. Rodila jsem v Praze U Apolináře. Taky jsem krmila chvíli stříkačkou. V nemocnici jsme byli 2x, pak usoudili, že prostě budu krmit lžíčkou. Kolik je Adámkovi?

kili
21. kvě 2008

sarka, keď prídeš myšou na fotku, tak tam uvičíš v pase údaje a ak si chceš pozrieť niekoho fotky, tak na druhej strane ako je fotka je ikona foťáku a tam nájdeš albumy 😉

sa mi budí druhý, tak musím ísť, neskôr napíšem

kili
21. kvě 2008

tak nič, spí ďalej 🙂

jo fakt, som si ani neuvedomila, že píšeš česky 😀

my sme tiež vôbec necvičili, teda chvíľku áno, ale keď prestaj jesť, tak som s tým praštila, že čo ak je to kôli tomu, keďže som cvičila vždy pred jedlom, ináč by sa dogrcal.
teraz budú mať 14m, ale korigovane je to 11 ale vyzerajú na 6 😀

sarkahlaw
21. kvě 2008

My taky odčítáme 3 měsíce, takže jí je jako 9. Je drobnější, ale my nejsme taky velcí. Ale je čilá ažaž i pes před ní utíká. Chodíte už. Mě se staví.

kili
21. kvě 2008

Samko sa stavia o nábytok, ale ešte nechodí. On je väčší, má okolo 6.700g. Adamko sa už konečne začal stavať na 4ri, on má len 5300g, lebo teraz kôli hnačkám trochu schudol a meria asi 64-65cm, ako som ho doma nedávno merala.

sarkahlaw
21. kvě 2008

Nelča teď taky průjmuje, má antibiotika. Tak to máš drobečky, ale šikovný. Jak to mají s dýcháním? My ještě stále nic moc, ale už je to lepší.

leni96
21. kvě 2008

Ahoj Kili, a kde Adámek leží? v Antolské? Nás teď přepadla rýma , malá si už nechce nechat ani odsávat z nosu, hrozně přitom vyvádí, doufám, že budem brzo zdraví. Někdy se chceme zajet ukázat do nemocnice na Antolsků, snad nám to brzo vyjde. Už se nám pomalu blíží první narozeniny, ale Lenča si ne a ne sednout, dělat blbosti to jo, ale sedět ne 😅 , snad se polepší 😵 .

kili
21. kvě 2008

Adamko mal nejaký čas kyslík, ale chvíľku na to mu ho aj zrušili, že netreba. ináč na to už nič nedávame.

sarkahlaw
21. kvě 2008

Tak to máte ok. Nelča byla na kyslíku 7 týdnů. A jak ti kluci jedí? Nelča nic moc.

kili
21. kvě 2008

sar, no oni ho po narodení mali, ale on ho potom mal asi v 6m aj doma.

leni, leží na Kramároch na infekčnom.

sarkahlaw
21. kvě 2008

aha, já už musím končit. Malá chce jíst. tak ahoj.

sarkahlaw
21. kvě 2008

Tak už je nakrmená. kili, hlavně ať se brzo uzdravíte. Leni malá taky dlouho nechtěla sedět ani lézt a teď se to během pár dnů tak změnilo. Sedí , leze a staví se.

kili
21. kvě 2008

sar, to bola rychlovka