Nemoc pusa-ruka-noha

lenkasve1
12. pro 2018

Zdravím vás, prosím kdo už jste prodělal tuhle nemoc, zajímalo by mě jak u vás tato nemoc probíhala? Dcerka má asi nějaký horší průběh. U doktorky jsme samozřejmě byly. Za jak dlouho jste byli bez pupínků a fleků?

swizz
12. pro 2018

@lenkasve1 setkali jsme se s tím vloni, syn měl nejdřív teplotu a pak se objevily pupínky. Průběh byl celkem dobrý, jakmile se objevi pupínky tak už je nemoc na ustupu. Ničím jsem to nemazala, jen jsem volala doktorce, že to máme a informovala se abychom něco nezanedbali. Je to ale dost infekční a pozor, můžete to chytnout i vy jako rodiče. Tam je průběh o dost horší, me to naštěstí nepotkalo ale kamarádce slezly nehty na rukou i nohou takže poradne mýt ruce po přebalování a raději používat i antibakteriální gel

swizz
12. pro 2018

@swizz bohužel už presne nevím, jak dlouho ty pupínky měl, možná týden

lenkasve1
autor
12. pro 2018

@swizz my už jsme právě s tím byli i u kožní lékařky protože pediatře se nezdálo že dcerka měla velký fleky slité na dlaních. U kožní jsme pak vyfasovali lehký kortikoidy, včera se mi zdálo že pupínky mizí a dnes po lehké koupeli, jsem si všimla že dcera má další výsev od dlani směrem k loktu.

dadulakk
12. pro 2018

Syn to chytil v srpnu. Začalo to teplotama, pak ho začalo bolet v pusince a při polykani, na pohotovosti řekli že angina a dali ospen. Další den měl šedivý pupínky na zadecku, kolinkach a loktech a mě to vůbec nenapadlo. Došlo mi to až ve chvíli kdy jsem to chytila já, antibiotika na cepy na mandlich nezabírali, a začali mě hrozně pálit dlaně a chodidla 🙄byl to brutus

bubinko1506
12. pro 2018

Nasi ju mali teraz - 2 dni teploty okolo 38,5, potom sa vysypali. Ale mali len lahky priebeh - par pupacikov na dlaniach a chodidlach, jeden mal pupacik aj na ustach. Teraz je to 5.den, a pupaciky takmer zmizli.

lenkasve1
autor
12. pro 2018

@dadulakk no mě spíš opravdu překvapil další výsev pupínků, taky jsem si myslela, že už je po všem a začínala se loupat, a najednou zase pupínky...

hanka158
13. pro 2018

Starsi dcera to mela v lete ve 3 letech tak, ze jeden den horecky, pak afty v puse, cela se osypala, ale hned behem 3 dnu to bylo pryc. Ted po nekolika mesicich ji odpadnul nehet u nohy. Nejhorsi byl vlastne jen ten jeden den kdy mela horecku a ty afty. Mladsi to mel chudak v 7 mesicich. Den mel teplotu, v noci vubec nespal, vzdy 15 minut spanek, 30 minut rev, a pak se celej osypal takovy osklivy bolaky na celych nohach , na rukach a ty mu postupne mizely, ale trvalo to dlouho, urcite minimalne 10 dni. Ted uz je tak mesic potom a chudak se porad loupe a je takovej olezlej, flekatej. Ale slity cerveny jsme to nikdy nemeli. Neni mozne, ze by se do toho dostala nejaka druhotna infekce?

lenkasve1
autor
14. pro 2018

@hanka158 byla jsem s tím u lékařky kožní. Řekla že je to jen horší průběh...ale už to má celkem pěkný, začíná se jí loupat kůžička. Tak snad už je to ok. 🙂